Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-10, 16:26
Firmware do Manty - tworzenie
Autor Wiadomość
marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 17:19   

dvd79, moja nie została odblokowana i faktycznie jest tak jak mówisz, AM chodzi dramatycznie, głównie ze względu na to navi była już 2 razy w serwisie i nadal działa beznadziejnie. Spróbuję zgrać ten firmware wg instrukcji i jeśli się uda, poroszę kolegów, którzy mają o tym pojęcie o przetestowanie i przygotowanie tego do ponownego wrzucenia na urządzenie. Niestety nie mam o tym zielonego pojęcia więc zdaję się na pomoc kolegów. Zabieram się do zrzucania. Pzdr

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 17:28   

zrób na karcie katalog Explorer.exe i jeszcze wgraj program DiskRW.exe potem odpal navi i rób resztę wg. opisu na pierwszej stronie.

jak zrobię firmware to na forum się oczywiście pojawi...

marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 18:22   

No dobra, chyba się udało. Sprawdźcie to koledzy, dajcie znać co tu jest nie tak i czy można coś z tym zrobić, a jeśli tak to w jaki sposób żeby wreszcie navi działała po ludzku.
http://rapidshare.com/fil...10-marooder.zip

Mancjusz 
Waypoint
Manta 430

Wysłany: 2010-05-23, 18:24   

Obraz ROM-u Manty 430 można pobrać stąd :-) Nie wiem jak długo poleży więc zaleca się pobranie i wrzucenie w inne miejsce ASAP :-)
Druga linka.

EDYCJA: poprawione :)
Ostatnio zmieniony przez Mancjusz 2010-05-23, 19:42, w całości zmieniany 3 razy  

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 19:02   

Mancjusz napisał/a:
FirmWare do Manty 430 można pobrać stąd

zaraz sprawdzę co to jest.

markman 
Navi Expert

Wysłany: 2010-05-23, 19:08   

Mancjusz, dzięki za wstawkę, ale popraw opis, to nie jest firmware to jest obraz ROM-u Manty 430.

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 19:11   

marooder, zgraj jeszcze plik zrobiony programem z załącznika (U2Bxxx.bld) i podeślij. w tym pliku będą zapodane adresy startowe dla obrazu romu. chcę mieć pweność że będzie dobrze działać.

zresztą to samo się dotyczy wszystkich co będą robić obraz flasha żeby tym programem dodatkowo zrobili obraz.

[ Dodano: 2010-05-23, 21:11 ]
TU jest firmware dla GPS-510 do testów.

w archiwum jest też katalog ToResident który trzeba wgrać na kartę i po resecie zostawić na niej aż się skopiuje na urządzenie. procedura ładowania tego taka sama jak dla innych modeli.

smacznego.

[ Dodano: 2010-05-23, 21:31 ]
a TU jest firmware do GPS-430 też do testów.

a archiwum są katalogi ToResident i ToResident_yellow. znajduje się w nich menu po upgradzie ze strony producenta bo niestety w obrazie flasha z powyższych linków nie było oryginalnego menu - był wyczyszczony. w pierwszym jest niebieskie a w drugim żólte. jak ktoś będzie chciał żólte to wystarczy zmienić nazwe katalogu na ToResident.

RomReader.rar
Pobierz Plik ściągnięto 2199 raz(y) 15,12 KB

marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 21:35   

Ok, wygenerowałem ten pliczek ale w trakcie dostałem komunikat "Error checking disc". Nie wiem czy plik o który Ci chodzi wygenerował się poprawnie. Załączam go jednak, mam nadzieję, że jest tam to wszystko co jest Ci potrzebne.

Na razie nie wrzucam udostępnionego przez Ciebie firmware'u. Moja navi jest nadal na gwarancji i nie chciałbym jej utracić. Czy po załadowaniu tego oprogramowania nadal będę mógł korzystać z gwarancji?

U2Bxxx.zip
Pobierz Plik ściągnięto 206 raz(y) 60,3 KB

Ostatnio zmieniony przez marooder 2010-05-23, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 21:37   

ok. możesz działać. firmware powinno być ok.

[ Dodano: 2010-05-23, 21:48 ]
marooder napisał/a:
Czy po załadowaniu tego oprogramowania nadal będę mógł korzystać z gwarancji?

a tego to nie wiem bo nie wiem jakie tam tęgie głowy siedzą i co za sprzęt mają. zresztą zerknij TU na model GP-1010 i powiedz czy czegoś ci nie przypomina? tak. Manta GPS-060 identyko. więc nie wydaje mi się żeby mieli aż tak zaawansowany serwis żeby doszli do tego czy firmware było wymieniane. gdzieś wyczytałem że ich naprawa polega na wymianie flasha na płycie głównej.

marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 21:51   

Jeśli możesz podaj proszę link do instrukcji krok po kroku jak wgrać ten firmware do urządzenia. Będę robił to po raz pierwszy i nie chcę namieszać lub o czymś zapomnieć.

Sorry za lamerskie pytanie ale, jak wspomniałem nie mam doświadczenia w tych tematach. Pzdr.

