Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
ciekawostka - topic tymczasowy
Autor Wiadomość
no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-13, 21:46   ciekawostka - topic tymczasowy

Proszę userów o sprawdzenie nastepujacej sprawy:
Prosze o porównanie wartości klucza baud w sekcji [gps] sys.txt oraz w SAVE/profiles/01/system.ini
Jesli sa identyczne, prosze o zmianę wartości "baud" w sys.txt ( z zakresu wartości dopuszczalnych czyli 4800, 9600, 38400, 57600 etc )
Nastepnie prosze o odpalenie iGO, złapanie fix, oraz sprawdzenie, czy wartość baud w SAVE zmienila się zgodnie ze zmianą w sys.txt

Bo u mnie się nie zmienia, niezaleznie od wprowadzanych w sys.txt zmian ( iGO 9.6.5 ) :mrgreen: :mrgreen:

-dodano 22.18 -

Kolejna ciekawostka.. bo nadal eksperymentuję:
usunąłem SAVE, uruchomilem i wstepnie skonfigurowałem iGO ( z nietypowym baud w sys.txt ), wyszedłem pod chmurkę , złapalem fix.... w SAVE w sekcji [gps] NIE MA informacji o port i baud.. a igo chodzi :mrgreen: :mrgreen:

sys.txt:
Kod:
[gps]
;protocol = "NMEA"
port = "1"
baud = "38400"                   ; 4800
default_latitude=49.430038
default_longitude=20.958694
set_messages=0

i system.ini:
Kod:
[gps]
gpstime="1415910573"
last_gps_date="2014.11.13."
last_gps_time="21:12:05.000"

27gibon 
Navi Expert

Wysłany: 2014-11-13, 22:25   

Jężeli masz w sys wpisane wartości Baud i port to igo nie zapisuje go w save. Natomiast jeżeli w sys nie masz nic to skanuje i najlepszą prędkość i port zapisuje w save. Tak zauważyłem z doświadczenia z igo.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-13, 22:28   

To wazna informacja. Pytanie.. z ktorego pliku jest odczytywana informacja ( np o predkości odczytu z portu) jesli informacje w sys.txt i Save są rożne ?

Inaczej mowiąc.. czy jesli chcemy zmienić prędkośc odczytu portu , a mamy dane zarówno w sys.txt jak i w SAVE ( nawiasem mówiąc.. skąd u mnie te dane w SAVE się wzięły ? ) to gdzie nalezy je zmienić .. w sys.txt , czy w SAVE ?
Ostatnio zmieniony przez no_taki 2014-11-13, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

27gibon 
Navi Expert

Wysłany: 2014-11-13, 22:30   

Należy ją wpisać w sys , w save też można ale jak go skasujesz to przywróci standardowe ustawienia a w sys będzie cały czas.
Informacje nie są różne jeżeli zapiszesz je w sys .Wtedy igo przy uruchamianiu odczytuje parametry z sys i tak działa.

Być może wpisanie w sys nieprawidłowych parametrów powoduje że w save igo wpisuje sobie te właściwe, sprawdzę.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-13, 22:45   

Sprawdziłęm.. .Program czyta dane z sys.txt a nie z SAVE .
Jakiekolwiek zmiany wprowadzone w SAVE , w sekcji [GPS} nie są czytane przez program, chyba że w sys.txy nie ma sekcji [GPS]
Nawiaswem mówiąc poderzewam niedoróbke programistów nie aktualizującą SAVE przy smianie sys.txt .

Myślę ze temat do zamknięcia :-)
Ostatnio zmieniony przez no_taki 2014-11-13, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  

27gibon 
Navi Expert

Wysłany: 2014-11-13, 22:48   

No i jasne

ubs 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-11-13, 23:40   

no_taki napisał/a:
Sprawdziłęm.. .Program czyta dane z sys.txt a nie z SAVE .
Jakiekolwiek zmiany wprowadzone w SAVE , w sekcji [GPS} nie są czytane przez program, chyba że w sys.txy nie ma sekcji [GPS]
Nawiaswem mówiąc poderzewam niedoróbke programistów nie aktualizującą SAVE przy smianie sys.txt .

Myślę ze temat do zamknięcia :-)

Bawilem sie w podobne wpisy w SAVE, mi dzialaly ale moze to jest zalezne od wersji, bo bylo to jakis czas temu.
W sys.txt mialem inne, w sumie przyspieszalem tylko odczyt Baud, a widzialem to np. przy przejezdzie ulica jak zmienialy mi sie numery domow.

Odpowiedz do tematu