Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż gniazda słuchawek w nawigacji - opis i zdjęcia
Autor Wiadomość
tomekjan 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-06-05, 05:59   Montaż gniazda słuchawek w nawigacji - opis i zdjęcia

Witam.

Używałem do tej pory nawigacji NAVIA podczas jazdy motocyklem, ale bez słuchawek - i notoryczne patrzenie na wyświetlacz, nie zawsze dobrze widoczny, powodowało u mnie irytację - zamiast zmieniać nawigację postanowiłem zamontować gniazdo słuchawkowe typu "jack", aby pozbyć się tej niedogodności.

Całość dokładnie opisałem, oraz zamieściłem zdjęcia z operacji "krok po kroku" dla potomnych na swojej stronce:

http://tanie-cnc.pl/nawigacja/nawigacja.html

Pozdrawiam, Tomek.

mirko1 
guru
Becker 7928

Wysłany: 2011-06-05, 07:29   

Wykonane prawidlowo ale z tego co widze,to po wpieciu sluchawek dzwiek w glosniczku nawigacji nie zostanie wylaczony.

W starych monofonicznych radyjkach mozna znalezc gniazda sluchawkowe z przelacznikiem oraz trzema kabelkami.

tomekjan 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-06-05, 08:49   

mirko1 napisał/a:
z tego co widze,to po wpieciu sluchawek dzwiek w glosniczku nawigacji nie zostanie wylaczony.

Tak, dokładnie. Miałem to na uwadze, nawet miałem takie gniazdo - aczkolwiek brak miejsca w obudowie skłonił mnie do zastosowania takiego rozwiązania. Nie jest to dla mnie żaden mankament - a używając navi w motocyklu, ten problem w ogóle nie jest zauważalny ;-)
Aczkolwiek, jesli ktoś chciałby mieć ten komfort, to uwaga Kolegi mirko1 jest słuszna.

Pozdrawiam, Tomek.

śruba
Waypoint

Wysłany: 2014-04-12, 18:26   

Też mam taki sam problem . W mojej nawigacji nie ma wyjścia żeby podpiąć słuchawki - jest to Lark 35AT. A czy jest jakaś możliwość uzyskania dźwięku z nawigacji przez usb i podpięcie do słuchawek?

Odpowiedz do tematu