Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Lark 47.0 programy nawigacyjne
Autor Wiadomość
mmac 
azymut

Wysłany: 2010-07-29, 11:08   automapa legalna na lark 47.0

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i może nie bardzo potrafię korzystać z funkcji szukaj ale nie mogę sobie poradzić z następującym problemem, mam nawigację Lark freebird 47.0 a w niej jest MapaMap, mam też przypisaną do karty pamięci legalną wersję Automapa 6.5.0. Po włożeniu karty pamięci do slotu w larku w menu wskazałem ścieżkę do uruchomienia nawigacji (\sdmmc\automapa eu\wm5am.exe). Pomimo tego nie chce się uruchomić automapa a uruchamia się mapamap. Proszę o pomoc w uruchomieniu automapy, nie chcę nic robić w windowsie (chodzi mi o gwarancję, chyba że to niezbędne wtedy proszę o pomoc bo nie jestem w tym zbyt mocny).
Z góry dziękuję za pomoc.

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-07-29, 11:11   

GW rzecz dyskusyjna,
wm5am.exe to pik dla Windows mobile a ta masz na navi wince czyli wceam.exe. Jak nie masz tego pliku to zainstaluj AM na nowo i wybierz poprawnie system.

mmac 
azymut

Wysłany: 2010-07-29, 12:18   

Niestety po ponownej instalacji na karcie pamięci nie mam nadal pliku wceam.exe, czy muszę przypisać instalację do urządzenia aby się ten plik pokazał? ewentualnie co zrobić (tak krok po kroku) aby odblokować urządzenie?

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-07-29, 12:33   

Wybierasz ze masz Windows CE 5?
Pewnie ciągle wybierasz Windows mobile.

mmac 
azymut

Wysłany: 2010-07-29, 21:35   

pomimo kilku prób nie mam takiego pliku, nie mam możliwości wyboru windows ce5 lub windows mobile to jest pod jedną opcją w instalacji na karcie pamięci, teraz wezmę i spróbuję nagrać na kartę w nawigacji może to coś pomoże. choć wątpię.

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-07-29, 22:00   

Musisz mieć wybór, tym bardziej jak masz legal.
Podeślij screen z wyborem systemu.

mmac 
azymut

Wysłany: 2010-07-29, 23:44   

naprawdę gdy chciałem instalować na kartę w czytniku to nie instalował mi się plik "wceam.exe" zainstalowałem automapę na kartę umieszczoną w lark-u i wszystko jest OK. Wybór działa prawidłowo. Nie wiem dlaczego nie można inaczej.
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2010-08-13, 21:57   

mmac napisał/a:
naprawdę gdy chciałem instalować na kartę w czytniku ...

Napewno można inaczej. prawdopodobnie popełniasz bląd podczas procesu instalowania.
Jeżeli zaznaczysz, że instalujesz na kartę pamięci, wskażesz literkę czytnika, w którym znajduje się karta, to musi ci się wyświetlić ekran z wyborem systemu w jakim pracuje twoja nawigacja.
Dzisiaj koledze instalowałem na karcie microSD pod winCE 5.0 AM 6.6.0 beta 2 i poszło bez problemu. Kartę odpaliłem na Larku 47.0 i wszystko poszło bez zastrzeżeń.
Jedyną przywarą - może tylko Larków a może całego systemu WinCE jest, że za każdym razem przy uruchamianiu AutoMapy pojawia się wybór profilu mimo, iż wcześniej "zaptaszkowano" domyślny np. osobowy. Ale i na to znalazł się sposób. Usunąłem z katalogu Profiles katalogi ciężarowego i terenowego, oraz usunąłem dwa pliki: ciezarowy.profile i terenowy.profile - i po kłopocie.
Lark 47.0 oraz MapaMap i AutoMapa sprawują się bez zarzutu.
- AutoMapa - aktualna (WinCE, Android).
Android 4.4.2 KitKet; Android 5.0.1 Lollipop; Android 8 Oreo.

zulusik
azymut

Wysłany: 2010-08-28, 14:20   Lark 47.0 programy nawigacyjne

Mam pytanie jak najprosciej jest zrobic aby miec 2 mapy chodzi mi o MM w navi i AM na karcie. Musze odblokowywac windowsa?
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2016-03-20, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2010-08-28, 14:31   

zulusik, Nie. Wystarczy zainstalować AM na karcie i z poziomu Ustawień nawigacji zmieniać program nawigacyjny na AM. Więcej informacji w instrukcji obsługi twojej nawigacji.

mackowiakp 
Waypoint

Wysłany: 2010-11-17, 17:08   Autostart nawigacji

Nabyłem drogą kupna LARK 47.0. Opis zawarty na stronie LARKa dotyczący sposobu ustawiania pracy urządzenia stanowi że jest check-box w którym mogę zaznaczyć żeby program nawigacji startował automatycznie po włączeni urządzenia. Niestety w egzemplarzu który mam coś takiego nie występuje. Jak więc mogę "autouruchamiać" program nawigacyjny? Stosuję AM na karcie microSD zamiast wewnętrznej MapaMap Easy. Ale problem ten występuje niezależnie od tego czy ustawię domyślną ścieżkę do programu nawigacyjnego na MM czy na AM. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odpowiedz do tematu