Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Edycja schematów iGO - DIY
Autor Wiadomość
beny85
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-03-01, 13:37   zmiana kolorów

witam kolegow mam pytanko jak zmienic kolory na mapie w igo 8 8.3.2.71348 z gory wielkie dzieki

aleks
Waypoint

Wysłany: 2009-03-01, 14:38   

beny85,
Wchodzisz w Menu/ Ustawiania/ Okno Mapy/ Profile kolorów i po kliknięciu Profilu kolorów (na dzień lub na noc) otworzy Ci się lista wyboru.
Schematy kolorów znajduję się w folderze Content/Scheme.
Nowe możesz sobie pobrać np. stąd: http://artwork-igo8.blogspot.com/
Pozdrawiam

matio_turbo
Waypoint

Wysłany: 2009-06-23, 22:12   kolor trasy w iGO8

Mam iGO 8.3.2 ze skinem Gurjon 6.7 i schematami kolorów Real-View scheme and colormap v6 ! z tąd http://artwork-igo8.blogs...ch/label/scheme . W tych schematach drogi są czarne i szare. Wyznaczona trasa od początku do pierwszego punktu pośredniego jest czerwona, a później czarna (więc się gryzie z drogami). Jak zmienić kolor trasy )np. na cały czerwony)?

badi306 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-23, 23:15   

Takze uzywam skorki Gurjon 6.7 ale ze schematem kolorow dziennych Xerses - Spring v.10
oraz nocna Xerses - New Moon v.10. Kolor wyznaczonej trasy w dzien - pomaranczowy w nocy - czerwony. Takze kolory mapy sa bardzo przyjemne.Jezeli cie interesuja to wrzuce je na rapidsharka.
Link.http://www.rapidshark.pl/fs7hv8snkanl/Xerses.rar.html

matio_turbo
Waypoint

Wysłany: 2009-06-24, 01:38   

badi306 napisał/a:
Takze uzywam skorki Gurjon 6.7 ale ze schematem kolorow dziennych Xerses - Spring v.10
oraz nocna Xerses - New Moon v.10. Kolor wyznaczonej trasy w dzien - pomaranczowy w nocy - czerwony. Takze kolory mapy sa bardzo przyjemne.Jezeli cie interesuja to wrzuce je na rapidsharka.
Link.http://www.rapidshark.pl/fs7hv8snkanl/Xerses.rar.html

Dzięki za schematy. Dzienny bardzo mi się podoba, nocny trochę dla mnie za ciemny.

Jednak kolor trasy pozostał taki sam (czerwono-czarny). Może trzeba zmienić jakiś wpis? Tylko, że gdzie i na jaki?

Dodam jeszcze, że w trybie nocnym (w nocy nadal mam tę skórkę, którą podałem w pierwszym poście) trasa początkowo jest jasnoniebieska, a za pierwszym punktem pośrednim ciemnoniebieska.

ebenista
Waypoint

Wysłany: 2009-06-24, 09:19   

otwierasz :color.zip" ( nie wypakowujesz ) i otwierasz plik "color.ini" i jest tam pozycja "palned_road = 250,0,0 " i cyfry oznaczają kolor w systemie RGB

badi306 
Waypoint

Wysłany: 2009-06-24, 10:25   

Zaraz wrzuce wszystkie swoje schematy kolorow moze znajdziesz cos interesujacego dla siebie

http://www.rapidshark.pl/..._8.xxx.rar.html

JAREKMAX
Waypoint

Wysłany: 2009-09-20, 21:32   Jaki program do Edycji kolorów map w IGO

Poszukuje prostego sposobu do edycji kolorów map w iGO8. Szukałem i na nic nie natrafiłem choć widziałem że niektórzy robią swoje profile kolorów. Z góry dziękuję za informacje w tej sprawie!

ebenista
Waypoint

Wysłany: 2009-09-20, 23:08   

notatnikiem otwierasz plik color.ini i tam masz kolory do poszczególnych pozycji w układzie RGB
np. "city_park = 4, 168,214,105,1" -> 168,214,105 jest kolorem

pannonia75 
guru

Wysłany: 2010-07-14, 12:48   Edycja schematów iGO - DIY

Witam
Ponieważ nikt jak dotąd nie odpowiedział na mój post dot. problemów z edycją założyłem w tej sprawie ten temat

1. Problem polega na tym że po wypakowaniu plików sun_0 ... (obrazek słońca) programem igoconwerter jest możliwe otwarcie pliku, ale dla czego w podglądzie windows są inne kolory, w microsoft paint inne, i w programie do grafiki inne (1-szy ma tło czarne, 2-gi różowe, 3-ci zielone) a dotyczy to tego samego pliku.
(używam do edycji iPhoto Plus 4 - nim zrobiłem wszystkie tła startowe zamieszczone na forum)

Czym najlepiej edytować te pliki?
niby są to RGB (32 BitsPerPixel), ale jak wkleję do nich inny obraz w tej samej jakości, to nie dają się z powrotem zapisać do formatu iGO

Przykład wypakowanego pliku z załączniku

2. W schematach kolorów znajduje się plik "color.ini" który jest instrukcją dla programu zewnętrznego - jakich kolorów, jakiego tła i jakiego obrazu słońca (księżyca) i kiedy ma używać. - który dokładnie plik odpowiada za wykonanie w/w czynności?
Potrzebuję sprawdzić czy i jak można dopisać np "więcej słońc" , "księżyc", edytować czas wyświetlania, itp.

