My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2011-05-09, 19:25
Nawigacja samochodowa dla K O B I E T Y
Autor Wiadomość
mkaiser
azymut

Wysłany: 2011-04-18, 09:06   Nawigacja samochodowa dla K O B I E T Y

Witam,

Zwracam się prośbą o pomoc w wyborze nawigacji samochodowej dla Kobiety. Oto środowisko pracy przyszłej nawigacji:

1.Użytkownik: kobieta -taka prawdziwa jeśli chodzi o nowinki techniczne
2.Auto - Opel Corsa D - czyli duża szyba, sporo miejsca na uchwyt itp
3.Obszar poruszania się -Poznań i absolutnie nie dalej niż 100km od Poznania

Wymagania ze strony użytkownika:
1.Prosta obsługa
2.Prosta obsługa
3.Prosta obsługa
4.kwota +-300zł
5.dobre oprogramowanie nawigacyjne - aktualność dróg, precyzja itp.
6.przyjazny temat aktualizacji mapy - taki najmniej kłopotliwy

Z tego co orientowałem się w temacie to nawigacje Mio spełniają wymaganie nr 4. ale spotkałem się z opiniami, że oprogramowanie takie sobie, wporównaniu do AutoMapy to kiepsko.

Co mógłbym zaproponować siostrze w temacie wyboru nawigacji???
Z góry dziekuję za pomoc.
Marcin[/u]

perinoid 
Navi Expert

Wysłany: 2011-04-18, 11:26   

Nie wiem, jak w kwestii sprzętu, ale w kwestii softu to AM raczej nie, ostatnio panowie bardzo eksperymentują i wersje "pełne" są często właściwie betami (zajrzyj np. do wątku o 6.8.0). Może MapaMap? Ciekawa ostatnio jest, dość dobre pokrycie, cena konkurencyjna, nie ma wodotrysków.

gustawox_1 
Maestro GPS
Nv33 i NaviaII

Wysłany: 2011-04-18, 11:29   

Jeśli tylko PL to z czystym sumieniem polecam MapaMap.

< ------------------------------------------------------------>
Wiktor Hugo
; Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości;

mkaiser
azymut

Wysłany: 2011-04-18, 12:06   

Zatem czy taki produkt jest warty polecenia? http://www.swiatgps.com.pl/produkty/p1478.xml

Generalnie (chyba) każde urządzenie jest już wyposażone w jakiś dedykowany soft (produkty Mio) i możliwośc wykrozysytywania innego łączy się z pewną ingerencją i utratą gwarancji.

Szukam jakieś produktu łączącego w sobie:dobrą mapę + dobry sprzęt + łatwa obsługa. Pudełko, które zostanie otwarty sprzęt wyjęty i uruchomiony.
Ja osobiście mam Pentagram [P 3101] PathFinder GPS Bluetooth i Garmina w E51 + zabawy z sofetem itp i jest ok. Siostra musi mieć maksymalnie prostu :)

gustawox_1 
Maestro GPS
Nv33 i NaviaII

Wysłany: 2011-04-18, 12:41   

mkaiser napisał/a:
Generalnie (chyba) każde urządzenie jest już wyposażone w jakiś dedykowany soft (produkty Mio) i możliwośc wykrozysytywania innego łączy się z pewną ingerencją i utratą gwarancji.

Nie zawsze zmiana innego programu nawigacyjnego wiąże się z utratą gwarancji są nawigacje które z poziomu menu mają możliwość zmiany programu nawigacyjnego (zmiana ścieżki dostępu) np. Lark... Można też zastosować jakieś alternatywne menu(pulpit) i też nie ma potrzeby ingerować w sam sprzęt lub odblokowywać nawigacji.

< ------------------------------------------------------------>
Wiktor Hugo
; Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości;

mkaiser
azymut

Wysłany: 2011-04-18, 12:59   

A czy podany przeze mnie zestaw: sprzęt + mapa można spokojnie polecić? Jakieś doświadczenia/opinie?

jacekp1313 
Maestro GPS
Mio500+MMSDTop legal

Wysłany: 2011-04-18, 13:10   

Co do MapyMap - jest OK - używam grubo ponad 2 lata i nie błądzę. Wadą jest przeliczanie trasy dopiero po 50m (czyli po drodze mijasz co najmniej 2-3 skrzyżowania). Zaletą - absolutna prostota obsługi (moja żona od razu złapała o co chodzi, nawet bez instrukcji)
Urządzenie sądzą z opisu OK (procek szybki, pamięc operacyjna bardzo duża)

scieplorek 
Waypoint

Wysłany: 2011-04-19, 08:58   

Witam,

a może TomTom http://www.euro.com.pl/na...-regional.bhtml sam dałem żonie urządzenie tej firmy i jest zadowolona ze względu na łatwość obsługi i czytelność wyświetlanej drogi - mój Navigon jej nie pasował - zbyt wiele ustawień. W tomku prowadź do i jedziemy. Mapy wg mnie ok - jestem przedstawicielem handlowym i większych problemów nie widziałem (oczywiście zawsze coś się znajdzie jak w każdej mapie).

Pozdrawiam

Andrzej P 
guru
Merc(124)maniak

Wysłany: 2011-04-19, 20:40   

To samo mozna powiedzieć o iGO8 (nie Primo). Na Polskę mapa z EMAPY lub NAVTEQ - na zachód TELEATLAS. Bezproblemowo prowadzi do "Znajdź - oznacz jako cel podrózy". Asystent pasa ruchu kobiecie podpowie, który pas zająć przed manewrem plus tablice kierunkowe jak w realu jako drogowskazy - choć nie na każdym skrzyżowaniu .

Zaleta jeszcze jedna: chodzi w dowolnym sprzęcie z WinCE. Np. w podanym przez poprzednika linku jest tańszy o 20 zł ale z większym ekranem Lark 50.3, na którym iGO8 smiga bez żadnych przeróbek (wgrywamy na kartę SD). Spełnia wszystkie sześć punktów z pierwszego posta.

perinoid 
Navi Expert

Wysłany: 2011-04-19, 20:59   

Andrzej P napisał/a:
To samo mozna powiedzieć o iGO8 (nie Primo).

Jest jeden problem - zdaje się, że tego w Polsce nie kupisz tak łatwo. Kolega tego nie napisał, ale ja np. założyłem, że szuka sprzętu z oryginalnym oprogramowaniem (niesłodzonym). Może by tak to doprecyzować? A poza tym, zwłaszcza w przypadku softu lukrowanego, aktualizacja wcale nie jest taka prosta (nie każdy sobie z tym radzi, co można łatwo stwierdzić po postach w różnych wątkach).

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2011-04-19, 22:44   

Wy tak powaznie, czy jaja sobie robicie?? Rozumiem, ze wielkanoc sie zbliza, ale..

mkaiser
azymut

Wysłany: 2011-04-21, 09:42   

Dziękuję za wszystkie opinie, jeśli ktoś jeszcze będzie chciał dodać coś od siebie w temacie to będę zobowiązany. Obecnie chyba wybór pada na: http://www.mapamap.pl/node/51570

faktycznie ilość ramu jest ciekawa w porównaniu do innych urządzeń w cenie około 300zł no i mapamap, która jest tutaj zachwalana.

Odpowiedz do tematu