Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Hard Reset Pentagram Nomad 9440
Autor Wiadomość
lukasz0044
azymut

Wysłany: 2012-03-21, 20:28   Hard Reset Pentagram Nomad 9440

Witam
Otóż przechodząc do problemu, w błędny sposób skalibrowałem ekran nawigacji pentagram nomad 4.3 9440. Skalibrowałem go klikając w cztery skrajne punkty na ekranie i na środku przez co ekran aktywny gdzie można kliknąć zmniejszył się. Nie mogę dokonać ponownej kalibracji ponieważ o ile można chodzić po głównym menu tak wchodząc dalej gdzie jest kalibracja, nie mogę kliknąć w ikonę kalibracji gdyż brakuje mi ekranu aktywnego. Co mogę zrobić w takim przypadku? Próbowałem już resetować przyciskiem znajdującym się z tyłu urządzenia i nie przynosiło to należytych skutków. Mam na urządzeniu na pulpicie Windowsa tapetę ustawiona przeze mnie więc po takim resecie nie powinno jej być, a ona dalej jest. Zależy mi trochę też na czasie ponieważ w piątek mam wyjazd :-(

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-21, 21:24   

Z hard resetem pewnie będzie problem - większość nawigacji go nie posiada (rejestr jest w pamięci flash). Pełne przywrócenie wartości fabrycznych uzyskujesz wgrywając firmware (a nie wiem czy jest FW dla 9440 dostępne). Ale HR wcale może nie być konieczny. Masz połączenie z nawigacją przez PC? Tryb komunikacji to AS, czy dysk przenośny?

kendzior64 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-21, 21:42   

nie wiem czy to ci cos pomoze ale: ściągnij apteczkę i zgraj z niej move.exe na navi.Odpal wince uruchom move.exe potem włącz control panel i stylusa i daj recalibrate i jesli nie bedzie sie dalo przy uruchamianiu przesunac okienek to uzyj move.exe do przesuniecia.Ale powinno sie udac:)Ja tak mam w starym mio jak mi wymienili plyte glowna to jest zle skalibrowany wyswietlacz i po resecie mam takie same cyrki jak ty.

lukasz0044
azymut

Wysłany: 2012-03-21, 21:43   

Na moim komputerze łączy się jako dysk przenośny, nie mam żadnych programów umożliwiających przeglądanie zawartości całej nawigacji w tym Windowsa, a co należałoby zrobić by poradzić temu problemowi?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-21, 22:04   

A masz możliwość odpalenia na nawigacji czegokolwiek (choćby mapy)? Na tyle dotyk działa? Jeśli tak, to można albo wspomnianą przez Kendzior64 metodę z move próbować (trochę bardziej skomplikowana) albo prostszą, z emulacją kliku.

kendzior64 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-21, 22:25   

tutaj masz linka do obrazu systemu :arrow: LINK ale to radziłbym w ostateczności. Jeśli tak to nie zapomnij skopiować sobie wszystkich niezbędnych rzeczy przechowywanych w pamięci nawigacji (navigo i co tam sobie jeszcze swojego trzymasz)na kompa,żebyś potem nie płakał że przyszła amba :-D
a tu procedura przywracania systemu:
----- skopiuj sobie navigo na komp
----- rozpakuj zawartość i wrzuć to na kartę pamięci (zawsze najlepiej microSD, a jak nie masz to wykorzystaj microSDHC) tylko zawartość na kartę a nie do katalogu (tak jak to wygląda po rozpakowaniu)
----- podlącz nawigację do zasilania
----- włóż kartę do nawigacji i ją uruchom (podmiana zacznie się sama, czekasz aż się skończy)
----- koniec bedzie jak pojawi się coś takiego jak "SecurityPndJob=1699=ok", wyjmij kartę i naciśnij ok
----- odpal jeszcze raz nawigację i spróbuj zrobić kalibrację ekranu

Odpowiedz do tematu