Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-07-01, 21:33
mio moov 300 - automapa i igo8 z regulacją jasności
Autor Wiadomość
adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-07, 17:52   mio moov 300 - automapa i igo8 z regulacją jasności

witam
regulacja jasności dla Automapy 5.x

dorwałem m300 i na tym przetestowałem działanie, na podstawie lektury opieram swoje przypuszczenia, że zadziała na innych moov
do działania regulacji podświetlenia w Automapie potrzebna jest miomap
zasada działania regulacji podświetlenia opiera się na pomyśle Szymonw (na forum do znalezienia tu - http://my-navia.pl/viewto...61969802c2230db ), czyli skorzystanie z pliku vs.bin, gdzie miomapa trzyma m.in. ustawienia jasności. jako, że podparłem się jego pomysłem, więc przypominam, że kolega Szymonw nie wyraził zgody na wykorzystanie tego pomysłu w celach komercyjnych - czyli sprzedaży tegoż oraz pobierania wynagrodzenia za instalację ww. skryptu. ja również nie wyrażam zgody na jakiekolwiek zarobkowe wykorzystanie mojego pomysłu dotyczącego regulacji podświetlenia w automapie

poniżej link do paczki, w której są następujące pliki:
am.exe - plik exe potrzebny do uruchomienia am.mscr - skrypt uruchamiający automapę i monitorujący w tle zmianę skórki dzień/noc
Automapa.skin.qvga.data - plik ze skórką nocną do automapy 5 (może i zadziała z 6 - przetestujcie, dajcie znać) - przyciski na noc są czarne, podmiana ww. pliku jest KONIECZNA, jako, że skrypt bazuje na sprawdzeniu, czy przycisk w dolnym prawym rogu jest koloru czarnego
backlight.mscr - skrypt mortscripta do ręcznego przełączania sobie podświetlenia max/min
Mortscript.exe - niezbędny do działania plików .mscr
Mortzip.dll - coś do mortscripta, być może zbyteczny
vs0.bin - ustawienia miomap, gdzie jasność=0
vsmax.bin - ustawienia miomap, gdzie jasność = max

co by tu jeszcze napisać? załóżmy, że opieram się na menu stąd: http://my-navia.pl/viewto...61969802c2230db ; i do tych ścieżek będę się odnosił, zresztą ścieżki w moich skryptach też się do nich odnoszą, więc jeśli masz taki układ folderów, to zadziała bez dodatkowych poprawek oraz ingerencji
- pliki am.exe, am.mscr, mortscript.exe oraz mortzip.dll powinny znaleźć się w jednym folderze, np. razem z automapą, potem należy jeszcze dorwać plik \Program Files\MioMap\Main\main.ini i podmienić tam wykonywalny plik z wceAM.exe na am.exe, aby działała regulacja jasności wraz ze zmianą skórki
backlight.mscr, vs0.bin oraz vsmax.bin kopiujemy do \Program Files\Apteczka\Backlight

http://rapidshare.com/files/347269848/m300.zip
mirror:
http://www.filefactory.com/file/a22fb16/n/m300.zip
mirror:
http://www.mediafire.com/download.php?b553znkz33y

komentarze mile widziane :)

uprzedzając: na potencjalne pytanie typu "yyy, czemu tylko 2 poziomy jasności??" odpowiedź brzmi - bo tyle mi potrzeba.

-------------
UPDATE 18-02-2010:
regulacja jasności dla iGo8

testowane znów na m300, zaczerpnięte z http://www.gpsunderground...689&postcount=2
do regulacji w iGo8 nie potrzeba miomap
czyli dodajemy do naszego sys.txt w iGo8 następujące linie:
Kod:
[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 100
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 39
backlight_events = 1
battery_warning_limit=20
battery_warning_repetition=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process=1
powermgm_state="0"

jedym mankamentem jest to, że regulacja działa "przy końcu" regulacji - od strony minimalnej - trzeba posuwać i się trafi ;) niemniej działa - można miec max. podświetlenie w dzień, a minimalne na noc
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2011-07-01, 21:32, w całości zmieniany 2 razy  

sneer 
Waypoint
***V***

Wysłany: 2010-02-15, 22:50   

No wiec mam pytanie, mamMoov S505 odblokowany karta micro SD, czy szanowny kolega ma recepte na regulacje jasnosci podswietlenia? Gdzie to mam umiescic, domyslam sie na karcie lecz nie wiem konkretnie jaki program, lub jaki skrypt. Na karcie mam iGO8 dla mnie i Amigo dziewczyny.
Sorki za brak ogonkow, pisze zza granicy.

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-16, 12:06   

sneer, dla testów, czy na Twojej navi zadziała, potrzebujesz plików
Kod:

Mortscript.exe
backlight.mscr
 vs0.bin
vsmax.bin

backlight.mscr wygląda tak:
Cytat:

If(FileExists("\My Flash Disk\Program Files\MioMap\vs.bin"))
Delete ("\My Flash Disk\Program Files\MioMap\vs.bin")
EndIf

choice "Jasnosc ekranu", "Wybierz stopien jasnosci:", "[1]_______ (ciemny)", "_[2]____ (jasny)"
case 1
Sleep(300)
copy ("\My Flash Disk\Program Files\APTECZKA\Backlight\vs0.bin",\My Flash Disk\Program Files\MioMap\vs.bin")
case 2
Sleep(300)
copy ("\My Flash Disk\Program Files\APTECZKA\Backlight\vsmax.bin","\My Flash Disk\Program Files\MioMap\vs.bin")
case 0
message ("Jasnosc ekranu bez zmian.","Jasnosc ekranu")
exit
EndChoice

Sleep(200)
Run ("\My Flash Disk\Program Files\MioMap")
Sleep(100)
Kill ("miomap.exe")
Sleep(100)
Delete ("\My Flash Disk\Program Files\MioMap\vs.bin")
message ("Jasnosc ekranu zmieniona.","Jasnosc ekranu")
exit

na czerwono zaznaczyłem ścieżkę dostępu do oryginalnej miomapy - musisz w te miejsca wstawić swoją ścieżkę dostępu (przypuszczam, że w sprzętach z kartą SD nie będzie "my flash disk" tylko "SDMMC" lub coś podobnego)
natomiast w miejscach oznaczonych na niebiesko masz wstawić ścieżkę dostępu do plików vs0.bin oraz vsmax.bin (trzymasz je tam, gdzie chcesz - dowolnie)

aby uruchamiać mscr, musisz uprzednio zarejestrować ww. typ plików poprzez uruchomienie Mortscript.exe z poziomu nawigacji
-------
niestety, nie mam gotowca ani pomysłu na gotowca na automatyczną zmianę jasności w iGo8/amigo - nie używam, nie znam
Ostatnio zmieniony przez adas01 2010-02-18, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-18, 20:33   

dorzuciłem regulację podświetlenia dla iGo8 - testujcie, dajcie znać czy u Was działa

Karlos 
azymut

Wysłany: 2010-08-12, 15:09   

Witam.
Czy powyższe działa na mapie 6.5.0?

ducy 
Waypoint

Wysłany: 2010-08-31, 23:53   

adas01 napisał/a:
dorzuciłem regulację podświetlenia dla iGo8 - testujcie, dajcie znać czy u Was działa
działa ;-)

Odpowiedz do tematu