Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 15:03
Mega problem z akutalizacją Navroad NR470 Enovo
Autor Wiadomość
sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 20:46   Mega problem z akutalizacją Navroad NR470 Enovo

Witam

Jestem Seba i jestem nowy, potrzebuje pomocy, więc życzliwi ludkowie help.

Otuż tak. Chciałem sobie zrobić akutalizację systemu Win. Korzystając z tej instrukcji -> http://www.navroad.com.pl...470_nowa_1.pdf, zrobiłem jak było napisane z jednym błędem. Skopiowałem na micro sd tylko jeden plik, zamiast dwóch. W instrukcji było napisane żeby wypakować całą zawartość na kartę a ja skopiowałem tylko jeden plik prawdopodobnie tylko WinCE a trzeba było skopiować jeszcze plik WinCEApp. Następnie wyłączyłem urządzenie. Po włączeniu nawigacji pokazał sie niebieski ekran " system update 106NS-1-4X. Dałem "update all" i niby zaczęło sie akutalizować ale po pewnym czasie wyskoczył komunikat następującej treści " No updatePackage can be found in SD card Or updatepackage has been destroyed" . Resetowanie nic nie daje, bo wszystko powtarza sie od początku. Nie mogę też przejść do exit żeby pominąć akutalizację. Dodatkowo mój komputer nie widzi już urządzenia i nie mogę wejść na karte micro sd żeby dokopiować brakujący plik.

Generalnie jestem w głębokiej d.. a akurat będę potrzebował nawigacji niedługo. Toteż wielka prośba do Was... Help bo mi ręce już opadają.
Ostatnio zmieniony przez sobanek 2013-04-22, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

zbyszekr114 
Navi Expert
ZBYSZEKR114

Wysłany: 2013-04-22, 21:04   

Witam.Robiłeś już takie coś z kartą SD przez czytnik w kompie.. http://www.youtube.com/watch?v=qXUT07o8lL8

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 21:12   

problem mam tego typu że nie mam jak przeczytać w kompie karty micro sd. Wcześniej normalnie komp widział nawigacje a w niej karte i to co na niej jest. Teraz nie widzi, wyskakuje błąd USB- niepowodzenie instalacji sterownika. I nie mogę sie dostać do karty. Próbowałem wpinać kartę do aparatu foto bo wchodzi taka sama i czytać przez aparat, ale też skutek mizerny, bo nie widzi zawartości karty. Nie wiem co mam zrobić dalej.

zbyszekr114 
Navi Expert
ZBYSZEKR114

Wysłany: 2013-04-22, 21:29   

Zrób to na innej karcie może dasz rade ,ale musisz najpierw zrobić formatowanie FAT jak nie to zostaje inny PC przez czytnik kart .Karta sd w czytnik kart i czytnik do portu usb
Ostatnio zmieniony przez zbyszekr114 2013-04-22, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 21:36   

tylko jak

mam taką opcję. Mam jeszcze jedną kartę micro sd z aparatu, podłączając aparat do kompa przez USB nie mogę skopiować tych plików na kartę w aparacie, wyskakuje taki monit " " nie można skopiować plików nie mam uprawnień do utworzenia tego elementu"

ręce opadają, jak mam zatem skopiować potrzebne pliki na kartę micro sd nie mają czy czytnika kart w komputerze

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2013-04-22, 21:48   

sobanek napisał/a:
jak mam zatem skopiować potrzebne pliki na kartę micro sd nie mają czy czytnika kart w komputerze

Zaopatrzyć się w czytnik podłączny do gniazda USB, lub pliki skopiować na pendriva, iść do kolegi co posiada czytnik i przekopiować na kartę...
A potem próbować..

