Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Roczek my-navia.pl
Autor Wiadomość
chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2008-07-26, 03:09   Roczek my-navia.pl

Proszę ja Was drodzy Userzy oraz Userki:
STAŁO SIĘ

Ano całkiem niedawno bo 20 lipca 2008 o godz. 00:32 weszliśmy w nowy roczek działalności naszego FORUM.
Trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie, bez ukrywania się za kubusiowymi przypadłościami rodem z Luźnych Gatek:
NASZE WSPÓLNE FORUM przekroczyło tą cieńką czerwoną linię a my wszyscy razem z nim.

W dodatku nikt z nas nie spodziewał się, że za tych kilkanaście miesięcy będziemy mieć na łączce z azymutami 12-tysięczne towarzystwo.
No....chyba tylko navigator, ale to już jest jakby norma, gość widzi to czego jeszcze nie zdążyli wydrukować w encyklopediach. Bossowie już tak mają :-)

Jednakże wracam do rzeczy bo po to jakby nie było ściągnęli mnie admini z hamaka... :-?

Naszą mijającą rocznicę działalności forum, bardzo ładnie podsumował w jednym ze swoich postów Hukkle.
Zrobił to jakby niechcący ale dla mnie te kilka jego słów jest eleganckim zrzuceniem ubranka z powabnej my-navia.pl ;-)
No sami posmakujcie tego hukklowego eposu:
Hukkle napisał/a:
Czego ja się naczytałem... O walkach Modów z Usuniętymi... Saga o Dzwonku Barbarzyńcy i jego nieubłaganym banie... O tym jak Muzior modem być nie chciał i jak go przymuszali...

Nie macie ochoty na kontynuację ? Nie wiem jak Wy ale ja chciałbym żeby Hukkle pisał dalej :idea:

Oczywiście możnaby, przy okazji rocznicowych toastów, te i inne walki forumowych torreadorów ładnie posegregować i ustawić tutaj w szeregu przed wszystkimi. Coby niedowiarkowie zobaczyli, że FORUM to nie tylko nawigacje i suche techniczne sprawy.
Jednakże wypunktowując "co, gdzie i kiedy" odebrałbym naszej nawigacyjnej łączce jej pełną folkloru tajemniczość.
A wszyscy zapewne doskonale wiemy, że to co nie do końca odkryte przyciąga jak magnes ;-)

Inaczej mówiąc: Mamy 12 tysięcy użytkowników forum i wszystko na niebie i ziemi wskazuje, że wspomnianej magnetycznej sile www.my-navia.pl nie oprze się z pewnością jeszcze wielu podróżujących w sieci.

....Zajrzeć i wrócić.... Tak właśnie to wyglądało ze mną i z wieloma innymi, tak jak i ja, poszukującymi drogowskazów.
A że z czasem niektórzy postanowili wspomóc witalne siły właśnie TEGO FORUM i sami wzięli w dłonie drogowskaz...

Ano i o to w tych pogaduchach chodzi, pomagamy sobie wzajemnie i jakoś nikomu nic nie ubywa... a nawet wprost przeciwnie :idea:
I to jest chyba największy sekret każdego, nawet najkrótszego, postu na forumowisku. Najprostsze "tak" lub "nie" zapewne uratowało duszę niejednego usera.
...A jak kto ma inne zdanie to niech leci po skrzynkę Kubusiów...może po drodze zmądrzeje... :-)

O TAK, są wśród nas ludzie, bez których to FORUM by nie zaistniało. Tacy userzy dołączają do nas przez cały czas a i będą dołączali.

Czasem co prawda wciągamy niektórych w wir wydarzeń prawem kaduka :-) No ale takie już prawo forumowej dżungli: Albo jesteś z nami albo.... dopowiedz sobie sam ;-)
A że dżungla wciąga to zaręczam wszystkim, później się wraca, wraca i wraca...
Jakby co to mam świadków. Bywalcy firmowego SB czyli Luźnych Gatek pewnie dadzą mi 100%-owe alibi na większość wieczorów ostatnich dwunastu miesięcy :-D
Czego i Wam życzy cały Team Forum teraz a i na następny roczek.

Dziwicie się zapewne dlaczego nie wspominam o głównych bohaterach naszych codziennych rozmów czyli Naviach, Akirach, Larkach itd. (trudno wymienić wszystkie więc proszę o wyrozumiałość dla miłujących inne okazy :-? ).

Nie napisałem słowa o GPS-ach bo i raczej nie trzeba. Dlaczego?
Odpowiedź jest jedna:
Na każdym FORUM, jak i zresztą w każdym innym przedsięwzięciu, ważni są przede wszystkim ludzie. A to o czym userzy za dnia i w nocy debatują zawsze pozostanie sprawą drugorzędną.
Nasza GPS-owa ŁĄCZKA już tak ma i myślę, że dopóki TEAM FORUM będzie umiał pośmiać się z żartów również o swoich "wspaniałych maszynach spod znaku GPS" to my-navia.pl będzie miała się całkiem dobrze... a kto wie, może i nawet znacznie lepiej :-)

Boss Forum (to ten zakręcony gość co lubuje się w konkursach :-) ), Administratorzy oraz Moderatorzy serdecznie dziękują, że wpadacie i zagajacie.
....a że czasem coś tam przy okazji wspominacie o Waszych GPS-ach... no cóż, jesteśmy wyrozumiali bo nam samym też wymsknie się coś czasem :-)

Team my-navia.pl serdecznie pozdrawia Wszystkich Użytkowników Forum i mocno liczy na kolejne pogaduchy.

Życzymy zawsze czystego nieba i wielu upolowanych fixów.
DARZBÓR.
Ostatnio zmieniony przez navigator 2009-12-29, 15:41, w całości zmieniany 2 razy  

navigator
Administrator

Wysłany: 2008-07-26, 11:47   

Dziękuję chris-m za jak zwykle przyjazne i miłe w odbiorze przypomnienie o obowiązkowym kubusiu dla każdego z Lodówy Admina z okazji Pierwszego Roku forum navia.
Tak więc zapraszam Wszystkich na górny pokład do messy oficerskiej na zimnego kubusia!

Dziękuję przy okazji za wspólnie spędzony czas Wszystkim Userom tego forum.
- Tym, którzy wpadają tylko na chwilę przez pomyłkę.
- Tym, którzy spamują
- Tym , którzy szukają
- Tym , którzy czytają.
- Tym , którzy pytają.
- Tym , którzy odpowiadają.
- Tym , którzy pomagają.
- Tym , którzy .....

Właściwie to miało być tylko zwykłe forum pomagające odblokować nawigację, wgrać jakiś soft , pomóc coś tam ustawić a że przypadkiem czasami jest czymś jeszcze... to sorry to nie ja to Wy :)

TaTaR
Waypoint

Wysłany: 2008-07-26, 23:02   

A taki zwykły, mały userek jak ja dodaje jeszcze malutkie:
"sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam..."
i znika mówiąc "dziękuję za pomoc, humor, soft i wszystko"

A Kubusia łyknę sobie tu na dole za zdrowie, bo forum to my, zdrowi i uśmiechnięci...

Pozdrawiam
TaTaR

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-07-27, 10:47   

navigator napisał/a:
Dziękuję przy okazji za wspólnie spędzony czas Wszystkim Userom tego forum.
- Tym, którzy wpadają tylko na chwilę przez pomyłkę.
- Tym, którzy spamują
- Tym , którzy szukają
- Tym , którzy czytają.
- Tym , którzy pytają.
- Tym , którzy odpowiadają.
- Tym , którzy pomagają.
- Tym , którzy .....

Podpisuję się pod tymi podziękowaniami wszystkimi "czterema łapkami".
Celem i warunkiem funkcjonowania tego forum są właśnie Wasze najczęściej niezapowiedziane wizyty... :mrgreen:

Nie byłbym jednak sobą gdybym nie poruszył pewnego problemu, który podgryza nasze forum jak mszyca i turkuć podjadek w jednym... :shock:
Elementem który przesądził o wyprodukowaniu tego maila jest wątek http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=31036 ; dedykuję go przede wszystkim "Tym, którzy .....".

Streszczenie dla leniwych: (P - pytanie, O - odpowiedź)
P - gdzie znajdę
O - /link/
p - hehe te widzialem
O - /link/, szukaj
P - czym to przerobię
O - szukaj na forum
P - podpowiedz mi jak to przerobic
O - /link/
P - a przekonwertujesz mi?
O - :idea: SUPER "KUBUSIOWY" :idea: wyczerpujący, kilku stronicowy, odlotowy, przejrzysty, całkowicie na temat, wzorcowy FAQ :!: :!: :!: (polecam opiekunom POI)
P - Kto ma ... i mi przekonwertuje?... :shock:

Szanowni "Ci, którzy",

Chciałbym kolejny raz przypomnieć, że choć forum to w zasadzie miejsce wymiany myśli to także miejsce gdzie można uzyskać pomoc. Choć POMOC jest słowem kluczowym, to niektóre osoby kojarzą go bardziej z Pogotowiem Ratunkowym czy Telefonem Zaufania.
W pierwszą rocznicę nie chciałbym psuć podniosłego nastroju utyskiwaniami, więc morał napiszę oględnie... :mrgreen:

Koledzy,

kupując nawigację otrzymujecie najczęściej sprawne i w pełni funkcjonalne urządzenie, którego po naładowaniu akumulatora możecie używać do czasu opracowania własnego planu odblokowania nawigacji :!: Dlaczego z uporem wartym lepszej sprawy pomijacie zalecenia wykonania backupu? Dlaczego bezkrytycznie stosujecie pierwszy znaleziony opis odblokowania, choć może on dotyczyć innej wersji oprogramowania nawigacji?
Przecież WSZYSCY wiecie, że pośpiech jest złym doradcą.

Wiem i rozumiem Was, że kupując nawigację co najmniej równorzędnym warunkiem jak nawigacja była możliwość odtwarzania na niej muzyki, filmów czy gier; przyznaję, że też do takich należę. Jednak przestrzegam - zamiast sprawnej (tylko ) nawigacji możecie stać się posiadaczami urządzenia wyświetlającego planszę główną lub nie wyświetlającego nic.

Jeden przykład - "zamiast w rejestrze wpisać explorer.exe wpisałem tylko explorer"
Wszyscy wiemy, że wśród licznej grupy osób trafiają się szczęściarze; typowym przykładem jest przykład kolegi, któremu kiedy nie zadziałał opis wykonania "hard resetu" - przy włączonym zasilaniu podłączonym do masy przewodem przesunął po kilku nóżkach kości pamięci :shock: powodując efektowne iskrzenie - jemu cudem się udało. (Nie próbujcie tego powtarzać... :!: )

Zatem serdecznie proszę Was ... w Waszym interesie... :!:

Najpierw wykonajcie backup waszego systemu.
Potem skopiujcie sobie post o odblokowaniu i przestudiujcie go dokładnie; dopiero wtedy kiedy upewnicie się, że wszystko rozumiecie przystępujcie do dalszych działań. Poprzedźcie je oględzinami zawartości rejestru Waszej nawigacji porównując zawartość kluczy z zawartymi w opisie. Sprawdźcie poprawność wykonania backupu rejestru i zawartości pamięci nawigacji.
Potwierdźcie (jeśli to możliwe) poprawność opisu sprawdzając komentarze do niego oraz alternatywne opisy odblokowania.
Na koniec ruszajcie do boju z pieśnią Bogurodzica na ustach :mrgreen: i odblokowujcie...

Tych wszystkich czynności nie wykonujcie pod presją czasu - przed wyjazdem na urlop (kiedy sprawna nawigacja poprowadzi Was lepiej lub gorzej do wyznaczonego punktu zamiast pozostać w szufladzie) lub przed spotkaniem z kolegą lub sympatią żeby móc powiedzieć - "Popatrz jakie kupiłem fajne urządzonko - gra, wyświetla filmy i można na niej pograć...", a z planu mogą wyjść nici. Może się okazać, że muzyki i tak na całe spotkanie nie wystarczy ze względu na małą pojemność akumulatora (poczytajcie na forum o battery packach).

Na tym kończę życząc wszystkim dużej satysfakcji w obcowaniu z forum oraz samych udanych odblokowań, pozostaję z poważaniem

Czytajcie FAQ :mrgreen: Nie wierzcie bezgranicznie nawigacji :!:

metaxurgijo 
Waypoint

Wysłany: 2008-12-13, 20:57   

powiem jedno serdeczne dzieki za tak wspaniale forum a w szczegolnosci chrisowi

zbych1353
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-06-23, 10:37   

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jestem tu pierwszy raz i chociaż ja nie mam takiej wiedzy jak koledzy i koleżanki z tego forum to muszę powiedzieć,że bardzo podoba mi się to forum . Ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni nie jak na innych forach.
A tak z innej beczki to nie długo będzie druga rocznica i z tej okazji bo mnie w rocznicę nie będzie w kraju chcę złożyć serdeczne 100 lat i nadal takiej cierpliwości do początkujących
i nie tylko.
Pozdrowienia dla całej ekipy.

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2009-06-23, 11:15   

zbych1353 napisał/a:
bo mnie w rocznicę nie będzie w kraju
międzynarodowa sieć komputerowa.

QbasQ1 
GPS instruktor

Wysłany: 2009-07-01, 19:02   

Jestem bardzo króto na forum i cieszę się z tego, że tylu tu mądrych i normalnych ludzi. Życzę samych sukcesów i cierpliwości dla początujących. Chciałem życzyć 100 lat ;-) :-) :-) :-)

mirko1 
guru
Becker 7928

Wysłany: 2009-07-01, 19:24   

Piekne posty-nic dodac i nic ujac.
Ciesze sie,ze naleze do Tego Grona.
STO LAT NASZEMU FORUM!!!

No i po kubusiu ;-)

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2009-07-02, 07:09   

I skrzynkę Kubusi dla pierwszego Dwusetnika - Cybanta.

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2009-07-02, 07:37   

chris_m napisał/a:
Mamy 12 tysięcy użytkowników forum
... a dzisiaj już tylko ponad czterdzieści i pół tysiąca... :mrgreen:
QbasQ1 napisał/a:
tylu tu mądrych i normalnych ludzi. Życzę samych sukcesów i cierpliwości dla początujących
Pamiętajcie, że to MY wszyscy tworzymy to forum; mnogość urządzeń i oprogramowania powoduje, że na forumowe terminowanie nie ma zbyt wiele czasu.
Choć początkującym ciężko się będzie przebić z pomocą dla innych przez front forumowych "szalonych wolontariuszy" to mimo wszystko radzę próbować - może w sezonie urlopowym nieco odpuszczą; myślę, że przez telefony GSM nie będą śledzić forum... :mrgreen:

Kończąc (jak zwykle... :cry: ) zachęcam adeptów "navigowania" do czytania i analizowania wybranych zagadnień; niestety na gotowcach zazwyczaj dociera się do "muru niewiedzy" i dalej się już nie da...

Życzę wszystkim udanych urlopów w aktywnym towarzystwie swoich nawigacji... :idea:

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-07-02, 14:19   

harry napisał/a:
może w sezonie urlopowym nieco odpuszczą; myślę, że przez telefony GSM nie będą śledzić forum... :mrgreen:

Ja odpuszczam od 15 lipca :mrgreen: przez trzy tygodnie oddaję pole adeptom nawigowania :mrgreen: urlop spędzam bez nawigacji :-) tam gdzie jadę nie ma prawie dróg :mrgreen: więc urządzonko sobie odpocznie :-D
harry popłakałem się :mrgreen: normalnie
To określenie "szaleni wolontariusze" jest zajefajne :mrgreen:

Ps. Jacek thx :-) i na zdrowie :-) (brzdęk buteleczek)
Ostatnio zmieniony przez Sahem 2009-07-02, 14:32, w całości zmieniany 2 razy  

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2009-07-02, 14:21   

Cybant napisał/a:
To określenie "szaleni wolontariusze" jest zajefajne
Dziękuję...
Całe uznanie dla Was :idea:

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-07-02, 14:23   

harry napisał/a:
Całe uznanie dla Was :idea:

Nie bądź taki skromny :idea:
Twojego ogromnego wkładu w rozwój forum nie da się przemilczeć i ot tak przejść obok.
Dzięki harry :idea:

Ps. No i oczywiście najlepsze życzenia dla całego forum z okazji zbliżających się drugich urodzin :!:

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2009-07-02, 15:49   

Ja odpuszczę 16-30,bo nie będę miał PC-ta. :-(

Odpowiedz do tematu