Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wedrowca
2009-12-14, 22:26
Uchwyt rowerowy v2.0 (LARK 35.0) czyli...
Autor Wiadomość
Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-05-29, 12:23   Uchwyt rowerowy v2.0 (LARK 35.0) czyli...

Cześć.

Sporo trafilem tu pytan o uchwyt rowerowy. Opisze jak ja to zrobiłem (juz druga wersja) w ciagu kilku godzin.
Co bedzie potrzebne:
- 1x uchwyt starego lusterka rowerowego
- 1x uchwyt (ramka) samego GPS
- 2x śrubki M8
- 1x nakrętka M8
- dwie duże podkładki
- dostęp do tokarki wymagany
Opis bedzie lakoniczny, ale sa fotki. Zresztą... to nic trudnego skumac o co w tym biega.

Przyjrzałem się jak wygląda samo mocowanie uchwytu samochodowego. Nic trudnego, mozna skopiować ;-) . Wyglada tak: (Klikać na zdjeciach!)

taakie elementy to komplet mocowania rowerowego:

Robimy z jednej śruby M8 (tokarka!) coś co nam wejdzie w mocowanie, w osi wiercimy otworek 4mm. Przykręcamy je stoczona nakretką M8 do uchwytu starego lusterka.

Na śrube nakrecamy duza podkladke nagwintowana (M8) i na niej podkladke z luznym otworkiem Fi-8mm oklejoną cienką gumą.

Na koniec wciskamy (i wklejamy!) cycek ktory dopasowany bedzie wchodzil juz w strzemiono GPS-a.

Po zalozeniu strzemiona GPS i dokreceniu z tylu duzego pierscienia, wychodzi nam takie cos: :-)

Mocowanie przykrecamy do kierownicy roweru, zakladamy strzemiono GPS, wstawiamy sam odbiornik w uchwyt i ruszamy w trasę :-)

Jak to wygląda u mnie na rowerze, pokażę później, bo muszę zrobić fotki z rowerem :-) . W każdym razie bedzie się spisywać dobrze :-) . Jak chcemy mieć GPS w samochodzie, odkręcamy tylko strzemiono GPS i mocujemy je w oryginalnym uchwycie w samochodzie; 5 sekund i zamocowane :-)

Zyczę miłego majstrowania ;-)

[ Dodano: 2008-05-29, 19:21 ]
A tak to wygląda na kierownicy. Jest lepiej niż zrobiłem poprzednio (cały uchwyt samochodowy na kierownicy), bo sie nie trzęsie i stabilniej trzyma sie kierownicy.

Acha, jakby ktoś to robił, to zalecam przykręcenie mocowania nie do gołej rury kierownicy, tylko nasunięcie jakiejś gąbki (tanie rączki za kilka zł w marketaach) i dopiero przykręcić. Zawsze to jakaś amortyzacja.

Odpowiedz do tematu