Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Rysik
Autor Wiadomość
bob_budowniczy 
Waypoint

Wysłany: 2007-12-14, 19:02   Rysik

Witam Wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem tego Forum i szukałem hasła RYSIK.
Nie znalazłem tego co mnie boli... :-/ , a rzecz jest banalna...

W różnych urządzeniach PDA/nawigacja występuje element w/w.
Kupiłem Akire 517 i mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników tego urządzenia:
Co robicie z rysikiem :?:
Ja szukałem miejsca w obudowie i uchwycie i nie znalazłem... Już dwa razy szukałem rysika między siedzeniami i dobrze, że nie palę, bo tymczasowo trzymam go w popielniczce. Znając jednak życie i tak prędzej, czy później go gdzieś posieję :-x i wtedy będę się ratował paluchem, ewentualnie długopisem. Jednak teraz (póki jeszcze mam to kosmiczne, teleskopowe urządzenie wskazujące) gdzie go trzymać?

Kielu 
Waypoint

Wysłany: 2007-12-14, 19:08   

Nie ma miejsca w urzadzeniu na rysik ja trzymam go miedzy kratkami wentylacyjnymi :D

ralf66 
Waypoint
I Łasica

Wysłany: 2007-12-16, 08:23   

Popielniczka jest jak na razie najlepszym miejscem ,a jeszcze jak masz
podświetlaną to hoho :mrgreen:

芳草鮮美,落英繽紛 (芳草鲜美,落英缤纷)

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-01-07, 18:59   

Cytat:
Ja szukałem miejsca w obudowie i uchwycie i nie znalazłem...

Witam serdecznie Szanowne Grono, do którego po zakupie Akiry 517 i ja z niekłamaną satysfakcją chciałbym dołączyć jeśli mnie przyjmiecie :?: :oops:
Nawigację zakupiłem wczoraj i już dzisiaj dzięki Waszym nad wyraz precyzyjnym radom zmieniła się ona w "super komputer" :lol:
Ale do rzeczy - jako "wkupne" podaję sposób na przechowywanie rysika w czasie jazdy samochodem. Otóż wystarczy nam do tego tzw. słomka z tworzywa o średnicy ~ 5 mm; inaczej mówiąc ustrojstwo jakie dostajemy do wysysania napojów np w McDonald.
Powinna to być wersja lux :-) z karbowanym fragmentem umożliwiającym jej zginanie.
Odcinamy następnie dłuższy fragment tak, aby od owego karbowania oba końce miały mniej więcej taką samą długość (~ 50 mm). Następnie na długości 10 mm rozcinamy jeden koniec słomki "na połowę" i jedną z tych połówek odcinamy. Pozostałą połóweczkę na całej jej długości (10 mm) doginamy na pół. To już prawie koniec.
Ściśniętą połóweczkę wtykamy pod zatrzask mocowania Akiry, słomkę zginamy pod żądanym kątem, do słomki wkładamy rysik i ... już. Łatwo go wyjąć i ... trochę trudniej włożyć ponownie do słomki. Satysfakcja gwarantowana :mrgreen:
Pięknie dziękuję za Wasze porady - Akira jest super !!!
Z poważaniem
Harry
UPROSZCZENIE
============
Obetnij słomkę po 30 mm od miejsca karbowania
Zwolnij zatrzskami mocowanie Akiry do uchwytu
Włóż jeden koniec słomki na odl. 10 mm między obudowę Akiry i mocowanie
Zatrzaśnij (nie trzeba używać siły)
Ustal położenie słomki pod żądanym kątem
Włóż rysik i... zażywaj luksusu :mrgreen:

Harry
Ostatnio zmieniony przez harry 2008-01-09, 17:34, w całości zmieniany 2 razy  

pioteras
Waypoint

Wysłany: 2008-01-07, 19:23   

ale pomysł :D superowski :)
ciesze się że w 4301 jest już miejsce na rysik bo by mnie nerwica chyba strzeliła...

chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2008-01-07, 19:40   

Cytat:
...słomkę zginamy pod żądanym kątem, do słomki wkładamy rysik i ... już. Łatwo go wyjąć i ... trochę trudniej włożyć ponownie do słomki. Satysfakcja gwarantowana.

No a mnie się wydaje że drugiego Słodowego dobrze mieć w szeregach.
Czyli witamy chlebem i solą...a że, jak wiemy, harry słomkę juz wykorzystał to ma prawo do drinka bez firmowej parasolki... 8-)

bob_budowniczy 
Waypoint

Wysłany: 2008-01-07, 22:47   

Cóż, twórczy temat... rzec by można - rozwojowy :lol:
Ja z kolei dorwałem gdzieś w szpargałach taki rzep samoprzylepny... Kawałek przykleiłem do rysika, a kawałek w pobliżu Akirki na kokpicie... Szczerze powiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo z racji rozmiarów rysika, niewiele tego rzepa dało się przykleić - więc nadal popielniczka... no ale wypróbuje słomke :!:

minimex 
Waypoint

Wysłany: 2008-01-08, 12:29   

Po tym jak zgubiłem oryginalny rysik wymyśliłem sobie takie rozwiązanie.

Kawałek dwustronnej taśmy samoprzylepnej ( 2x50 mm) przyklejamy do obudowy między otworami na wkręty. Następnie do niej rurkę termokurczliwą (śr. 6 mm, dł. 60 mm). Przewlekamy przez rurkę dwie nitki nici nylonowej. Luzujemy górny wkręt, owijamy nitkę dwa razy wokół niego w prawą stronę i dokręcamy. Luzujemy dolny wkręt, owijamy nitkę z pewnym zapasem tak, aby po dokręceniu była napięta. Nadmiar nitki ucinamy. Wkładamy rysik do rurki i za pomocą lutownicy na gorące powietrze (ew. suszarki do włosów) kurczymy ją delikatnie tak, aby rysik był dopasowany.
Co sądzicie o takim pomyśle?
Pozdrawiam

2.JPG
Plik ściągnięto 65 raz(y) 33,75 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 65 raz(y) 49,89 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 58 raz(y) 16,63 KB

Ostatnio zmieniony przez minimex 2008-01-08, 12:44, w całości zmieniany 3 razy  

Rafffi
azymut

Wysłany: 2008-01-08, 12:41   

Wyglada to calkiem niezle ;) Mozna jeszcze pomyslec nad tym, aby rurke termokurczliwa zrobic na tyle dluga aby siegala do wkretow i po prostu ja przykrecic razem z wretami do obudowy. Dzisiaj po pracy, sprobuje zrobic takie ustrojstwo i jak sie uda, to zamieszcze fotki.

kuleszag 
Navi Expert

Wysłany: 2008-01-08, 13:17   

No proszę... Akira + termokurczka i wyszła Navia ;-) :mrgreen:

bob_budowniczy 
Waypoint

Wysłany: 2008-01-08, 23:27   

...a tak to wygląda u mnie z tym rzepem:

Kielu 
Waypoint

Wysłany: 2008-01-09, 01:27   

Rzep najlepszy chyba ;-) ale ja bym dal z drugiej strony :-P :mrgreen:

jasperc 
Waypoint

Wysłany: 2008-01-09, 08:22   

Ja też mam z rzepem :-)

@Kielu
Z drugiej strony jest slot na kartę SD i gniazdko zasilania, więc rysik trochę by przeszkadzał.

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-01-09, 17:31   

Mam jeszcze inny pomysł - model dla wygodnych w trzech wersjach.

Wersja dla oszczędnych A :-)
Potrzebne: klip biurowy (taki czarny z dwoma błyszczącymi łapkami do rozwierania) chyba najmniejszy rozmiar oraz 30 mm pozostałego z poprzedniej przeróbki odcinka słomki
Włóż odcinek słomki do rozwartego klipa i przyczep zestaw w wybranym miejscu do: kabelka zasilającego Akirę, innego kabelka (zasilanie GSM?), elementu przedniej deski samochodu (kratka nawiewu?) itp.
Wersja dla oszczędnych inaczej B
Użyj fragmentu nowej słomki z miejscem karbowanym :-(
Wersja standard A dla nie mających cela :mrgreen:
Zamiast słomki użyj skówki od np. jednorazowego długopisu (BICK?) i większego klipa
Wersja standard B dla "ślepaków" i leniwych
Zamiast skówki od długopisu użyj skówki od (grubego?) flamastra i większego klipa
Wersja luksusowa :-o
Użyj skówki od pióra wiecznego Parker Esparto Presidential Złoty (wykonane ręcznie z litego stemplowanego 18-karatowego złota, ozdobione głęboko grawerowanym wzorem "Esparto" z kontrastującym , dodatkami z czarnego akrylu; Wyposażone w: - polerowaną stalówkę z litego,18-karatowego złota platerowa- nego platyną, - jednokanałowy system podawania atramentu, - platerowany złotem tłoczek De-luxe, - stalówkę ozdobioną nowym grawerem.) :lol:
Pozostałą część pióra używaj w McDonalds jako widelczyka do frytek oglądając na Akirze "Pogoda dla bogaczy"

Pozdrawiam Harry

PS. Jeszcze dwa pomysły praktyczne:

- jako, że jeszcze mam co czesać :mrgreen: ostatecznie używam "plastikowego" grzebyczka który noszę ze sobą w kieszeni marynarki lub koszuli.
- innym sposobem jest wycięcie ze sztywnego kartonika trójkąta o podstawie ~ 30 mm i wysokości ~ 100; potem wystarczy go równo zgiąć wzdłuż linii wyznaczającej tą wysokość trójkąta i ... używać. Tu dwie zalety: można bez żalu go zgubić oraz wręcz luksusowe przesuwanie mapy bez obawy zarysowania ekranu.

Ostatnio zmieniony przez harry 2008-03-15, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  

ramza3
Waypoint

Wysłany: 2008-03-01, 13:51   

Ja swój trzymam w uchwycie. Znalazłem miejsce, które póki co spełnia swoje zadanie. Na dole jest takie wcięcie między plastikami, można tam rysik umieścić poziomo. Pasuje wręcz idealnie:)

IMG_0847.JPG
Plik ściągnięto 53 raz(y) 41,77 KB

Ostatnio zmieniony przez ramza3 2008-03-03, 22:50, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu