Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ___Olivia_
2011-12-13, 20:24
Termin wypuszczenia nowej wersji map
Autor Wiadomość
tetruss 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-25, 19:25   

Jak dla mnie to temat nadaje sie na zielna laczke.
Bardzo bym byl, jak i wiele nnych uzytkownikkow, by niebylo juz nidy nowej wersji AM z nowymi mozliwosciami i rozwiazanami.
Oczym tu dyskutowac?
Chyba o tym by spelnic swe sugestjie i oczekiwania. Ale co my biedne żuczki mozemy ten temat trzeba kerowac do aKurat/ AM programistow.

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-02-25, 19:37   

Oferta tej firmy to cała jakaś kulawa, w jednym miejscu oferują AutoMapę XL PL za, UWAGA ! - 349,00 PLN, a w drugim za normalniejsze już pieniądze 149,00 PLN.
Jedna to cyt. AutoMapa XL CD BOX, druga AutoMapa 5.0, jedna i druga zapewne jako że nowe to z roczną darmową aktualizacją.

tetruss 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-25, 19:53   

Wiadome, że AM jest aplikacją i bez urządzenia i systemu-obsługującego nie będzie działać. Jet bezuzyteczna.
A, że AM aKurat chce swoja aplikacje zbyc,prawo marketingu, tak wiec 'dogaduje' sie z poducentami sprzętu/dalerami. Dla jednych i drugich cena jest inna. Oferując to za to inne produkty.
Po za tym posrednicy tez musza zarobić. A ostateczna cenę a 'promocję' płaci klient!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez tetruss 2010-02-25, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-02-25, 20:07   

tetruss napisał/a:
Wiadome, że AM jest aplikacją i bez urządzenia i systemu-obsługującego nie będzie działać. Jet bezuzyteczna.

Że tak zapytam, co ma piernik do wiatraka ?, oferowana jedna i druga pozycja to same softy bez urządzenia, różnica między nimi 200,00 PLN.

Cytat ze strony automapa.pl:

Rekomendowane ceny detaliczne (z VAT):
229.00 PLN - AutoMapa Polska XL

I nie będzie tu argumentem że droższa to może wersja 6, a tańsza 5 bo nie jest to istotne przy rocznej darmowej aktualizacji.

Idąc dalej taką drogą to ja poproszę sam numer nieaktywowanej licencji za 50,00 PLN. ;-)

tetruss 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-25, 20:16   

Nie wspominam o rocnych abonamentach. Cyli chwytami marketingowymi.
Dojdzie do tego, ze AM niemozna bedzie kupic bez jakiego kolwiek wyboru!
NP. promocja obejmuje tylko cene z rocznym abonamentem, czy danym urzadzeniem.
Czyli w penym sesie z marketingu MONOPOL.
Moje wywody sa globalne, poza dygresyjnym, tematem skupiajacym sie na sednie jego teamtu.

P.s.
Przepraszam, ze mi zjada litwrki i zdania ,slowa. Ale mam wlasnie upload wlaczany i 'prytyka' mi neta.

tomud 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-25, 23:48   

tetruss napisał/a:
Nie wspominam o rocnych abonamentach. Cyli chwytami marketingowymi.
Dojdzie do tego, ze AM niemozna bedzie kupic bez jakiego kolwiek wyboru!
NP. promocja obejmuje tylko cene z rocznym abonamentem, czy danym urzadzeniem.

Ale jakos ciebie nie rozumiem... generalnie ten temat jest dziwny, albo ja cos chyba cpalem bo nie lapie nic z niego tematu.

To ze AM wydaje kilka aktualizacji w roku to jest normalne, co ma do tego jakas gazetka z marketu to nie mam pojecia. Cany na stronie Aquart sa to ceny sugerowane ktore zreszta i tak ostatnio spadly, to ze mamy w cenie roczne aktualizacje to jest normalne i zawsze tak bylo. Te aktualizacje to jest po czesci plus AM, w niektorych programach za aktualizacje map trzeba slono placic.

Tak samo kazdy z nas moze zalozyc fimre i sobie sprzedawac AM, ile sobie ustali marzy to jego sprawa. Towar jest tyle warty ile jest w stanie ktos za niego zaplacic, wiec jesli ktos sobie ustali 600zl i ma na to zbyt to nich mu swieci.

HTC Touch HD, Nawigacja, Programowanie i inne...

tetruss 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-26, 00:00   

A WSZYSTK TO!!!!!!!
co m tu podyskutujemy, zroba jak chcą!!!!!!
a my uzytkowncy tzw. edukacyjni... bedziemy madrzejsi i nowosci sie naumimy!!!!!!

dagetto 
guru
Samsung Galaxy I9305

Wysłany: 2010-02-26, 00:05   

tetruss, ale Ty robisz błędy ortograficzne, składniowe i wszystkie inne jakie się da... :-)

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-02-26, 00:07   

tomud napisał/a:
... generalnie ten temat jest dziwny, albo ja cos chyba cpalem bo nie lapie nic z niego tematu.

