Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
No to będę pierwszy czyli mój montaz nawigacji
Autor Wiadomość
dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2011-07-16, 17:26   

To akurat mustek a w tygodniu montuje mante. GC testuje normalnie na uchwycie.

barman_pl
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-07-17, 03:22   

dasior591, wszystko fajnie, ale nie brakuje Ci tego jednego nawiewu ? :shock:

Pozdr.

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2011-07-17, 08:45   

Nie brakuje, mam ten co został :-) . Docelowo jest inna koncepcja montażu ale to sie pochwale jak sie kiedyś uda skończyć projekt.

hsurim 
Waypoint

Wysłany: 2011-07-17, 09:15   

barman_pl napisał/a:
w niektórych samochodach da się zamontować tak żeby nie przeszkadzało w niczym ;-) ... ja u siebie mam tak:

Mam podobnie, tyle, że ja płaszczyznę ekranu zrównałem z 'płaszczyzną' kierownicy - góra ekranu pochylona w stronę okna.
Dzięki temu, nawet jak świeci na ekran słońce, to i tak wszystko widać - ZERO jakichkolwiek widocznych odbić - tzn. odbija się tylko i wyłącznie podsufitka a że jest gładka, to w niczym nie przeszkadza.
Polecam wypróbować. ;-)

barman_pl
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-07-19, 03:08   

hsurim napisał/a:
barman_pl napisał/a:
w niektórych samochodach da się zamontować tak żeby nie przeszkadzało w niczym ;-) ... ja u siebie mam tak: Obrazek

Mam podobnie, tyle, że ja płaszczyznę ekranu zrównałem z 'płaszczyzną' kierownicy - góra ekranu pochylona w stronę okna.
Dzięki temu, nawet jak świeci na ekran słońce, to i tak wszystko widać - ZERO jakichkolwiek widocznych odbić - tzn. odbija się tylko i wyłącznie podsufitka a że jest gładka, to w niczym nie przeszkadza.
Polecam wypróbować. ;-)

Tu jest podobnie, bo cała konsola środkowa skierowana jest ku kierowcy, więc można było zamontować "na płasko" :-)

Pozdr.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-07-20, 21:48   

Ja znów próbowałem na wszelkie sposoby znaleźć miejsce dla swojej navi. W grę wchodziły miejsca takie jak nawiewy i opcje cięcia deski, żeby go gdzieś zamontować. Ale jednak najwygodniejsze dla mnie jest zamocowanie w lewym rogu, tuż przy słupku, na standardowym mocowaniu. Czyli przyssawka do szyby. Przy odpowiednim ustawieniu i znalezieniu miejsca, można uzyskać całkowity brak odbić itp. Na środku to za daleko do sięgania. Po lewej, wystarczy odsunąć palec od kierownicy i już trafiam w ekran.
Ergonomia przede wszystkim.

gojgien 
Navi Expert
kiedyś 2x MM- TOP

Wysłany: 2011-07-21, 01:58   

A u mnie nowa nawigacja, w nowszym Sceniolu drugim, nadal pokutuje pod lusterkiem wstecznym. To jednak moim zdaniem najlepsze dla niej miejsce. Nawet solardach jej nie przeszkadza i nie ma z tego tytułu świecenia na ekran. A podgląd trasy jest zawsze równocześnie z looknięciem w lusterko wsteczne, co już podświadomie robię bardzo często.
Do tego jeszcze kabelek zasilajacy poprowadzony na stałe, po przedłużeniu przez słupek za podsufitkę, dopełnia komfortu użytkowania. Wystaje go tylko 20 cm i bez nawi jest o podstawę lusterka podczepiony, lub ładuje aku. w przenośnym głośnomówiącym BT, zawieszonym na przysłonie przeciwsłonecznej kierowcy. Ładowarka siedzi w dodatkowo zabudowanym gnieździe w schowku przed pasażerem. Nic nie dynda i nie przeszkadza w obserwacji drogi przed autem, nie poszerza także długich i pochyłych słupków przednich.

risk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-03, 08:58   

Z racji jeżdżenia C-maxem, mam problem ze zwykłym uchwytem bo szyba daleko z przodu. Kiedyś kupiłem w Noauto taki uchyt do fona na kratkę ale to kicha, w słońcu nic nie było widać bo navi działa jak lusterko.

Więc poszukałem u kupiłem uchyt Blowa i co ciekawe idelni epasuje do plecków nawigacji jakby dedykowana:)

A tak to wygląda:

i widok z boku, w pleckach mam też seryjny uchwycij na rysik. Jak widać uchwyt na kulce więc elegancko się dopasowuje.

hsurim 
Waypoint

Wysłany: 2011-08-15, 07:42   

Pochyl ją nieco w stronę szyby przedniej - aby 'odbijała' się jedynie podsufitka (a nie ręce, łokcie ... itp).
Dzięki temu, że jest ona gładka, zdecydowanie poprawisz widoczność i nawet jak będzie ostre słońce, będziesz nadal widział wszystko na ekranie.

berti111
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-03-08, 13:07   

Też montuję na kratce nawiewu. Może to trochę nieergonomiczne ale posiada jeden argument który w moim samochodzie warunkuje używanie navigacji w lecie. Mam wielki oldskulowy amerykański sedan - hektary przedniej szyby. W lecie zeszlego roku jechałem sobie ze Splitu na poludnie. Temperatura ok 12:00 - 40 stopni na dworze w samochodzie przyjemne 20 ale .. na miejscach pasażerow a pod szybą pieklo i nawi zaczęła szaleć, na szczęscie zorientowalem się bo już byla bardzo gorąca. Od tego czasu woże ją na kratce i nawi ma super komfort.
Uchwyt telefoniczny sprawdza się musialem tylko wypróbować kilka bo te najtańsze nie wytrzymywaly ciężaru Navroad'a

atym 
Navi Expert

Wysłany: 2012-03-09, 13:05   

Znowu ja, nie mam przekonania, miałem przykre doświadczenie.
Kiedyś miałem do tych kratek nawiewu zmontowany uchwyt do telefonu, testowałem kilka nawigacji w mojej Nokii, wszystko były super, aż pewnego dnia, przy sprzątaniu samochodu, niechcący uderzyłem ręką i wyłamałem "piórka wylotowe" z tej kratki.
Oj jak ja byłem wściekły :evil: i to sam na siebie, że miałem taki "głupi" pomysł: montowanie urządzeń do kratek nawiewu.

mario44 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-20, 10:04   

krisp, podaj jakieś namiary gdzie kupić taki uchwyt?

mario44 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-20, 13:49   

gmpl, Już zamówiony, dziękuję :-)

bartek6622 
młodszy inspektor GPS
Mio Moov 330

Wysłany: 2012-10-22, 21:52   

Ja na szczęście w moim Fiaciku nie mam problemu grzania się nawi wiszącej na szybie. Mój samochodzik jest po prostu wyposażony w schładzacz nawi. a wygląda to tak

Zobaczcie nad radiem. Wieje idealnie w szybę i nawi.

kamill8848
azymut

Wysłany: 2013-03-10, 16:37   Uchwyt Lark 50.6 HD Megane coupe

Witam!
Orientuje się ktoś jak wygląda taki uchwyt?:
http://imageshack.us/phot...x700renaul.jpg/
Chcę nabyć ale nie wiem jakiego szukać, jak wygląda on po wyciągnięciu. Może ktoś wie?
Dzięki za pomoc.

Odpowiedz do tematu