3. czy jest możliwość w obrębie 1-go schematu - np "dzień_chmurki" wyświetlania kilku schematów kolorów dla różnych pór dnia (czy nocy)?

sun_3.rar
Pobierz Plik ściągnięto 152 raz(y) 2,79 KB

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-07-14, 16:28   

pannonia75 napisał/a:
ale dla czego w podglądzie windows są inne kolory, w microsoft paint inne, i w programie do grafiki inne
Dlatego, ze jest to warstwa "Alfa" przezroczysta i rozne programy, maja rozne zdefiniowane wyswietlanie tej warstwy - na oberazku i tak jej nie widac, wiec nie ma znacfzenia jakai ma kolor w programie do edycji plikow..
pannonia75 napisał/a:
Czym najlepiej edytować te pliki?

Te pliki maja format skompresowany (BMP\RLE z kanalem "alfa" i jesli przekonwertujesz je do *.bmp" to stracisz kanal "alfa" -czyli przezoczystosc fragmentow plikow (np. tla). Do konwersji plikow polecam program: "iPAQ 31x Image Explorer" - tym priogramikiem konwertujesz (nie na *.bmp" lecz na *.png ewentualnie *.jpg i zajmujesz sie obrobka plikow po konwersji (ja uzywam "Gimp'a) ale rownie dobry jest kazdy program radzacy sobi9e z plikami *.png i *.jpg. Po przerobce plik zapisujesz (rowniez jako *.png lub *.jpg, i z now za pomoca "iPAQ 31x Image Explorer", konwertujesz do formatu bmp\rle (iPa1/iGo).
pannonia75 napisał/a:
czy jest możliwość w obrębie 1-go schematu - np "dzień_chmurki" wyświetlania kilku schematów kolorów dla różnych pór dnia (czy nocy)?

Tak... musisz miec kilka wersji "chmurek" i nazywasz je kolejno:
sky0, sky1, sky2 itd..
oraz w pliku color.ini w sekscji [other] umiesczasz analogiczne wpisy:
background_picture_0="gfx/sky0.bmp"
background_picture_1="gfx/sky1.bmp"
background_picture_2="gfx/sky2.bmp"
background_picture_3="gfx/sky3.bmp"
background_picture_4="gfx/sky4.bmp"
w tym przypadku 5 wersji plikow *.bmp z "niebem"
tak samo dla schematu nocnego, z tym ze nie bardzo jest sens zmieniac nocne nioebo w zaleznosci od godziny.. no ale jak chcesz to sie baw..

pannonia75 
guru

Wysłany: 2010-07-15, 10:50   

janusz_40 napisał/a:
Tak... musisz miec kilka wersji "chmurek" i nazywasz je kolejno:
sky0, sky1, sky2 itd..
oraz w pliku color.ini w sekscji [other] umiesczasz analogiczne wpisy:
background_picture_0="gfx/sky0.bmp"
background_picture_1="gfx/sky1.bmp"
background_picture_2="gfx/sky2.bmp"
background_picture_3="gfx/sky3.bmp"
background_picture_4="gfx/sky4.bmp"
w tym przypadku 5 wersji plikow *.bmp z "niebem"
tak samo dla schematu nocnego, z tym ze nie bardzo jest sens zmieniac nocne nioebo w zaleznosci od godziny.. no ale jak chcesz to sie baw..

Chyba nie dokładnie się zrozumieliśmy - bo nie tyle chodziło mi o podmianę tła (nieba) ale o zmianę kolorów terenu itp wraz ze zmianami pory dnia/nocy.

Jednak ten temat też mnie interesuje - tzn. czy liczba obrazów tła w dzień i w nocy jest teoretycznie dowolna? - jak sprawdzić/zmienić czas i długość wyświetlania?

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-07-15, 14:47   

pannonia75 napisał/a:
Chyba nie dokładnie się zrozumieliśmy - bo nie tyle chodziło mi o podmianę tła (nieba) ale o zmianę kolorów terenu itp wraz ze zmianami pory dnia/nocy.

Themechanger - http://www.gurjon.com/dow...for_GJ_Skin.zip
zmienia schematy w zaleznosci od pory dnia i pogody..

pannonia75 
guru

Wysłany: 2010-07-16, 11:12   

przeglądałem ten themechanger do guriona- bardzo podobny do tych, które są dimki - działają na tej samej zasadzie, tzn. księżyc jest wklejony w tło i to tła są podmieniane.

Mi chodzi o wyświetlanie księżyca z osobnego obrazu.

Co do wyświetlania różnych kolorów w zal. od pory dnia to przyglądnę się różnicom.

Jak coś to będę pytał ;-)

mareks1234
Navi Expert

Wysłany: 2010-12-05, 17:46   

Doczytałem z tego wątku, że za kolory wGurjon skin odpowiedzialny jest plik ..GJ6.17p_da.zip\ui_igo8_da\common\ui\gjColors.ui
Gdzie jednak w pliku tym mogę zmienić kolor (chodzi mi konkretnie o kolor prędkościomierza i jego tła)?
Nie widzę w nim klasycznego schematu kolory, jak np. "255 180 30".
Proszę o pomoc.

Odpowiedz do tematu