Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-17, 19:44
wymiana aku w 35.0
Autor Wiadomość
jaros 
Waypoint

Wysłany: 2009-08-26, 22:13   wymiana aku w 35.0

Witam!
Moja nawigacja ostatnimi czasy bardzo krótko działała na baterii wewnętrznej wiec postanowiłem coś z tym zrobić.Dodam ze w najlepszym przypadku działała 2 godziny.
Rozebrałem i stwierdziłem ze siedzi tam nędzna 780 mAh nna litowo polimerowa jednostka.
A że nawigacja już ma rok wiec można wymienić w niej śmiało aku na cos lepszego.
Po oględzinach stwierdziłem ze z mozołem wejdzie aku z sony ericcsona BST-37 , 2500mAh
http://www.allegro.pl/ite...sc_tandety.html
i taką zanabyłem.
Trzeba ja ogołocić z obudowy zostawiając styki i elektronikę , przylutować kabelki i cieszymy się 3 razy większą pojemnością i dłuższą praca navi. 8-)
Przetestuje i opowiem ile zwiększył się czas pracy.
pozdrawiam.

ssmoke
azymut

Wysłany: 2009-09-18, 13:40   

Witaj Jaros,

bardzo mnie interesują wyniki twojego eksperymentu. Potrzebuję PNA z dobrą baterią w przystępnej cenie i takie rozwiązanie jak zaproponowałeś wydaje się być idealne. Czy możesz coś więcej napisać.. jak się sprawuje urządzenie? Czy nie ma żadnych problemów? Jaki jest czas działania? Czy mógłbyś wrzucić parę zdjęć jak to wygląda i jak to zrobiłeś?

Z góry dzięki!

Pozdrawiam
Michal

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2009-09-18, 19:25   

Jeśli już chcecie eksperymentować na na oryginalnych ogniwach. Żywotność podróbek jest bardzo krótka i nie ma co się sugerować pojemnością.

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !
Ostatnio zmieniony przez marek216 2009-09-18, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  

Janusz 59 
Waypoint

Wysłany: 2009-09-18, 20:38   

Też mnie interesuje temat gdyż mój 35.0 /ma rok i dwa miesiące/ chodzi na naładowanej baterii około 40 minut.
Pozdrawiam Janusz

macpomorze 
Waypoint
Mio 200

Wysłany: 2009-09-28, 06:29   Re: wymiana aku w 35.0

jaros napisał/a:
Witam!
Moja nawigacja ostatnimi czasy bardzo krótko działała na baterii wewnętrznej wiec postanowiłem coś z tym zrobić.Dodam ze w najlepszym przypadku działała 2 godziny.
Rozebrałem i stwierdziłem ze siedzi tam nędzna 780 mAh nna litowo polimerowa jednostka.
A że nawigacja już ma rok wiec można wymienić w niej śmiało aku na cos lepszego.
Po oględzinach stwierdziłem ze z mozołem wejdzie aku z sony ericcsona BST-37 , 2500mAh
http://www.allegro.pl/ite...sc_tandety.html
i taką zanabyłem.
Trzeba ja ogołocić z obudowy zostawiając styki i elektronikę , przylutować kabelki i cieszymy się 3 razy większą pojemnością i dłuższą praca navi. 8-)
Przetestuje i opowiem ile zwiększył się czas pracy.
pozdrawiam.

jak zakończyła się wymiana bateri ?

jaros 
Waypoint

Wysłany: 2009-09-28, 21:12   

Witam !
Długo nie pisałem bo działo się wiele w moim życiu. Jeśli chodzi o sprawnosć larka na nowym aku to muszę powiedzieć teraz czas pracy przy przyciemnionym wyswietlaczu czyli suwak na max w lewo to czas okolo 4 h. Ale prawde powiedziawszy ta akuma niema 2500 mAh moze ma zaledwie 1300-1500 ale rezultat i tak mnie zadowala.Testowalem takze nawigowanie na baterii z wyswietlaczem na max rozjasnionym i wyszło 2 h. Tak wiec jestem zadowolony.

Pozdrawiam

draco 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-10-20, 11:06   

Odkopuję temat bo mam podobny problem... waham się tylko czy jak zdejmę metalową obudowę z baterii, to czy zawartość będzie działać i czy sie nie rozleci. Czy ktoś mógłby opisać albo wrzucić zdjęcie jak wygląda batetia po zdjęciu metalowej obudowy.

