Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-10-21, 22:22
Lark 50.2 - kilka pytań
Autor Wiadomość
Angler
azymut

Wysłany: 2009-12-20, 01:09   Lark 50.2 - kilka pytań

Witam,

Przeczesałem trochę to forum i na razie niewiele można tu znaleźć informacji o Lark 50.2. Pewnie wynika to z tego, że istnieje on na rynku dość krótko. Nie mniej jednak znalazłem tutaj kilka cennych porad.

Niestety z paroma drobiazgami nie jestem w stanie sobie poradzić, dlatego proszę o Waszą pomoc.

1. Ikony na pulpicie.
A) Chcę usunąć ikonkę Media Player z pulpitu. Wchodzę w \Windows\Desktop wciskam Delete i już jej nie ma. Niestety po ponownym włączeniu urządzenia ikonka znowu tam jest. Czytałem tu trochę, że niby trzeba pogrzebać w rejestrze ale nie zdało to egzaminu w moim przypadku.
B) Czy możliwe jest aby zrobić przeźroczyste napisy do ikon?

2. Tapeta na pulpicie.
Wgrałem sobie pliczek .jpg na kartę SD i korzystając z Panelu sterowania ustawiłem go sobie jako tapetę. Nie rozumiem tylko dlaczego czasem jak włączam navi tej tapetki nie ma. Jest tylko niebieskie tło z napisem Windows CE.... na środku ekranu.

3. ResidentFlash2
Czy Lark 50.2 go ma? Jeśli nie to jakie ograniczenia to ze sobą wiąże?

4. Ustawienie GPS.
Czy jeśli w fabrycznym MapaMap właściwości połączenia ustawione są na COM7 i Baudrate 57600 to rozumiem, że po zainstalowaniu AM muszę wpisać takie same parametry?

5. Łapanie satelitów.
Kilku użytkowników miało problemy z wersją 50.1. Po jakimś czasie następowało cudowne uzdrowienie i problemy znikały. W mojej 50.2 wogóle nie mogę złapać sygnału w mieszkaniu. A jak wyszedłem na zewnątrz to jej chyba z 10min zajęło. Po powrocie do mieszkania znowu nic. Toż to niektóre komórki mają lepsze odbiorniki GPS a przecież w telefonie jest to tylko dodatkowy bajer.

To na razie tyle. Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam!

imar42 
guru
GC 5066FMBT

Wysłany: 2009-12-20, 08:44   

Ad 4) - Tak to są ustawienia urządzenia i w każdym programie nawigacyjnym "obowiązują" takie same!
Ad 5) - http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=15628
Pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2009-12-20, 11:52 ]
Ad 2) Zdaje mi się, że tapeta powinna być w formacie .png, lub .bmp i powinien znajdować się w katalogu Windows

Odpowiedz do tematu