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 22:00   

rozpakuj archiwum do głównego katalogu na karcie pamięci, tak żeby pliki chain.lst, chain.bin, itd. i katalog ToResident był w głównym katalogu. potem karta w mantę i włącz mantę przełącznikiem ON/OFF z wciśniętym wcześniej przyciskiem usypiania (na górze obudowy) i tak długo trzymaj aż ujrzysz ekran z napisem "Download..." i paskiem postępu. kilka chwil później nastąpi restart, ale kartę zostaw jeszcze w urządzeniu bo będzie jeszcze kopiować katalog ToResident na urządzenie. jak skończy (napisze "Finished") wyciągnij kartę i zrób reset. jak będzie wszystko ok (a powinno) można skasować z karty pliki które wcześniej rozpakowałeś.

[ Dodano: 2010-05-23, 22:01 ]
btw. firmware jest już na moim chomiku

marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 22:03   

Dobra, to jest jasne. Czy po całej procedurze na dysku ResidentFlash będę miał dotychczasową jego zawartość, czy raczej powinienem zrobić sobie backup i na koniec wrzucić sobie ręcznie MapęMap i resztę?

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-23, 22:11   

zrób kopię bo ResidentFlash może zostać skasowany.

marooder 
Waypoint
LarkFreebird 50.5 HD

Wysłany: 2010-05-23, 23:30   

Ok, procedura przebiegła pomyślnie, urządzenie się uruchomiło, cały proces trwał ok 10 min, ale...
1. ResidentFlash został wyczyszczony, następnie zostały tam wrzucone pliki z folderu ToResident. Przed aktualizacja firmware'u ich tam nie było, zamiast nich były foldery z MapąMap. (dobrze, że zrobiłem backup) Zastanawiam się teraz czy przywrócenie poprzedniej zawartości pamięci ResidentFlash nie spowoduje problemów z działaniem aplikacji typu odtwarzacz audio, video itp. Wydaje mi się, że aplikacje z folderu ToResident powinny być docelowo umieszczone w innej lokalizacji.
2. Aktualizacja nie rozwiązała moich problemów z navi.
- Po kilku minutach korzystania z transmitera FM przestaje on działać, w odbiorniku FM (radio) słychać szum, z kolei dźwięk nie powraca do głośnika urządzenia. Jest głucho. Załatwia to reset urządzenia.
- Navi muli strasznie na AM z karty, im dłużej działa tym jest gorzej. Dochodzi wreszcie do tego, że wszystko staje i pomaga tylko reset.
- Po dotknięciu panelu słychać podwójne kliknięcie. Normalnie powinno być słychać pojedyncze "klik". Tu słyszę podwójne, szybkie "klikklik".

Być może mój obraz ROMu, który udostępniłem jest po prostu uszkodzony, lub jakiś lewy, jak wspominałem przy navi grzebali już "spece" z Matuszewskiej.

No cóż... nie jestem specjalnie szczęśliwy bo mojego problemu nie udało się tym razem rozwiązać. Obawiam się, że mogą mi nie uznać gwarancji ale panikować nie mam zamiaru.

Czy ktoś jeszcze testował ten firmware? Czy u was widzicie te same problemy? Jeśli nie, to chyba hardware u mnie szwankuje...

Być może ktoś jeszcze mógłby udostępnić swój obraz ROMu. Z pomocą kolegi dvd79 chętnie bym przetestował.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń.

dvd79 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-05-24, 18:26   

albo twój model jest jakiś trefny. jak już wcześniej pisałem, udało się tym sposobem dojść do ładu z modelem 440.
a jeśli chodzi o uszkodzenie romu to przy normalnej pracy nie ma takiej możliwości.
a jeszcze na czym polega przywrócenie nawigacji do ładu. otóż w gotowym firmwarze dostępnym w tym temacie nie ma rejestru użytkownika (jeśli można to tak nazwać) w którym zapisane są zmiany po uruchomieniu nawigacji. ten rejestr znajduje się na ukrytej partycji. robiąc odzysk romu za pomocą karty SD formatowany jest cały flash (no prawie bo bootloader musi zostać), zakładane na nowo partycje i wgrywany jest windows. po resecie oczywiście rejestr "użytkownika" nie istnieje i windows go sam robi. więc jeżeli po zabiegu ponownego wgrania windowsa nawigacja chodzi dalej tak samo to znaczy że coś jest nie tak ze sprzętem.

[ Dodano: 2010-05-24, 18:29 ]
a jeśli chodzi o pliki menu w ResidentFlash to spróbuj wgrać na kartę karalog z archiwum (ToResident) i zmień go na ToHidden, wsadź kartę do nawigacji i odpal i zobacz czy się skopiuje. a czy się kopiuje czy nie to zauważysz że będzie powoli kopiować, bo jak szybko pliki przeleci to znaczy że nie skopiowało, czyli że nie istnieje partycja/katalog HiddenedFlash.
daj znać czy to zadziała

Odpowiedz do tematu