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 22:14   

byłem u sąsiada, który ma czytnik kart micro sd ale nic to nie daje. Otuż nie da się na tę kartę przekopiować tych plików ponieważ wyskakuje taki oto problem :/

ręce mam już do samej ziemi :/

zbyszekr114 
Navi Expert
ZBYSZEKR114

Wysłany: 2013-04-22, 22:29   

sobanek napisał/a:
byłem u sąsiada, który ma czytnik kart micro sd ale nic to nie daje. Otuż nie da się na tę kartę przekopiować tych plików ponieważ wyskakuje taki oto problem :/

Obrazek

ręce mam już do samej ziemi :/
na adapterze masz po lewej stronie mały prostokat, jeżeli jest on na dole to wystarczy ze przelaczysz go do gory ,zabezpieczenie ale chyba wiesz o tym. .Ja zrobiłbym tak na innej karcie formatuje w systemie fat lub fat 32 i wkładam do czytnika i ściągam na sd

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 22:41   

przełączania tego prostokącika nic nie daje, ciągle nie mogę zapisać na karcie, zrobiłem tez to co piszą na tej stronce http://forum.dobreprogram...sem-t92952.html i dalej nic.

masakra jakaś

[ Dodano: 2013-04-22, 22:47 ]
nie da się ani sformatować ani skanować w poszukiwaniu błędów, nic... nie czaje tego, albo ja jestem jakiś imbecyl albo te kompy robili koreańczycy północni

zbyszekr114 
Navi Expert
ZBYSZEKR114

Wysłany: 2013-04-22, 22:49   

sobanek napisał/a:
przełączania tego prostokącika nic nie daje, ciągle nie mogę zapisać na karcie, zrobiłem tez to co piszą na tej stronce http://forum.dobreprogram...sem-t92952.html i dalej nic.

masakra jakaś
Kolego ściągasz z tej strony ; http://www.navroad.com/pl/download.htm (Poniżej podaj numer seryjny urządzenia.
Znajduje się on na nalepce z kodem kreskowym na tylnej ściance urządzenia.)

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-22, 23:26   

tak mam ściągnięte z tej strony pliki tylko co z tego jak nie mogę ich wgrać na kartę bo karta chroniona przed zapisaem i nie mogę sobie z tym poradzić ;///

co śmieszniejsze. mam dwa systemy pod win 7 widzi kartę ale karta chroniona, pod xp w ogole nie widzi karty

jestem już zielony ze złości...

[ Dodano: 2013-04-22, 23:27 ]
urządznie mam dwa lata i nr seryjny pod kodem sie starł także nie wiem jaki on jest, ale jak wspomniałem mam na dysku te pliki które pobrałem z tamtej strony jakiś czas temu

zbyszekr114 
Navi Expert
ZBYSZEKR114

Wysłany: 2013-04-22, 23:31   

sobanek napisał/a:
tak mam ściągnięte z tej strony pliki tylko co z tego jak nie mogę ich wgrać na kartę bo karta chroniona przed zapisaem i nie mogę sobie z tym poradzić ;///

co śmieszniejsze. mam dwa systemy pod win 7 widzi kartę ale karta chroniona, pod xp w ogole nie widzi karty

jestem już zielony ze złości...

[ Dodano: 2013-04-22, 23:27 ]
urządznie mam dwa lata i nr seryjny pod kodem sie starł także nie wiem jaki on jest, ale jak wspomniałem mam na dysku te pliki które pobrałem z tamtej strony jakiś czas temu
To co pokazałeś na zrzucie to jest do wypalenia na płycie CD -obraz płyty i zobaczysz wtedy jakie pliki masz na cd (powinny być 3 pliki)

sobanek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-23, 05:45   

hej problem rozwiązany

nie ma to jak poranne pomysły. Ledwom otworzył oko i wpadł mi pomysł żeby pogmerać w win7 w centrum synchronizacji i bingo. Wykrył urządzenie a ja mogłem przekopiować brakujące pliki na kartę w urządzeniu poprzeze kabel USB. No i nawigacja zaskoczyła :)

Dzięki ludzie za dobre chęci!

pozdro

infer 
azymut

Wysłany: 2013-07-18, 20:45   

Koledzy, mam problem z pobraniem firmware do NR470. Wymagane jest podanie nr seryjnego, a naklejka z numerem jest zupełnie wytarta, nawigacja nie startuje. Czy ktoś użyczyłby nr seryjny lub podzielił się firmewarem ?

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu