Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 14:52
NavRoad seria S6 - Test GPS
Autor Wiadomość
mareky 
Waypoint

Wysłany: 2014-07-23, 16:34   

Ten niby nowy (poprawiony) dalej się nie wgrywa do VIVO S6 . Może jakiś mój błąd ale chyba ten soft znowu jest wadliwy .

biperek
Waypoint

Wysłany: 2014-07-23, 16:37   

U mnie na AURO S6 poszło.

mareky 
Waypoint

Wysłany: 2014-07-23, 17:35   

Wyskakuje menu z pierwszego softu i lipa . A ten plik custom.zip też wgrywasz na kartę ?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2014-07-23, 18:02   

biperek napisał/a:
, Z tym equalizerem może przesadziłem, ale wahania są dość dynamiczne. Wartości dla jednego satelity mają znaczne skoki nawet na postoju.

Aż sprawdziłem z ciekawości u siebie na modecomie :mrgreen:
Zmiany są - jednorazowo sięgają 5-6 dB a w przedziale kilku minut mogą sięgać i kilkunastu dB i wydaje mi się to normalne. W końcu satelity wiszą kilkaset km nad ziemią a do tego poruszają się względem naszego położenia. A po drodze mają zmienną gęstość i temp. atmosfery, zmienną wilgotność i zachmurzenie . A wszystkie te czynniki mogą wpływać ( i wpływają ) na tłumienie sygnału.
Rzeczywiście porównanie siły sygnału na dwóch stojących obok siebie nawigacjach stanowić może jakiś rodzaj testu czułosci odbiorników - pod warunkiem oczywiście, iż podawane informacje o sile sygnału są wiarygodne. I w tej wiarygodności pokazywanych informacji chyba cała kwestia.
Mam porównanie czułości Mio i Modecoma. Porównanie proste i skuteczne. Modecom łapie sygnał w pomieszceniu nawet w pewnej odległości od okna, Mio - dopiero po wyjściu na zewnątrz .

kashvi
azymut

Wysłany: 2014-07-23, 20:37   

Witam wszystkich!

Dwa tyg temu zakupilam Auro s6, nawigacja zawiesza się srednio co 4 km, bardzo, bardzo mocno się grzeje i stale jest komunikat o słabym sygnale gps, bylam u sprzedawcy, wymienil od reki na nową i tu niespodzianka, w tej nowej jest identyczna sytuacja lub nawet częsciej się zawiesza.

Czy w tym sprzęcie to normalne? u Was tez to się dzieje? szczerze mowiac nie wiem jak rozwiazac tą kwestię.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2014-07-23, 21:16   

W tym wątku piszemy o teście GPS, nie o aktualizacjach oprogramowania.
Posty zostały przeniesione do odpowiedniego wątku :arrow: http://www.my-navia.pl/vi...p=435030#435030

biperek
Waypoint

Wysłany: 2014-07-23, 21:29   

Zainstalowanie nowego firmware normalnie chyba pomogło jeśli chodzi o współpracę z AM. Wstępne testy w ruchu miejskim wyglądały bardzo obiecująco. Pozycjonowanie praktycznie w punkt, reakcja na zjechanie z trasy natychmiastowa, przejazd przez skrzyżowanie po wyznaczonej trasie - pozycjonowanie prawidłowe, widok trasy nie zanika. Inna sprawa, że zanim ruszyłem nawigacja miała bardzo dużo czasu na łapanie satelitów, więc może na starym sofcie byłoby podobnie.
no_taki napisał/a:
...Zmiany są - jednorazowo sięgają 5-6 dB a w przedziale kilku minut mogą sięgać i kilkunastu dB i wydaje mi się to normalne. ....

No u mnie niestety zmiany są dość częste i dużo większe. W kilka sekund skoki sięgają nawet 20 dB. W ciągu kilku minut zmiany dla pojedynczego satelity to kilkadziesiąt razy, a zakres od kilkunastu do nawet 40 dB. Jak pisałem - na Larku wygląda to dużo lepiej. Ciekawe jak się sprawy mają u innych użytkowników serii S6, zwłaszcza tych, których urządzenia pracują ich zdaniem dobrze.

mareky 
Waypoint

Wysłany: 2014-07-24, 14:27   

biperek napisał/a:
Zainstalowanie nowego firmware normalnie chyba pomogło jeśli chodzi o współpracę z AM. Wstępne testy w ruchu miejskim wyglądały bardzo obiecująco. Pozycjonowanie praktycznie w punkt, reakcja na zjechanie z trasy natychmiastowa, przejazd przez skrzyżowanie po wyznaczonej trasie - pozycjonowanie prawidłowe, widok trasy nie zanika. Inna sprawa, że zanim ruszyłem nawigacja miała bardzo dużo czasu na łapanie satelitów, więc może na starym sofcie byłoby podobnie.
no_taki napisał/a:
...Zmiany są - jednorazowo sięgają 5-6 dB a w przedziale kilku minut mogą sięgać i kilkunastu dB i wydaje mi się to normalne. ....

No u mnie niestety zmiany są dość częste i dużo większe. W kilka sekund skoki sięgają nawet 20 dB. W ciągu kilku minut zmiany dla pojedynczego satelity to kilkadziesiąt razy, a zakres od kilkunastu do nawet 40 dB. Jak pisałem - na Larku wygląda to dużo lepiej. Ciekawe jak się sprawy mają u innych użytkowników serii S6, zwłaszcza tych, których urządzenia pracują ich zdaniem dobrze.

Muszę przyznać że moje VIVO S6 łapie satelity prawie natychmiast , nawet glonaski pokazują się od razu . GPS ustawiony na najniższe parametry bodajże 4800 .

biperek
Waypoint

Wysłany: 2014-07-27, 22:14   

A propos siły sygnału GPS i testu z poziomu urządzenia, to satelity pokazywane jako kropki żółte należy rozumieć jako te ze zbyt słabym sygnałem ?

mareky 
Waypoint

Wysłany: 2014-07-28, 15:36   

biperek napisał/a:
A propos siły sygnału GPS i testu z poziomu urządzenia, to satelity pokazywane jako kropki żółte należy rozumieć jako te ze zbyt słabym sygnałem ?

Tak , tylko zielone to użyteczny sygnał .

Odpowiedz do tematu