Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AutoMapa Fotoradary i suszarki
Autor Wiadomość
renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-06-05, 20:28   

Marek32 napisał/a:
Może się i czepiam ale przy rozjazdach czy drogach z 3 pasami fajnie by było widzieć dokładniejszy obraz.

No niestety, ale AutoMapa nie ma asystenta pasa ruchu, chociaż jakaś namiastka tam jest.
Kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć "trzymaj się prawego pasa" i to samo z lewym, ale są to jednostkowe komunikaty.
Co do ograniczeń to spotkałem kategorie ograniczeń od 20 do 50 km/h co 10 km, ikony też są do nich, nie wiem jak z komunikatami, trzeba by przejrzeć Miplo i inne stronki z POI.

bolobol
Navi Expert

Wysłany: 2009-06-05, 21:24   

renron napisał/a:
Co do ograniczeń to spotkałem kategorie ograniczeń od 20 do 50 km/h co 10 km,
W Plikach z Miplo
renron napisał/a:
ikony też są do nich, nie wiem jak z komunikatami, trzeba by przejrzeć Miplo i inne stronki z POI.
Ostatnio zmieniony przez bolobol 2009-07-03, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

juri 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-06, 11:59   

a gdzieś kol wiek dostać gotowca i skopiować do folderu i żeby grało od razu

bolobol
Navi Expert

Wysłany: 2009-06-06, 12:57   

"Juri"! Bez urazy!
Ale czy mógłbyś przetłumaczyć to:
juri napisał/a:
a gdzieś kol wiek dostać gotowca i skopiować do folderu i żeby grało od razu
na polski?
A ponadto, było by dobrze gdybyś coś więcej o nawigacji napisał.

juri 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-06, 13:22   

no tak trochę to źle napisałem,
mam navia nv 47 biedrobkowa i na niej gotowca AM 5.5.1
chodzi mi o to tak jak jest podobnie w garminie są gotowe już pliki gpi i się je wrzuca do odpowiedniego foldera w nawigacji i chula nie trzeba wgrywać tylko jest ctrl-C ctrl-V i są wszystkie odrazu, i właśnie do tego zmierzam czy tak da się w automapie, wiadomo odpowiednie pliki poi dla AM

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-06-06, 14:07   

Cytat:
w garminie są gotowe już pliki gpi i się je wrzuca do odpowiedniego foldera w nawigacji i chula nie trzeba wgrywać tylko jest ctrl-C ctrl-V i są wszystkie odrazu, i właśnie do tego zmierzam czy tak da się w automapie, wiadomo odpowiednie pliki poi dla AM

Nie, do AutoMapy musisz ściągnąć sobie punkty POI w formacie .uam, .poi, lub .amp i zaimportować, albo dodać z pliku (.amp).
Jak to zrobić przeczytasz np. pod tym linkiem, są tam dwie moje wypowiedzi dotyczące instrukcji wgrywania i ustawień odpowiednich opcji.
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=9295

juri 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-06, 14:49   

jestem bardzo wdzięczny za pomoc teraz już podołam wyzwaniu Dziekuje

JARASS 
Navi Expert

Wysłany: 2009-06-06, 19:23   

do renron,a jak Ty rozwiązałeś sprawę aktualizacji PL_FotoradarSuszarka_AM.rar (bo mówiąc szczerze tylko ten POI mnie interesuje.
Ściągnąłem wprawdzie te punkty POI z Miplo,ale od razu je usunąłem bo strasznie zamulają
mojego Clariona,a z 90% z nich nigdy nie będę korzystał .
Wyjazd na wakacje już nie długo,a ja mam bazę radarów z przed 2 -m-cy ( tych ze stronki
poi4am.prv.pl/),która obecnie cieniuje :cry:

leotdi 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-06, 19:46   

JARASS napisał/a:
do renron,a jak Ty rozwiązałeś sprawę aktualizacji PL_FotoradarSuszarka_AM.rar (bo mówiąc szczerze tylko ten POI mnie interesuje.
Ściągnąłem wprawdzie te punkty POI z Miplo,ale od razu je usunąłem bo strasznie zamulają
mojego Clariona,a z 90% z nich nigdy nie będę korzystał .
Wyjazd na wakacje już nie długo,a ja mam bazę radarów z przed 2 -m-cy ( tych ze stronki
poi4am.prv.pl/),która obecnie cieniuje :cry:

... a czemu nie korzystasz z danych poiplaza ?

http://www.poiplaza.com/i...tpg=ds&lsts=505

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-06-06, 19:50   

JARASS napisał/a:
jak Ty rozwiązałeś sprawę aktualizacji PL_FotoradarSuszarka_AM.rar (bo mówiąc szczerze tylko ten POI mnie interesuje.

