Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-03-29, 22:43
Mio Moov 500 wisi na ekranie startowym (MioExploreMore)
Autor Wiadomość
tiken 
azymut

Wysłany: 2010-01-06, 15:24   MIO 500 - brak dysku przy podłączaniu do komputera

Witam. Chce odblokowac mio 500 i po podlaczeniu go przez usb wyskakuje mi okno brak dysku (obrazek w zalaczniku) Czy wezme anuluj czy kontynuuj to mio jest widoczne jako mio device. Przy podlaczeniu nie wykrywa takze mio w activesyncu. Poki co wstrzymalem sie z tego powodu z odblokowywaniem. Co w takiej sytuacji zrobic?? Serdecznie pozdrawiam

brak dysku.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 12,71 KB

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-01-06, 15:30   

Nie bardzo rozumiem. Piszesz o braku dysku a za chwilę podajesz, że Mio jest widoczne jako Mio Device. Jeśli jest widoczne jako Mio Device to wszystko jest ok. Po włożeniu karty do nawigacji powinny ukazać się dwa dyski. ActiveSync będzie ci potrzebne po odblokowaniu. Dopiero wtedy Mio się będzie łączyło z kompem przez ten program.(oczywiście jeśli na kompie masz XP)

tiken 
azymut

Wysłany: 2010-01-06, 15:35   

jest tak ze po podpieciu mio wyskakuje ten blad ktory jest w zalaczniku, lecz mimo tego widoczny jest tez dysk mio. Po prostu wydaje mi sie to dziwne i dlatego pytam.

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-01-06, 15:42   

Na innym porcie USB próbowałeś? Możesz po podpięciu przeglądać Mio Device?

tiken 
azymut

Wysłany: 2010-01-06, 15:49   

juz mio odblokowane. Tak moglem przegladac. Po odblokowaniu nadal jest ten sam blad i ponownie nie laczy z synciem.

Arturek 
guru

Wysłany: 2010-01-13, 08:44   Re: MIO 500 - brak dysku przy podłączaniu do komputera

tiken napisał/a:
Witam. Chce odblokowac mio 500 i po podlaczeniu go przez usb wyskakuje mi okno brak dysku (obrazek w zalaczniku) Czy wezme anuluj czy kontynuuj to mio jest widoczne jako mio device. Przy podlaczeniu nie wykrywa takze mio w activesyncu. Poki co wstrzymalem sie z tego powodu z odblokowywaniem. Co w takiej sytuacji zrobic?? Serdecznie pozdrawiam

Witam
Może to kwestia windows
Sprawdź na innym komputerze i lepiej z Windows XP a nie z Vistą czy Windows 7.
Jeśli masz windows 64 bit to też może się róznie zachować - ostanio znajomy "walczył' z zainstalowaniem głupiej drukarki.
pozdrawiam
Arturek

Bismar 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-01-13, 08:53   

O ile mi się dobrze zdaje to żaden mio moov nie łaczy się przez AS z komputerem chyba że jest odblokowane np sposobem Maxpl, a nie wiem jak w przypadku mio pocket

Kiluk
Waypoint

Wysłany: 2010-01-14, 22:19   

MioPocket i łączenie bez problemów z AS

Kiluk

chmpawel
azymut

Wysłany: 2010-01-30, 11:03   mio moov 500 - problem ze startem i połączeniem z komputerem

Witam, krótko mówiąc mój problem wygląda tak:

1. Kilka dni temu kupiłem mio moov 500, tuż po zakupie włączyłem, zadziałała, no to spakowałem, bo nie miałem casu na zabawę,

2. Kilka dni później znowu włączyłem, znowu ok, tylko komunikat, że słaba bateria, no to wyłączyłem, żeby poczytać instrukcję i podłączyć do kompa.

3. Od tej chwili (jeszcze bez podłączenia na kabel) wyświetla, że potrzebna jest komunikacja z kompem - symbol komputera i navi, a między nimi jakieś tam strzałeczki),

4. Podłączam, włączam, niby się instaluje, ale ani razu sprzęt nie był widoczny jako dysk zewnętrzny, a "Mój komputer" się zawiesza, aż do momentu przełączenia navi na "reset" - i to na dwóch komputerach tak samo.

5. W stanie "reset" navi się naładowała (zielona lampka) - odłączam, a tam ciągle ten ekran, żeby podłączyć do komputera.

6. Przy podłączeniu do zapalniczki w samochodzie to samo...

Co robić? Nie mam dostępu do plików, do niczego...

damnie88 
guru

Wysłany: 2010-01-30, 12:24   

Może spróbuj zrobić Twardy reset lub przywrócić Mio za pomocą dostarczonego oprogramowania.

Cybant napisał/a:

Na początek zrób może HR inaczej.
Włącz nawigację, poczekaj aż bateria rozładuje się całkowicie, następnie kilkukrotnie włączaj sprzęt tak żeby jeszcze bardziej akumulator padł, potem wyłącznik ustaw na off i podłącz nawigację do kompa, powinien ją zobaczyć, ściągnij aktualizację softu ze strony Mio i będzie cacy ;-)

chmpawel
azymut

Wysłany: 2010-01-30, 12:47   

Ok, włączyłem nawigację i czekam, aż się rozładuje. Ale w jaki sposób wykonać przywrócenie za pomocą dostarczonego oprogramowania, skoro właściwie nie mam kontaktu z urządzeniem. Jak jest włączona i na kablu to "komputer" się wiesza, dopiero jak przełączam na "reset" to na chwilę migną ikonki dysku zewnętrznego...

[ Dodano: 2010-01-30, 12:50 ]
No i oczywiście cały czas wyświetla te ikonki połączenia z komputerem. Why?

damnie88 
guru

Wysłany: 2010-01-30, 13:46   

Rozładuj ją na maxa. Jak się wyłączy to włączaj ją i czekaj aż sama się wyłączy i tak aż w końcu nie będzie dało się jej włączyć.
A później zobaczymy.

chmpawel
azymut

Wysłany: 2010-01-30, 19:13   

Niestety :( Zrobiłem tak, jak napisano i ciągle nie mam dostępu do tych dwóch dysków zewnętrznych. Jak włączam nawigację, to "mój komputer" się zawiesza, a dopiero jak wyłączam urządzenie, to one "migają"...

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2010-01-31, 06:24   

Zgłoś ją do gwarancji zamiast marnować czas.

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !

damnie88 
guru

Wysłany: 2010-01-31, 07:22   

Marek216, ma rację. Jak nic w navi nie grzebałeś to wszystko powinno być za free.

Odpowiedz do tematu