Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2012-03-20, 20:56
WayteQ X950 BT HD \ X960 BT HD GPS Navigator
Autor Wiadomość
Nestorb 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-15, 22:07   

tikotka napisał/a:
Myślisz, że Navroad nie jest robiony w Chinach? :)

Pisząc chińszczyzna mam na myśli coś kiepskiej jakości. Wiadomo, że większość rzeczy pochodzi z Chin, ale jest różnica pomiędzy badziewiem, a czymś co jest dobrej jakości (pomimo napisu Made in China).

Masz rację, że jakość wykonania NavRoada spadła w nowszych modelach. Wspomniany uchwyt poraził mnie tandetnością wykonania. Mogłem przetestować wersję Reco i mam dużo zastrzeżeń co do tego modelu.
Dzisiaj dowiedziałem się o marce WayteQ i dlatego pytam, czy jest to dobre urządzenie, gdyż uważam, że czasami lepiej dopłacić więcej i mieć spokój, niż kupić badziew i się wnerwiać.
Co do ceny to 470 zł za Duxo, a 429 za WayteQ X960 BT DUN nie jest aż taka duża. Pytanie tylko czy rzeczywiście NR jest lepszy?
Przede wszystkim zależy mi na niezawodnej i szybkiej pracy oraz solidnym wykonaniu. Z tego co jednak widzę, to zaczynam skłaniać się do zakupu WayteQ.

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-15, 22:16   

Faktycznie jakoś się ostatnio ceny zbliżyły - jak sprawdzałem poprzednio, DUXO kosztował wyraźnie ponad 500 zł, a X960 poniżej 400 zł.

Nestorb 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-15, 22:33   

Zatem, który model wybrać?? :-)

slaweeekkk
Waypoint

Wysłany: 2012-03-15, 23:23   

ja tam jakims znawca nie jestem ale kupiłem Wayteqa i jestem zadowolony. Nie wiem jak Naw road ale ktos kiedys pisał o cichym głosniku ..... Potarguj sie z Alga Shop może troszkę zejdzie z ceny i bardziej sie przekonasz do Wayteqa :)

Nestorb 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-16, 12:35   

Dzieki za podpowiedzi. Odpuściłem NavRoada, bo obecne modele jak się czyta opinie, odstają od poziomu do którego mnie ta firma przyzwyczaiła (miałem w sumie 3 NavRoady).
W zasadzie jestem nastawiony na tego WayteQ x960.

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2012-03-16, 19:18   

Soft jest zasadniczo gotowy a kilka osób zawzięcie testuje go aby wyłapać ewentualne błędy i wnieść w razie czego poprawki przed umieszczeniem na serwerze.
Przyznam, że moja choroba poskutkowała kilkudniowym opóźnieniem ale tego nie dało rady zaplanować :-(
Pomimo wrednej grypy z przerzutami na gardło i oskrzela i tak starałem się zrobić jak najwięcej.
No niestety nie byłem tak efektywny w pracy jak zawsze :-(
Za opóźnienie przepraszam i zapewniam, że prace ku zakończeniu idą pełną parą.

Nestorb 
Waypoint

Wysłany: 2012-03-19, 23:27   

Witam,
Dzisiaj otrzymałem Wayteqa X960 i moje pierwsze wrażenia są następujące:
1. Obudowa całkiem fajnie wygląda - denerwują jedynie odciski po palcach, które pozostają na gumowej części.
2. Ekran działa bardzo dobrze - palec czy rysik, nie ma znaczenia.
3. Co do szybkości działania to porównując do modeli NavRoada, które miałem to wskazywałbym, że NR działał szybciej. Może się mylę, ale takie mam wrażenie.
4. WIELKI PLUS za łapanie sygnału - potrafi w krótkim czasie załapać sygnał pomimo tego, że siedziałem w głębi pokoju z dala od okien. Żaden NR nie łapał sygnału jeżeli okno nie było tuż obok.
5. Rozbudowane menu telefonu jak i połączenie DUN (szybko go nawiązuje i fajnie współpracuje z AM Traffic).
6. Czysty dźwięk z głośnika :lol: Tego nie było w NR Reco.

