Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2012-05-04, 13:09
Phantom AVX 1047 odblokowanie, program nawigacyjny
Autor Wiadomość
skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-13, 19:11   

Ok, jestem już mądrzejszy, sprawdzę i dam znać co i jak.

Mam jeszcze takie pytanie: mam na kartę wrzuconą AM. Uruchamiam radio, wbijam nawigację i odrazu mam explorer - widzę okno z exploratorem plików (nie widzę pulpitu). Wchodzę na kartę SD, uruchamiam AM i nic - przez chwilę widać klepsydrę i koniec. Jeśli natomiast trzymam palec na ekranie, widać klepsydrę i w końcu uruchamia się AM... Wiecie o co chodzi ?

I jeszcze moje spostrzeżenie:

1-jeśli wrzucę explorera który jest przeznaczony dla Phantoma (paczka do Phantoma z linka który mi podałeś) to wówczas widzę pulpit

2-wrzucając jakiegokolwiek explorera z paczki z linka którego mi podałeś, zawsze odrazu widzę explorera bez pulpitu

3-w przypadku explorera nr 2 - jak go wrzucę na kartę, nie widzę paska start, co również powoduje że nie ma go po uruchomieniu AM.

EDIT.

Czy w tym wypadku, rozwiązaniem nie było by umieszczenie skrótów na pulpicie i wykorzystanie explorera z paczki dla Phantoma, gdzie odrazu widać pulpit ? Czy nie mając połączenia z Active Sync można przeprowadzić operację umieszczenia skrótów na pulpicie, tak aby nie były resetowane po wyłączenia radia ?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-13, 20:23   

Zachowanie się paska i pulpitu zależy od biblioteki ceshell.dll (powiązanej z explorerem). Jak chcesz mieć możliwie najbardziej kompatybilny zestaw, trzeba by pobrać oba pliki z PB 5.0 i powiązać przez zmianę odwołania do ceshell.dll np. na ceshel2.dll w explorer.exe.

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-13, 21:18   

Witam.

Czy ktoś może opisać czym jest PB 5.0 ? Niestety google nic w tym kierunku nie mówi. Do tego jak edytować odwołanie do wspomnianego ceshel2.dll ? Przypadkiem nie jest to edycja rejestru ? Cy istnieje do tego FAQ ?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-14, 09:00   

PB 5.0 to Platform Builder dla CE 5.0 i zawiera wszystkie podstawowe biblioteki Windowsa CE (także te, których czasem brakuje w wersjach CORE). Zamiast szukać tego możesz wygrzebać potrzebne dll'ki z paczek, dołączonych np. do MioPocket.
Co do edycji - wymagany hexedytor, ewentualnie executabilitycheck (to na PNA).

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-14, 17:02   

Witam.

Dzięki za informację.

Czy do wspomnianych działań istnieje FAQ, który by opisywał odpowiednie czynności ? Niestety taka edycja to nie moja bajka tzn nie miałem z nią jeszcze nigdy do czynienia.

Pozdrawiam.

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-15, 11:34   

Może i jest jakiś opis, ale nigdy nie szukałem, to nie znam linka :) Podstawowa sprawa to hexedytor na PC (wygodniejszy). Możesz użyć dowolnego. Edytujesz plik explorer.exe (ten z miopocketa na przykład). Wybierasz wyszukiwanie w zawartości i wpisujesz np. dll . Znajdzie Ci kilka lokalizacji w tym jedną z ceshell.dll (pod koniec pliku). Zmieniasz ostatnią literkę w nazwie (nie wolno nic dopisać, ani kasować, można tylko zmienić) np na 2 i zapisujesz. Potem dogrywasz ceshell'a z paczki miopocket pod nazwą ceshel2.dll i testujesz explorera na nawigacji.

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-15, 16:42   

Dzięki za pomoc.

