Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-20, 22:21
Lark 50.2 mp3, avi i inne multimedia
Autor Wiadomość
maxell 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-03-23, 21:40   

Witam. Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam problem z larkiem, mianowicie chciałbym móc odtwarzać na nim filmy oraz muzykę, ale navi nie widzi plików które kopiuje np na karte pamięci.. Włączam navigacje, od razu wyświetla się główne menu tam mam 6 ikonek typu GPS, Zdjęcia, Filmy itd.. wchodzę w filmy i mimo, że jest na karcie plik z filmem to nie widać go w navi.. Trzeba jakis dodatkowy player wgrać? a może jakąś inną operacje należy przeprowadzić? bardzo proszę o pomoc..

ps Jest to Lark model 50.2 z Windows CE Core 5.0 i wydaje mi się, że ktoś ją już odblokował, bo jest wgrana automapa. W folderze residentflash znajdują się 2 foldery, mapamap i mobile navigator, ale jak włączam navi to wyskakuje normalnie menu z 6-cioma ikonkami na czarnym tle. Może wystarczy ją odblokować do końca?
Poczytałem już kilka postów, i wydaje mi się, że ktoś ją odblokował i przywrócił tylko oryginalne menu, ale w jaki sposób przejść teraz do menu windowsa? czy wystarczy później wgrać jakis odtwarzacz typu tcpmp? Jak to w ogóle jest z programami na Windowsa CE? Można każdy do każdej nawigacji wgrac? pozdrawiam i czekam na pomoc :)

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-03-24, 07:59   

Do używania innego programu nawigacyjnego nie trzeba odblokowywać - wystarczy to, co jest zawarte w instrukcji obsługi na stronie 15
Poza tym z tego, co piszesz, wynika, że masz fabryczny pulpit.Larka.

Co do filmów - w instrukcji podano, jakie pliki filmowe/muzyczne odtwarza.

maxell 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-03-24, 08:29   

W takim razie nikt jej nie odblokował, zmienia się tylko ścieżkę dostępu.. ok to rozumiem. Ściągnąłem tcpmp i inne programy i teraz aby je uruchomić musze zmieniać ścieżke w gps na dany program. Czy jest możliwość nadpisania skrótów np do ikonki z menu "filmy" aby po kliknięciu w nią odpalał się TCPMP? Druga sprawa to po co właściwie odblokowuje się tą navi skoro w taki sposób można korzystać z programów? A i jeszcze jeden problem, TCPMP nie chce odtwarzać mi napisów, w ogóle jak klikne w programie w opcje to jest kolejno szybkość, widok, wideo, audio a pod audio jak by czyste pole ale da sie w nie wejść i na końcu pisze subtitles, lecz nie da się odpalić pliku z napisami, jest tam "none".. Może jest jakieś wyjście? Pozdrawiam

Skynet
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-04-14, 14:58   Lark 50.2 nie odtwarza płynnie filmów

Chciałem sobie pooglądać filmy na Larku 50.2 Wgrałem na kartę plik WMV o rozmiarze 480x272 i nadal film się przycina przy odtwarzaniu. Nie ma w instrukcji żadnej informacji jakie parametry musi mieć taki plik...

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-04-14, 19:53   

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=2118

Skynet
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-04-14, 22:58   

Ale ja właśnie zmniejszyłem ten film do takiego rozmiaru i cały czas się przycina. Na tej stronie nie ma instrukcji jak powinien wyglądać plik do Larka (WMV), tylko do Nawii (AVI)...

Kaszan0
azymut

Wysłany: 2010-04-18, 07:22   

A próbowałeś z innej strony? mój lark 35.7 miał oryginalnie wgrane kodeki, ale odtwarzacze były zblokowane na pliki z rozcszerzeniem .wma i .wmv.
Sprawdzić to można zmieniając rozszerzenie pliku mp3 czy avi.

W elegancki sposób zmusić larka do odtwarzania multimediów można edytując dwa pliki u mnie w ukrytej partycji "Mesada\App\":
music support file.txt
video support file.txt
Wystarczy dopisać rozszerzenia które mają być obsługiwane oddzielając je "|". U mnie działają np avi, gp3, mpg i inne (praktycznie te co w TCPMP)

zebacz
Waypoint

Wysłany: 2010-05-12, 16:18   mp3 w Lark 50.2

Hmm - normalnie szczena mi opadła jak się okazało że po zakupie nowej nawigacji Lark 50.2 nie ma normalnie szans na odtwarzanie mp3 tylko trzeba konwertować wszystko do WMA. Dziwny jest fakt że ten dokładnie model bez żadnego problemu, dodatkowych kodeków i bibliotek sam z siebie potrafi odtwarzać mp3. Jak ktoś nie wierzy to proszę bardzo oto opis:

- kopiujemy na kartę SD pliczek cePlatformway.exe dostępny na necie
- ustawiamy Lark'a tak aby startowała po wybraniu Nawigacja w głównym menu z tego pliku (w ten sposób odlokowujemy windowsa w tej anwigacji w najprostszy sposób)
- klikamy w windows CE Start --> Programs --> Media Player
- w WMP 9 otwieramy i słuchamy dowolny plik mp3

To ja się grzecznie pytam co jarał projektant tej magicznej nawigacji jak ją projektował ?? - wystarczyło zaprojektować skina do wmp9 i dodać go jako player defaultowy.

pozdr.
zebacz

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2010-05-12, 17:19   

zebacz, na MP3 jest dodatkowa licencja, więc aby urządzenie było tańsze producent nie daje MP3.

[ Dodano: 2010-05-12, 17:26 ]
tutaj więcej: http://prawo.vagla.pl/node/8312

zebacz
Waypoint

Wysłany: 2010-05-13, 20:34   

Nie no chyba żartujesz - napisałem wyraźnie że nie instalowałem niczego dodatkowego. Odtwarzanie mp3 jest integralną częścią WMP9 który z kolei jest częścią Windows CE. Legalność oprogramowania Windowsa w Larku potwierdza naklejka licencyjna więc nie widzę żadnego problemu, jak ktoś chce podważyć legalność używania mp3 w Windowsie to niech się użera z prawnikami M$.

Moim zdaniem to niedoróba ;-(

pozdr.
zebacz

P.S. Czy ktoś wie czy jest szansa podmiany oryginalnego skina w WMP9 (kolejne wersje WMP to umożliwiają)

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2010-05-15, 20:31   

To, że jest Windows nie oznacza, że urządzenie ma automatycznie licencje na MP3. Licencje kupuje producent/dystrybutor sprzętu, a nie producent systemu, który dostarcza tylko zestaw narzędzi do robienia systemu i to producent decyduje co wgra do takiego systemu/urządzenia.

piecia
azymut

Wysłany: 2010-06-04, 21:26   Program do przeróbki filmów na wmv dla LARK 50.2

witam. jaki program do przeróbki filmów na wmv, co bym mógł je załadować do w/w nami?

------------------------
Co oznaczał temat "50,2"? Proszę tego błędu nie ponawiać! Temat ma JASNO wskazywać na problem. POPRAWIŁEM.
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2010-06-04, 23:13, w całości zmieniany 2 razy  

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-06-04, 21:36   

www.google.pl i tam wpisz: wmv to avi
np to: http://www.dobreprogramy....dows,11969.html

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-06-04, 21:40   

Zobacz w http://www.my-navia.pl/viewforum.php?f=59

Lark_50.2 
Waypoint

Wysłany: 2010-06-16, 12:43   

czytałem tutaj na forum że wystarczy zmienić nazwę z AVi na WMV i navi odpali film

spróbuję na Lark 50.2 nie działa :(

Odpowiedz do tematu