Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
prawie pełne spolszczenie do Ozi Explorer
Autor Wiadomość
kaciek
Waypoint

Wysłany: 2009-01-13, 21:21   prawie pełne spolszczenie do Ozi Explorer

Prawie kompletne spolszczenie do Ozi ExplorerCE mojego autorstwa, niestety niepozbawione drobnych błędów. Mimo wszystko zachęcam do spróbowania.
Na moim chomiku wraz z innymi ciekawymi programami
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=kaciek
oraz na Sendspace
http://www.sendspace.com/file/68h319

wladbur
Waypoint

Wysłany: 2009-01-13, 22:07   Re: prawie pełne spolszczenie do Ozi Explorer

kaciek napisał/a:
Prawie kompletne spolszczenie do Ozi ExplorerCE mojego autorstwa, niestety niepozbawione drobnych błędów. Mimo wszystko zachęcam do spróbowania.
Na moim chomiku wraz z innymi ciekawymi programami
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=kaciek
oraz na Sendspace
http://www.sendspace.com/file/68h319

Dla której wersji?
Pozdrawiam

yawa20 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-04-29, 10:59   

na 2.14 działa

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-04-29, 11:29   

Fajne, choć sa "Czeskie błędy" jak część pisana bez polskich ogonków a inne z ogonkami, raz z małej literki raz z dużej, zapodziane spacje etc. Ogólnie działa ale warto poprawić :-) . No i importuje się "z" a nie "do" ;-)

pl_literki.jpg
Plik ściągnięto 9087 raz(y) 37,54 KB

do_z.jpg
Plik ściągnięto 9087 raz(y) 38,38 KB

michal1957
guru

Wysłany: 2009-06-23, 22:30   Ozi - plik polish

W związku z licznymi prośbami o plik polish.cel, plik do pobrania z załącznika.

Dodać też muszę iż to nie ja jestem autorem tłumaczenia, więc nie mnie należy dziękować za ogrom pracy. Moim zadaniem było jedynie zlikwidowanie "ogonków" w nazwach, gdyż polskie znaki powodowały u mnie wyświetlanie krzaczków co bardzo mnie raziło. Przy okazji poprawiłem część opcji które nadal miały brzmienie niemieckie, oraz zmieniłem część opcji które jak dla mnie były tłumaczone zbyt dosłownie a nie zgodnie z kontekstem ( No bo jak brzmi opcja np" Importuj koniec sladu ze zboiru" ? Zmieniłem więc na "Czytaj slad", czy "Zapisz koniec sladu do zbioru" - na Zapisz slad itd..itd...). Niekonsekwencji jest więcej, zachęcam więc innych użytkowników OziCE do wnoszenia poprawek i zmian.

Polish.zip
Plik Polish.cel
Pobierz Plik ściągnięto 419 raz(y) 12,75 KB

Ostatnio zmieniony przez michal1957 2009-06-24, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

qazxsw
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-06-24, 12:47   

Nie wiem jak innych ale mnie razi po oczach "zbiór". Pierwszy raz się spotykam z tym, żeby ktoś tłumaczył "file" na "zbiór". Poza tym brak u Ciebie konsekwencji - raz to jest zbiór, innym razem plik. Ale i tak odwaliłeś kawał roboty.

Pozdrawiam.

michal1957
guru

Wysłany: 2009-06-24, 15:18   

qazxsw napisał/a:
Poza tym brak u Ciebie konsekwencji - raz to jest zbiór, innym razem plik.

To nie jest moje tłumaczenie. Ja tylko poprawiłem część właśnie takich niekonsekwencji i zachęcam do dalszych prac. Gdybyś widział jak te opcje wyglądały na początku....

PiotrJakub
Waypoint

Wysłany: 2009-06-25, 20:53   

Dziękuję!

martel11
Navi Expert

Wysłany: 2012-03-01, 18:04   

Być może już problem ten był poruszany, ale proszę o odpowiedź czy można coś zrobić, a jeśli tak to co, żeby Ozi wyświetlał prawidłowo polskie litery? Obecnie tylko "ó" jest czytane (pewnie przypadkiem z innego alfabetu). Korzytam od dawna ze spolszczenia bez polskich znaków i się już przyzwyczaiłem, ale zawsze nie dawało mi to spokoju. Aż w końcu dziś postanowiłem zadać to pytanie. Nie wiem czy zauważyliście, że na stronach Oziego już od dawien dawna jest do pobrania wersja 2.35a, a w niej są różne pliki językowe w tym i polski. Jest to wprawdzie plik, który już od dawna żył w sieci - chyba jeden z pierwszych, ale niezbyt dobry i ma on polskie litery. I tak się zastanawiam, czy to efekt jakiegoś oficjanego wspierania przez oziexplorer wersji polskiej? Bo jeśli tak to wypadałoby, żeby wyświetlał jednak polskie znaki.

[ Dodano: 2012-03-21, 15:36 ]
Jak widzę, nie spotkało się to z zainteresowaniem. Ale na pewno są na forum osoby biegłe w informatyce i nie stanowiłoby to dla nich specjalnego problemu, aby sprawić, żeby program rozpoznawał prawidłowo polskie znaki. Bo przecież obecnie rozpoznaje znaki czeskie, słowackie, hiszpańskie, niemieckie, nawet duńskie, więc są one gdzieś zapisane. Na klawiaturce w programie widać różne znaki specjalne z tych języków. Więc myślę, że byłoby możliwe np. zamienienie znaków jednego jezyka na znaki polskie. Ale trzeba wiedzieć jak, a ja nie wiem. Próbowałem już nawet podglądać zawartość pliku. exe, ale niestety nic tam nie znalazłem w tym względzie. Może ktoś znający się na rzeczy powie chociaż, czy w ogóle jest to możliwe, o czym piszę, czy tylko twórca programu jest w stanie to zrobić?

Odpowiedz do tematu