No bo zaczęło się od nazwania samego tematu przez Yaro i umieszczeniu linku do tej "nieszczęsnej" gazetki i niezrozumienia przez niego i innych niektórych informacji w niej umieszczonych.

Pierwsza to "Zapowiedź głosowa nazw ulic" i druga "Asystent pasa ruchu", tylko mało kto zwrócił uwagę na fakt że nawigacja ta oferowana jest z jakimś programem nawigacyjnym (nie sprecyzowanym) z mapami Europy Navtqa + AutoMapa 5.5 PL i to ta pierwsza ma oferować te dogodności bo AM 5.5 znamy i wiemy że takich opcji nie oferuje.
Więc nie może być mowy o żadnej nowej wersji AM z tymi opcjami.

Z kolei ja zwróciłem uwagę na to że firma ta w swojej ofercie proponuje AM w wersji PL w cenie 349,00 i 149,00 PLN co dla mnie jest już całkiem nie zrozumiałe, bo fakt że jedna jest w wersji Box, a druga być może OEM, jedna być może nowsza, druga starsza nie ma żadnego znaczenia ze względu na roczną darmową aktualizację. ;-)

dagetto napisał/a:

Dobre, bardzo dobre, oczywiście tetruss bez obrazy. :mrgreen:

tomud 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-26, 00:25   

Tak ale ceny w sklepach sa dosc czesto powalone. Moga pochodzic z kupna przed obnizka czyli kupili je i musza jakos wypchnac, a ze ludzie sie nie znaja to im to sie uda.

Tak samo dane w takich gazetkach dosc czesto mijaja sie z prawda i dotyczy to wielu sprzetow. Nie wspominajac o poziomie wiedzy sprzedawcow w takich marketach.
Jednak tutaj Aquart nie ma nic do gadania, tak jak mowilem mozna sobie zalozyc firme i sprzedawac za ile sie chce, jak sie uda to mamy szczescie.

W marketach nikt nie jest swietym mikolajem i dziala to pdobnie, klika towarow taniej na podpuche i znaczna ilosc drozej - no i wszystko sie ladnie wyrownuje. Do tego gazetka i wystarczy ze przecietny kowalski pojdzie i kupi to co mu wcisna.

HTC Touch HD, Nawigacja, Programowanie i inne...

sandra 
Navi Expert

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-02-26, 09:08   

tetruss napisał/a:
A WSZYSTK TO!!!!!!!
co m tu podyskutujemy, zroba jak chcą!!!!!!
a my uzytkowncy tzw. edukacyjni... bedziemy madrzejsi i nowosci sie naumimy!!!!!!

Sory ale musze zapytac tetruss ty jestes polakiem ?? czy dopiero uczysz sie jezyka polskiego ??
Ostatnio zmieniony przez sandra 2010-02-26, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

k_r_z_y_c_h 
Navi Expert

Wysłany: 2010-02-26, 09:21   

marekamc napisał/a:
Jest to następna wtopa z cyklu: Wielkie Wpadki AM.

...bardziej wpadka Euro niż AM

tomud napisał/a:
Tak ale ceny w sklepach sa dosc czesto powalone. Moga pochodzic z kupna przed obnizka czyli kupili je i musza jakos wypchnac, a ze ludzie sie nie znaja to im to sie uda.

Euro to fajny sklep, bo często można trafić na produkty w tzw. "promocji", których faktycznie nie można nigdzie kupić. Ja niedawno widziałem promocję Nivigon 8110 EU za 699, gdzie normalna cena takiego zestawu to pk 1 tys. zł. Jak się okazało, oferowali jakieś buble, niekompletne, poniszczone - generalnie wypychali ekspozycję. Do tego zestawu nie można było kupić w sklepie internetowym, tylko w wypranych punktach.

damnie88 
guru

Wysłany: 2010-02-26, 10:08   

k_r_z_y_c_h napisał/a:
można trafić na produkty w tzw. "promocji"
k_r_z_y_c_h napisał/a:
Jak się okazało, oferowali jakieś buble, niekompletne, poniszczone - generalnie wypychali ekspozycję.

Wszystko na promocji jest takie .. tak samo jak otwierają np. nowy sklep dla kretynów i ceny bardzo niskie, a okazuje się, że większość to rzeczy pochodzące z reklamacji, ekspozycji z innych sklepów itp..
Ten temat powinien trafić do odpowiedniego działu.

mateo1992
Navi Expert

Wysłany: 2010-05-22, 14:41   Automapa 6.5 kiedy finalna wersja?

No właśnie :-) Może ktoś wie kiedy finalna wersja tej AM?

pienio
Waypoint

Wysłany: 2010-05-22, 15:36   

Pewnie wtedy,kiedy zostaną poprawione wszystkie błędy...
Tego nawet Aqurat nie wie...

Odpowiedz do tematu