Na koniec MEGA POZYTYW dla sklepu Alga-shop.pl za perfekcyjną transkację.

slaweeekkk
Waypoint

Wysłany: 2012-03-20, 17:11   

Nestorb napisał/a:
Na koniec MEGA POZYTYW dla sklepu Alga-shop.pl za perfekcyjną transkację.
czyli zadowolony i dobrze doradziliśmy?

A właśnie jak łączycie się z wifi przez nawi? gdzie tej opcji szukać?

[ Komentarz dodany przez: imar42: 2012-03-21, 08:28 ]
Proszę nie cytować całej wypowiedzi bezpośredniego poprzednika. Poprawiłem.
Ostatnio zmieniony przez imar42 2012-03-21, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  

dlugi64 
Navi Expert

Wysłany: 2012-03-20, 17:46   firmware 13/03/2012

Nowe firmware do X960 BT dostępne na stronie producenta http://wayteq.eu/hu/node/409

Mio Moov 500 pl # primo 1.2 # Automapa 6.9.0 # TomTom
Wayteq X960 BT # Automapa 6.9.0 # primo 1.2

varth 
Navi Expert
Radek

Wysłany: 2012-03-20, 18:35   

Ten Wayteq chyba nie ma modułu WiFi. Z netem tylko przez bluta

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2012-03-20, 18:51   

varth napisał/a:
Ten Wayteq chyba nie ma modułu WiFi. Z netem tylko przez bluta

W fazie eksperymentalnej udało mi się połączyć z WiFi (TP-LINK TL-WN321G) poprzez ALGA OnTheGo HUB. Pan Wojtek obiecał to dopieścić i zamieścić aktualizację oprogramowania do X960, ale jak widać choroba spowodowała opóźnienie. Ja jednak cierpliwie czekam :-D

iro83 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-03-21, 10:54   Re: firmware 13/03/2012

dlugi64 napisał/a:
Nowe firmware do X960 BT dostępne na stronie producenta http://wayteq.eu/hu/node/409

wie ktoś co nowego "wnosi" oprogramowanie ze strony producenta?
nie wiem czy warto aktualizować, czy poczekać na oprogramowanie stworzone przez alga-shop? :)

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2012-03-21, 11:20   

Oprogramowanie to nic nie wnosi. Jest to te same, które było dostępne na naszej stronie już 3 miesiące temu. Dotyczyło zastosowania nowej przeglądarki internetowej. Oprogramowanie z którym są sprzedawane urządzenia w naszym sklepie jest nowsze. Druga sprawa to lokalizacja. Po zainstalowaniu tej aktualizacji wystąpią problemy z właściwym tłumaczeniem.
Ja już ponownie przystąpiłem do pracy nad nie skończoną aktualizacją więc na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

ogerard 
Navi Expert
Gerard O.

Wysłany: 2012-03-25, 19:15   

Przepraszam za off-top, Alga czy mógłbyś odblokować dla mnie PM albo odpowiedzieć na mail który wysłałem na adres ze strony firmowej :?:

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2012-03-29, 11:49   

W związku z poprzednimi postami chciałbym kilka spraw wyjaśnić.
Istnieją pewne rozbieżności w stosowaniu oprogramowania dla nawigatorów ALGA oraz WayteQ. W przypadku ALGA mamy wolną rękę ponieważ jesteśmy właścicielem oprogramowania i sami je tworzymy. W przypadku WayteQ'a obowiązują nas inne zasady. Wszelkie zmiany w konstrukcji oprogramowania muszą przejść akceptację producenta. Dlatego pomimo najlepszych chęci nie zawsze możemy dotrzymać terminu. Sami nieraz musimy poczekać i przejść długą drogę zanim coś wydamy.
Ja jestem świadom tego, że trwa to zbyt długo ale nie mam wpływu. Zmiany jakie zostały poczynione w ostatniej wersji są dość znaczne a do tego dochodzi zastosowanie części kodu niezależnych deweloperów od których również musimy uzyskać zgody i pisemne porozumienia.
Nie jest to takie proste.
Oprogramowanie jest gotowe i dawno załadowane na serwery, ale bez spełnienia wymienionych warunków nie mamy prawa aby je dystrybuować.
Nie ma innego wyjścia jak poczekać.

Odpowiedz do tematu