Wystarczy POIConverterem wyodrębnić fotoradary z prędkościami z paczki Miplo, przed tym edytować poszczególne kategorie fotoradarów i zmienić nazwy w polu Nazwa w pliku wynikowym z np. Fotoradar stacjonarny 50 na PL_Fotoradar_50, wtedy będą pasować ikony i komunikaty, i tak dla wszystkich prędkości, następnie ptaszki przy tych kategoriach i zapisujesz np. pod taką samą nazwą jak z poi4am.prv.pl, czyli PL_FotoradarSuszarki_ZZ, wybierasz format zapisu .poi i gotowe.
Tylko najpierw sprawdź czy w najnowszych plikach z Miplo jest więcej poszczególnych fotoradarów niż te z poi4am.prv.pl, bo może się okazać że te stare są aktualniejsze od tych nowych.

[ Dodano: 2009-06-06, 20:15 ]
leotdi napisał/a:
... a czemu nie korzystasz z danych poiplaza ?

A dla tego że:

1. PoiPlaza nie obsługuje formatu AutoMapy, trzeba ściągać w innym formacie i przeprowadzić konwersję na właściwy dla AM.
2. Ilość fotoradarów stacjonarnych na PoiPlaza to 1298, przenośnych 1539, kontroli drogowej tzw. suszarek nie ma wcale, jak są to w przenośnych, łącznie 2837 przy 6681 na poi4am.prv.pl
3. Niema rozgraniczenia fotoradarów na poszczególne prędkości.

Tak że przykład dałeś marny. ;-)

JARASS 
Navi Expert

Wysłany: 2009-06-06, 21:19   

renron napisał/a:
zapisujesz np. pod taką samą nazwą jak z poi4am.prv.pl, czyli PL_FotoradarSuszarki_ZZ, wybierasz format zapisu .poi i gotowe.

No dobra,zapisałem,wkleiłem do Poi w nawigacji zamieniając poprzedni ale.....no właśnie
tam były 2 pliki z końcówką Poi i Poips,a w nawigacji widać (po wklejeniu) ten mój powstały plik jako PL_FotoradarSuszarki_ZZ.POIPS i jak go chce importować to go w ogóle nie widać.Pytanie ,co zrobiłem źle :?:

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-06-06, 21:38   

JARASS napisał/a:
Pytanie ,co zrobiłem źle

Po zapisaniu przez POIConverter otrzymujesz dwa pliki, o rozszerzeniu .poi i .poipts, oba musisz skopiować na kartę SD.

JARASS 
Navi Expert

Wysłany: 2009-06-06, 21:55   

renron napisał/a:
Po zapisaniu przez POIConverter otrzymujesz dwa pliki, o rozszerzeniu .poi i .poipts, oba musisz skopiować na kartę SD.

Cholera,renron,Ty znów masz rację ;-) nie zauważyłem,tej drugiej,a zapisywałem na pulpicie i się trochę zmieszały,ale to nic -wszystko pięknie śmiga i nie będę już zatruwał więcej wielce szacownego forum prośbami o aktualizację POI,bo dzięki Twojej pomocy,poradzę już sobie sam,a jeszcze jedno mimo że masz 176cm wzrostu-jesteś Wielki :lol: (ja mam o centymetr mniej :-P )

juri 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-06, 22:16   

Kod:
http://www.sendspace.pl/file/EUHOyg1p/

znalazłem coś takiego spróbuję to przetestować

Marek32 
Waypoint
Marek

Wysłany: 2009-06-07, 23:10   

Renron a jaką polecasz mapkę Polski która ma asystenta pasa ruchu i ograniczenia. Chciałbym mieć alternatywną dla Automapy. Będę w lato przejeżdzał pare razy przez Wawę i tam by się coś takiego przydało szczególnie asystent. Już parę razy przerabiałem jadąc w nieznanym mieście że się nie tak pojechało dalej albo nie było miejsca by zmienić pas. Och te polskie koreczki.

Marek

Odpowiedz do tematu