Znalazłem ceshell w plikach explorera za pomocą hexedytora, zmieniłem tak ja napisane zostało.

Pytanie - gdzie dograć biblioteki z miopocket ? Wrzucić je do katalogu windowsa czy zrobić jak pisało w jednym z tematów - edytować rejestr i zrobić odwołanie do karty SD ?

EDIT

Pobrałem paczkę dll z tego tematu:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=274

Niestety nie ma tam wspomnianej biblioteki ceshel.

EDIT

Powiedzcie mi, jak tworzyć skróty do aplikacji na win ce ?

JUŻ ZNALAZŁEM :)

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-15, 19:09   

To znalazłeś już wszystko czy nie, bo nie wiem jak rozumieć ostatnią linijkę?

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-16, 12:42   

Napisałem niedokładnie - znalazłem jak robić skróty, ale biblioteki nie znalazłem. Pobrałem kilka paczek z forum i ceshel w żadnej nie ma, nie wiem co robię źle, czy może biblioteka ma inną nazwę...

PS-Zauważyłem że w niektórych explorerach, jak przytrzymam rysik na pliku, wówczas włącza mi się obracające "kółko z kropek" i po tym powinna wyskoczyć lista z opcjami jak włąśnie kopiuj, wklej itp - w przypadku większości explorerów nie mam tego - od czego to zależy ?

No i jeszcze jedno - gdzie dane biblioteki wgrać ?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-16, 14:43   

Wyślij mi na PW swój adres e-mail, to Ci wyślę tego ceshell'a. Za przytrzymanie rysika i menu kontekstowe odpowiedzialny jest aygshell.dll (jedna z bibliotek). Jeśli jej nie masz w systemie, na pewno nie będzie menu kontekstowego. Biblioteki zawsze najlepiej pakować do katalogu z aplikacją (czyli tam gdzie explorera dajesz).

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-04-20, 18:43   Phantom AVX-1047

Witam.

Posiadam radio samochodowe z nawigacją Phantom AVX-1047. Mimo przeszukania menu panelu sterowania, nie znalazłem opcji regulacji jasności ekranu. Czy istnieje jakiś program do regulacji jasności podświetlenia ekranu ?
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-02-28, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  

imar42 
guru
GC 5066FMBT

Wysłany: 2012-04-20, 19:23   

skaktus napisał/a:
Czy istnieje jakiś program do regulacji jasności podświetlenia ekranu ?
Tak, są takie programy, ale jest ich kilka - a wybór odpowiedniego zależy od procesora zamontowanego w urządzeniu przez producenta.
Niestety chwilowo nie mogę podać wszystkich - może ktoś dysponujący większą ilością wolnego czasu wskaże Ci właściwą drogę postępowania.

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-20, 19:44   

Owszem jest szansa na dopasowanie czegoś, ale nawet rozpoznanie procesora sprawy nie załatwia - najgorsze ze wszystkich pod tym względem są Samsungi - prawie każde urządzenie inaczej realizuje regulację podświetlenia i nic nie można dopasować. Na drugim końcu są MTK - tu jest praktycznie 100% zgodność. Większość radyjek do auta to ... Samsungi właśnie ;(

mirko1 
guru
Becker 7928

Wysłany: 2012-04-25, 23:04   

Nawet kiedys zrobilem taka regulacje podswietlenia pod Samsunga pod 480x272 z poomocnymi materialami od kolegi Tikotka.Dziala do dzis :-P
Dzieki Tikotka!

skaktus
Waypoint

Wysłany: 2012-05-22, 00:43   

Odpisuję dopiero po czasie.

Dzięki wam za pomoc. Radio w pełni odblokowane. W porównaniu do CANVA jaka by nie była, ale Phantom i Canvę dzieli przepaść jakościowa.... Oczywiście na + dla Phantoma. Nawet serwis przyjmuje radio bez karty gwarancyjnej i dowodu zakupu :D

Odpowiedz do tematu