Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AM 6.x radary - instalacja, ostrzeganie
Autor Wiadomość
MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2018-01-09, 00:01   

felis napisał/a:

http://antyradary.phi.pl/...ronkow_dk49.htm
Tego nie ma na 100% bo ostatnio tam jechałem. Innych musiałbym poszukać, bo to było wcześniej i dokładnie nie pamiętam.

Jest od wczoraj: www.miplo.pl/point.php?p=8XX4hWP4
Poza tym jeszcze 4 inne są dostępne dopiero po synchronizacji POI.

felis
Waypoint

Wysłany: 2018-01-09, 09:49   

Bilunia napisał/a:
1:0 dla Ciebie,

Ale mnie nie chodzi o jakieś konkurowanie. Po prostu pod koniec roku i obecnie trafiłem na 4 takie przypadki. Może i nawet dotyczyły też mapy 1710 bo chyba ona była poprzednikiem dla 1712.
Dlatego pomyślałem, że może AM zaprzestała bieżącej aktualizacji fotoradarów i trzeba to robić ręcznie. Zawsze może być świeży radar tylko, że kiedyś na taki trafiałem raz na 2 lata, a tu nagle 4 w około miesiąc. Widać miałem pecha. Na szczęście zdjęcie maksymalnie jedno, bo jeżdżę w miarę zgodnie z przepisami. Tylko raz wlokłem się kawał drogi za gościem jadącym 40 km/h. Ciągle coś z przeciwka i gdy trafiło się miejsce to ostro przyspieszyłem by go sprawnie wyprzedzić. Zaraz potem był radar, a ja już nie zdążyłem wytracić prędkości.

kravmager 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2019-03-25, 12:15   

Jest możliwość ustawienia w programie lub co zmienić by cały czas pokazywało i informowało o radarach np.Austria bo obojętnie co klikam po przekroczeniu granicy zero informacji ;(

jafo
Waypoint

Wysłany: 2019-03-25, 12:25   

Jest możliwość, choć ostrzeganie w niektórych krajach jest nielegalne.

W pliku poishow.settings (w każdym profilu):
Znaleźć dwie poniższe linie i zmienić w nich wpisy.

W pierwszej, znalezionej linii w każdym profilu wpis ma wyglądać tak:
EnableSpeedCamsForCurCountry=-1

Z kolejnej znalezionej linii usunąć symbole państw, w których ostrzeganie ma pozostać na stałe
NoSpeedCamCountries2=UNK;D;E;F;I;NL;A;CH;SLO;FIN;GB <-- tu usuwać

Innymi słowy, w państwach, które wymienione są w powyższej linijce brak jest ostrzegania o fotoradarach.

Modecom MX3 + SDHC 8GB + Lic.AM :)

Sznuki 
Waypoint

Wysłany: 2019-03-25, 21:37   

jafo napisał/a:
W pierwszej, znalezionej linii w każdym profilu wpis ma wyglądać tak:
EnableSpeedCamsForCurCountry=-1

Jak już podajesz, to trochę precyzji by się przydało. Zarówno w 6.24, jak i 6.25 końcówka wpisu to nie Country, a Countries
EnableSpeedCamsForCurCountries=

jafo napisał/a:
Z kolejnej znalezionej linii usunąć symbole państw, w których ostrzeganie ma pozostać na stałe
NoSpeedCamCountries2=UNK;D;E;F;I;NL;A;CH;SLO;FIN;GB

Nie podawaj starych, mocno nieaktualnych przepisów, bo zarówno w programie 6.24, jak i 6.25 zainstalowanych "na czysto" nie ma takiej linii

niemy
Waypoint

Wysłany: 2019-03-26, 12:01   

Witam,
Sznuki napisał/a:
Nie podawaj starych, mocno nieaktualnych przepisów, bo zarówno w programie 6.24, jak i 6.25 zainstalowanych "na czysto" nie ma takiej linii

ta linia akurat jest w obu przypadkach, tylko wygląda tak : "NoSpeedCamCountries4=", bez 2, ale ma 4 i kończy się znakiem = niema symboli państw.
Mam obie instalowane na czysto.

Sznuki 
Waypoint

Wysłany: 2019-03-26, 13:20   

niemy napisał/a:
ta linia akurat jest w obu przypadkach, tylko wygląda tak : "NoSpeedCamCountries4="

Kolega wcześniej podał zupełnie inny zapis tej linii, dlatego odpowiedziałem, jak odpowiedziałem.
Jeżeli będziemy się łapać za słówka, to masz rację - powinienem napisać zamiast "takiej linii nie ma", "takiego wpisu nie ma", lub że wpis w tej linii jest inny.
Faktem jest, że jak do tej pory nikt nie podał konkretnego przepisu, jak ten problem rozwiązać w ostatnich 2 wersjach programu AM, a zamieszczone powyżej wpisy mogą jedynie ukierunkować potencjalnych "odkrywców" w którym pliczku "grzebać", co jednak wcale nie oznacza, że tam znajduje się rozwiązanie ;-)

kupemon
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2019-04-20, 07:33   

Jak dobrze pamietam to jeśli na wyskakującym komunikacie że w danym kraju ostrzeganie jest zabronione zaznaczymy ze nie akceptujemy to będzie ostrzegać. Jeśli wczesniej to zrobilismy to trzeba przeinstalować mape i w trybie demo zaznaczyć nie. Oczywiscie mogę sie mylić.

Odpowiedz do tematu