Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-06-18, 18:53
mio moovo 200 jak to odblokowac?
Autor Wiadomość
cml
azymut

Wysłany: 2008-10-31, 21:58   

witam,

odblokowalem mio 330 ale przy uruchamianiu AM 5.0.5 dostaje komunikat:
Nie można uruchomić programu
Cannot run application

co moze byc przyczyna ?

kavka
azymut

Wysłany: 2008-11-02, 21:50   

A ja mam problem z utworzeniem skrótu MioMap ... Jak go utworzyć na pulpicie lub w programs bo ja mimo tego że daje "utwórz skrót" i plik sie dodaje to przy próbie włączenia pokazuje sie komunikat : "error opening the shortcut or location the target filename" . Próbowałem go kopiować na pulpit ale wtedy też wyskakuje jakiś błąd i tworzą sie nowe pliki ... AutoMapa i reszta działa tylko z tą Mio są problemy .

Za pomoc z góry dzięki ;-)

maxpl 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-11-02, 22:09   

kavka napisał/a:
A ja mam problem z utworzeniem skrótu MioMap ... Jak go utworzyć na pulpicie lub w programs bo ja mimo tego że daje "utwórz skrót" i plik sie dodaje to przy próbie włączenia pokazuje sie komunikat : "error opening the shortcut or location the target filename" . Próbowałem go kopiować na pulpit ale wtedy też wyskakuje jakiś błąd i tworzą sie nowe pliki ... AutoMapa i reszta działa tylko z tą Mio są problemy .

Za pomoc z góry dzięki ;-)

Jeżeli odblokowałeś moją paczuszką i zastosowałeś się do punktu 10-tego to na pewno skrót będzie działał (sprawdzone).

Orionator
Waypoint

Wysłany: 2008-11-03, 22:11   

Witam

Mam prośbę do MAXPL, możesz tak przerobić plik "auto.mscr" z katalogu instalacynjnego, aby podczas instalowania nie pokazywał żadnych okien z pytaniami. Chodzi o to aby była tzw. cicha instalacja. Zmodyfikowałem ścieżkę w pliku PATHS.XML, w taki sposób aby po twardym restarcie odpalał odrazu Twoją modyfikację. Ale pojawiają się te okienka z pytaniami do akceptacji, trochę upierdliwe przy częstych restartach. Sam próbowałem coś w nich grzebać ale mi nie wyszło.
Generalnie można powiedzieć że zrealziwanie mojego pomysłu załatwia nam temat problemu tracenia ustawień po twardym restarcie.

Tak więc, prosiłbym o udostępnienie na forum tego pliku w wersji bez okienek z pytaniami.

Pozdrawaim

maxpl 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-11-03, 23:09   

Orionator napisał/a:
Mam prośbę do MAXPL, możesz tak przerobić plik "auto.mscr" z katalogu instalacynjnego, aby podczas instalowania nie pokazywał żadnych okien z pytaniami.

Proszę bardzo ;-) .

auto2.rar
Pobierz Plik ściągnięto 185 raz(y) 701 Bajtów

Orionator
Waypoint

Wysłany: 2008-11-03, 23:59   

Dzięki za szybką odpowiedź, ale chyba coś poszło nie tak, z nowym plikiem podczas startu, system wpada w niekończącą się pętle restartów.

Prosił bym zatem o porawkę.

maxpl 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-11-04, 00:24   

Orionator napisał/a:
Dzięki za szybką odpowiedź, ale chyba coś poszło nie tak, z nowym plikiem podczas startu, system wpada w niekończącą się pętle restartów.

Prosił bym zatem o porawkę.

Tak ponieważ masz odwołanie do skryptu który kończy się restartem,. Gdy przy każdorazowym starcie odwołuje się do tego skryptu to restart zapętla.
Wywal z skryptu ostatnią linijkę czyli:

Kod:
#Restart.
#~~~~~~
Reset

Orionator
Waypoint

Wysłany: 2008-11-04, 20:46   

No, może będę upierdliwy, ale po usunięciu ostatniego wiersza, po restarcie pokazuję się tylko ekran pokazujący łączność USB (taki sam jak podczas podłączenia urządzenia do komputera) i na tym się kończy. Także dalej coś jest nie tak.

maxpl 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-11-05, 01:20   

Jak znajdę chwilkę czasu to napiszę warunek do skryptu a polega on na tym gdy w rejestrze jest dana wartość to exit jeżeli nie to restart i to powinno rozwiązać twój problem.

kubenty
azymut

Wysłany: 2008-11-05, 17:41   Mio moov 200 błąd

Cześć wszystkim zakupiłem niedawno mio moov 200 pl chciałem go odblokować zgodnie z instrukcją zawarta na tym forum. Problem polega na tym, że chyba trzeba najpierw uruchomic plik auto.exe na karcie a potem ją włożyć. Ja mam kartę już włożoną (nie mam czytnika kart) i chcąc uruchomić wspomniany plk pojawia się komunikat auto.exe nie jest prawidłowa aplikacja systemu Win 32. Czy da się coś z tym zrobić? Czy da się odblokować mio z włożoną kartą SD? Czy jest możliwość wgrania np. Auto Mapy bez odblokowania? Z góry dziekuje za pomoc

tkisiel
azymut

Wysłany: 2008-11-05, 19:29   

Kolego a mi się zupełnie nie udaje tego odpalić. Wrzuciłem na kartę pamięci oba katalogi. Wsadziłem kartę do nawigacji i nic się nie odpala. Jak w menu start wejdę i kliknę "auto" to mam komunikat, że nie ma wszystkich lib albo niewłaściwy plik. O co tu chodzi?

tomogr 
azymut

Wysłany: 2008-11-05, 19:50   

Cześć. Jestem świeży na forum i od wczoraj szczęśliwym posiadaczem mio 200pl. Powiedzcie mi jak wgrać AM do tej navi nieodblokowanej. Wrzuciłem te 2 katalogi na SD i teraz jak dodać AM?

Orionator
Waypoint

Wysłany: 2008-11-05, 20:38   

maxpl napisał/a:
Jak znajdę chwilkę czasu to napiszę warunek do skryptu a polega on na tym gdy w rejestrze jest dana wartość to exit jeżeli nie to restart i to powinno rozwiązać twój problem.

Dzięki za info, w takim razie czekam na efekt twojej pracy.

Pozdrawiam

kubenty
azymut

Wysłany: 2008-11-05, 22:45   

Witam odblokowałem mio moov 200 pl ale przy uruchamianiu Auto Mapy albo Mio jest komunikat cannot find 'wceAm' albo cannot find 'MioMap' jaka moze byc przyczyna? pozdrawiam

ELM0 
guru
S7 EDGE :)

Wysłany: 2008-11-06, 22:24   

Kubenty, sprawdź skrót do Auto Mapy i Mio. Pewnie masz te pliki w innej lokalizacji niż w w skrócie

Odpowiedz do tematu