Czy trzeba ją dodatkowo zabezpieczyć i ile się zyskuje na grubości.

(konkretnie chodzi mi o Nokię BL-4C lub BL-5C ale sądzę że inne mają podobną konstrukcję).

jaros 
Waypoint

Wysłany: 2010-10-20, 20:49   

Witam!

Możesz śmiało zastosować BL-4C.Odklejenie folii właściwie nic nie daje mniej na grubości.
Obcinasz przewody od starego aku i dolutowujesz do pozłacanych styków akumulatora od nokii. Trzeba pamiętać o biegunowości (+ i - ).Bardzo ładnie trzyma oryginalna bateria od nokii. Najlepiej izoluje się cienką taśmą kaptonową.

Pozdrawiam.

draco 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-10-21, 14:02   

Ale ta bateria jest minimalnie za gruba. Obudowa domyka się ale "na siłę" i nie do końca.
Przydałoby się ją odrobinę odchudzić.

Oryginalna bateria była w takim foliowym kondomie. Zastanawiamsię czy nie jest to właśnie podobna bateria pozbawiona metalowej obudowy.

rammollini 
Waypoint

Wysłany: 2010-10-21, 17:28   

ja jakiś miesiąc temu zamontowałem baterię:

bateria lark 35.0

była kiedyś polecana na tym forum. Jedyny kłopot to długi czas oczekiwania. Nie jest ona już w magazynie w PL, ale sprowadzana na życzenie z Chin. W efekcie zamiast oferowanego czasu dostawy 6tyg. czekałem ponad 2 m-ce. Ale dostawę zrealizowano. Bateria ta jest też min. za gruba, ale da się zamontować.
Leciwy Lark jakby dostał skrzydeł - po pełnym naładowaniu w trybie GPS działa swobodnie 2,5h - zapomniałem co to zasilacz samochodowy i ciągłe jego podłączanie. Szczerze polecam!

jaros 
Waypoint

Wysłany: 2011-04-08, 23:01   

Witam ponownie.

Jeśli ktoś ma problem z dopasowaniem akumulatora do larka 35.0 to właśnie chciałem poinformować ze idealnie pasuje akumulator o symbolu BST-25 z sony ericsona T630.
Po wyciągnieciu go z obudowy jest taki sam gabarytowo co oryginał.
Ma pojemność 770 mAh ale w oryginale lepiej trzyma niz fabryczny larka.

pozdrawiam.

GolSam
azymut

Wysłany: 2011-06-20, 14:38   

Witam serdecznie, mam larka 35.0 wymieniłem w nim aku na BL-5C (oryginał nokii), bo oryginał już kiebsko trzymał.
Mam problem tego typu. Jak lark jest rozładowany na maxa to jast oczywiste że nie można go włączyć ale zauważyłem jeszcze jedną zależność jeśli naładuję go na full to też nie chce się włączyć i muszę czekać z jeden dzień żeby bateria się trochę rozładowała przez samo-rozładowanie baterii. Na drugi dzień się już włącza normalnie (Windows CE wyświetla wtedy 98-99% baterii, jak go wyłączę gdy Windows CE wyświetla FL - full to już go nie włączę do następnego dnia)
Czy ktoś mi może powiedzieć, Co jest nie tak?

rammollini 
Waypoint

Wysłany: 2011-07-08, 07:51   ładowanie baterii do nawigacji

GolSam napisał/a:
...jeśli naładuję go na full to też nie chce się włączyć i muszę czekać z jeden dzień żeby bateria się trochę rozładowała przez samo-rozładowanie baterii. Na drugi dzień się już włącza normalnie (Windows CE wyświetla wtedy 98-99% baterii...

W nawigacji jest bateria tzw. Li-Polymer, która jest b. czuła na przeładowanie. Dlatego w urządzeniach są stosowane specjalne układy zabezpieczające. Być może bateria jaką zastosowałeś źle "komunikuje" się pod tym względem z larkiem i następuje przeładowanie. Ja po pełnym ładowaniu widzę "FULL" ale navi działa. Najprościej chyba w takim razie po prostu nie doładowywać.

Odpowiedz do tematu