Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
iGO Nextgen - rózne problemy - dyskusja
Autor Wiadomość
dobrzyk
Waypoint

Wysłany: 2019-08-10, 19:57   

Witam, Szanownych Kolegów.
Jestem nowicjuszem, co kilka lat gdy zmieniam tel, zmagam się z instalacją IGO, do tej pory się udawało, ale teraz mam Samsung A50 z andkiem 9 i walczę już tydzień, bez oczekiwanych rezultatów :( Tel jest fabryczny bez roota, ściągnąłem paczkę igo_basar, iGO_Basar_9.18.27.736574. apk, z bólem ją odpaliłem, dodałem polski lang od wal24, ale nie mogę poradzić sobie z polskim głosem. W ściągniętej paczce jest ang i serbski :) znalazłem polski z mojego porzedniego IGO, ma podobną strukturę, ale przy próbie odpalenie już jest tylko czarny ekran.
Mógłbym prosić o pomoc?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-10, 20:10   

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=45852
proponuje poczytać forum, by dobrać najlepszy syntezator glosu ( choć voice z tego linku dziala bez problemu na wszelkich systemowych syntezatorach samsunga )
Doradzam zainstalowanie iGO Gift 9.18.27.687519
To chyba najmniej probemowa wersja , a do tego full cracked ( nie wymaga jakichkolwiek licencji przy zmianie map)

dobrzyk
Waypoint

Wysłany: 2019-08-10, 20:21   

znalazłem te linki, lang mi ruszył, ale vioce niestety nie jest widoczny w programie jak go wgrałem do katalogu, chyba że jest jakaś specjalna procedura instalowania ?
możesz podesłać linka gdzie znajdę Gifta o którym piszesz?
Dzięki.
mam Vocalizer, bo ktoś z Was o nim pisał i powiesił linka do apki, ale jeszcze nie zainstalowałem, bo w IGO nie widzę do wyboru polskiego, możesz podpowiedzieć jak to uruchomić?
mi działają tylko takie voicy
https://www92.zippyshare.com/v/Jq5ndaTV/file.html

szwagier22
guru

Wysłany: 2019-08-11, 06:10   

Najpierw sprawdź czy masz włączony syntezator Samsunga w systemie i jaki głos obsługuje.

dobrzyk
Waypoint

Wysłany: 2019-08-11, 12:56   

Mam włączony Mechanizm syntezatora mowy Samsung 3.0.02.14, język polski (kobieta), to wszystko jest w ustawienia Samsung TTS.
Problem jednak, że jak wgrywam do katalogu vice plik voice od wal24 z wątku jaki powiesił dwa posty wyżej no_taki, to Igo przestaje się uruchamiać, zostaje czarny ekran.

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2019-08-11, 14:22   

Wywal wszystko z katalogów lang i voice. Zostaw tylko moje pliki. Powinno pomóc. jak nie pomoże to spróbuj tego.http://www.my-navia.pl/vi...=45595&start=15

dobrzyk
Waypoint

Wysłany: 2019-08-11, 14:45   

"Wywal wszystko z katalogów lang i voice. Zostaw tylko moje pliki." po tej akcji normalnie włączyć igo, czy wymagane jakieś restarty , kasowanie save itp?

Wow, wykasowałem jak radziłeś pozostałe pliki i zostawiłem tylko Twoje....i zagadało po naszemu :)
Podziwiam doświadczenie i wiedzę, wielkie dzięki za rady, pliki i pomoc!!!

Dziś pierwsze uruchomienie i pierwsza jazda, mam więc pytanie:
czy asystent pasa jest dostępny w tej wersji, czy potrzebuję specjalnego skina, czy brakuje mi jakiś plików map ?
Powiększanie mapy przed manewrem było pomocne, ale obecnie mi nie działa, jak w starych wersjach na starym androidzie, czy może ktoś podpowiedzieć jak to ogarnąć?

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-12, 21:34   

koledzy przypomnijcie,bo za skarby nie mogę znaleźć jak zwiększyć odległość wyszukiwanych POI? Szukam np.restauracji wzdłuż trasy i pokazuje mi w promieniu max 2 km a chciałbym np do 10 km zobaczyć knajpy.Jaki wpis ? Igo PAL 9.18.27.719974

geranium 
Waypoint

Wysłany: 2019-08-13, 15:53   

jeżeli pokazuje ci w promieniu 2km to masz jakieś g.....

bez przeróbek Nextgen wyszukuje w "promieniu" 300km , max do 100 pozycji na liście

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-13, 16:38   

pakob, uściślij.
Czy NA MAPIE widzisz knajpy do 2 km, czy przy wyszukiwaniu POI nie pokazuje dalszych ?

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-13, 20:46   

przy wyszukiwaniu POI

PS geranium - używam tej wersji Igo PAL 9.18.27.719974 na Galaxy Note 4 i bardzo mi odpowiada po ustawieniu pod siebie i nie mam parcia na coraz to nowsze wersje,no chyba że będą dawały jakieś super korzyści

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-13, 21:08   

pakob, moje pytanie jest dość istotne, więc powtarzam, czy te 2 km to na mapie, czy w wyszukiwaniu POI ?

geranium 
Waypoint

Wysłany: 2019-08-13, 21:26   

pakob napisał/a:
przy wyszukiwaniu POI

PS geranium - używam tej wersji Igo PAL 9.18.27.719974 na Galaxy Note 4 i bardzo mi odpowiada po ustawieniu pod siebie i nie mam parcia na coraz to nowsze wersje,no chyba że będą dawały jakieś super korzyści

nie ma najmniejszego znaczenia której wersji używasz skoro wszystkie maja takie same ustawienia... poza modyfikacjami wprowadzanymi do UX itd.. i o takiej wersji pisze Igo PAL 9.18.27.719974 a nie o jakiś skinach o których nic nie wspominasz a więc jest to dokładnie taka wersja jaką używam osobiście

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-17, 16:23   podwójny głos w zestawie głośnomówiącym i fonie

Już kiedyś miałem podobny problem-na iGO Israel 9.18.27.687519 mam podwójny głos na zestawie głośnomówiącym i głośniku telefonu i nie moge sobie przypomnieć jakim wpisem w content to się eliminowało-kiedyś geranium pomógł mi przy jakiejś nawigacji iGO. Wpisy sys txt w tej wersji i Igo PAL 9.18.27.719974 różnią się ale po podmienieniu ich nie ma różnicy.I jeszcze jedno-od czego zależy kształt i wygląd strzałki(pomijając motywy kolorystyczne,które wynikająz ustawienia skinu )głównego manewru-jak można tu zadziałać?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-17, 16:57   

pakob napisał/a:
mam podwójny głos na zestawie głośnomówiącym i głośniku telefonu

Sprecyzuj: co oznacza termin "podwojny glos" ?
pakob napisał/a:
od czego zależy kształt i wygląd strzałki(pomijając motywy kolorystyczne,które wynikająz ustawienia skinu )głównego manewru

Strzalki manewru mogą byc:
- w data.zip
- w branding.zip
- w UX
i jeszce w kilku miejscach w zalezności od wersji

Odpowiedz do tematu