Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Trasa - wyznaczenie/zapisanie/wczytanie problemy
Autor Wiadomość
bodzio1811
Waypoint

Wysłany: 2019-01-29, 18:50   

geranium, jakiej wersji Nextgena używasz? Pytam, bo twierdziłeś, że jest tylko jedna wersja dla ciężarowych. U Ciebie te czasy przejazdu są do przyjęcia. Ja sprawdzam w warunkach rzeczywistych jeżdżąc po Niemczech i na autostradach to nawet nie krzyczy że jadę więcej niż 80 km/h, chyba że, jest ograniczenie, obojętnie jakie, to wtedy jest info że przekraczam prędkość, tą ustawioną w profilu.

[ Komentarz dodany przez: no_taki: 2019-01-29, 19:01 ]
---------------------------------------------------------
Jest opcja "edytuj" i zawsze możesz poprawic to co napisałeś :-)

[ Dodano: 2019-02-09, 06:03 ]
Witam. Wydaje mi się, że problem ze złym przeliczanie czasu przejazdu przez Nextgen rozwiązałem (tak na 95%). Usunięcie wszystkich plików z map typu hnr, fsp skutkuje innym wyliczaniem czasu przejazdu. Na dodatek, szybciej oblicza dłuższe trasy (przynajmniej w moim przypadku). Można wywalić na próbę i sprawdzić. Zresztą te pliki to i tak psu na budę. To moje, prywatne zdanie.

Tak na marginesie, to ciekawy wpis w sys.txt znalazłem.

[feature]
eat_route=1 ; powoduje usuwanie("zjadanie") przejechanej drogi.
Ciekawy efekt.
Ostatnio zmieniony przez bodzio1811 2019-02-12, 15:54, w całości zmieniany 4 razy  

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-03-11, 18:09   

W kwestii zlego wyliczania ETA jeszce...
Dziś stukilometrowa trasa i pokazuje czas przejazdu 2,55" ( realny czas ze względu na kręte drogi to 1.45" )
Jadę i oczom nie wierze .. doslowie co kilometr czas przejazdu spada o 3-4 minuty.
Winne okazały się komunikaty TMC, jakies absurdalne, nieistniejace ( albo zsumowane wszelkie ktore prowadzono od ponad roku i daaawno sie zakonczyły, az po dzień dzisiejszy )
Mowiac wprost - nie wiem daczego , ale nie sa kasowane ( na serwerach, a nie w urządzeniu ) zakonczone roboty i tylko dopisywane sa nowe.
Skutek - wyswietlane opoźnienie o godzinę, prze ZERZE jakichkolwiek robót.
Komunikaty TMC on-line zaczynaja mieć się totalnie nijak do rzeczewistości, a wiara w nie może przysporzyć więcej problemow niz korzyści, bowiem ktoś kto w nie uwierzy może bez sensu nadlozyc mase trasy by ominąc nieistniejące utrudnienia

P.S program byl konfigurowany od zera przed wyjazdem, więc SAVE byl dziewiczy.

r4pc10
Waypoint

Wysłany: 2019-03-11, 20:21   

Miałem podobnie z tym TMC. Zmieniłem dostęp ze standardowego na iphone, download dałem co 5min i ustawiłem radius na 100km... I powiem działa to teraz pięknie - podobnie do Tomtoma z Live :) Wypadek przedemną kilkanaście kilometrów pokazało, opóźnienie 45m, im bardziej się zbliżałem czas malał, jak dojechałem do korka miałem na iGo opóźnienie 5min. i otworzyli autostradę :) Utrudnienie zniknęło :) Więc wszystko się ładnie zgrało.
Oczywiście nie miałem żadnych niepotrzebnych danych o utrudnieniach na trasie, czy właśnie starych już dawno nie aktualnych informacji.
Potestuję jeszcze na innych trasach.
A z tym eTA, to faktycznie usunięcie HNR i FSP poprawiło znacząco przewidywany czas dojazdu...

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-03-11, 21:33   

moim zdaniem .hnr nie ma tu nic do rzeczy. To predefioniowane drogi glówne przyspieszające wyliczanie tras na dlugich dystansach. Skądinąd to schylkowe pliki , majace sens jeszcze dla winCE , gdzie wyliczanie dlugch tras trwalo i pare dobrych minut. Na dobrym sprzęcie w Andku to sekundy.

Pliki .fsp to co innego. To statystycznie liczone opóźnienia spowodowane korkami w okreslonych godzinach i dniach tygodnia. Te pliki akurat potrafią gruuuubo namieszać - nawet w samym wyznaczaniu trasy.
I dlatego ich nie używam od lat :-D

Teoretycznie ETA jest liczone z dopuszczalnej predkości na danych odcinkach drog plus wlasnie .fsp. plus TMC :-)

P.S potestuje iphone bo - o dziwo pobralo dane- i na odcinku o którym pisalem jest zero zdarzeń :-)

r4pc10
Waypoint

Wysłany: 2019-03-30, 00:03   

Niestety ale na ustawieniach iphone po kilkunastu dniach jazdy zostaja jakies stare dane, ktore pozniej nie sa usuwane, i mamy dodatkowe opoznienia, wypadki czy roboty drogowe ktorych nie ma fizycznie juz od dawna... Nie wiem czym jest to spowodowane i nie wiem czy wina jest po stronie programu czy moze serwisu z ktorego pobiera dane.
Dodatkowo dlaczego iGo nie proponuje objazdu jesli widzi ze mamy zamknieta droge? (Np. Most w Speyer, DE), jest blokada z tmc, a mimo wszystko pcha dalej, wiecie moze jak to rozwiazac?

geranium 
Waypoint

Wysłany: 2019-03-30, 10:01   

r4pc10 napisał/a:
dlaczego iGo nie proponuje objazdu jesli widzi ze mamy zamknieta droge?

nasuwa się najprostsze rozwiązanie - odhaczone "użyj informacji o ruchu drogowym"

r4pc10
Waypoint

Wysłany: 2019-03-31, 22:08   

Hmmmm faktycznie odhaczone było :) Dzięki Geranium, potestuje jutro :)

Odpowiedz do tematu