Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2012-03-20, 20:57
ALGA AS-6005 BT HD TMC
Autor Wiadomość
smieszek 
Waypoint

Wysłany: 2011-07-31, 09:38   Czy ktos to ma ??

http://alga-shop.pl/alga-...s6005-p-82.html

4U2 
Waypoint

Wysłany: 2011-08-01, 15:26   

Do usunięcia
Ostatnio zmieniony przez 4U2 2018-09-30, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  

risk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-01, 16:26   

Ja bym się od tego trzymał z daleka.

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2011-08-07, 14:38   

4U2 napisał/a:
Po prostu kupił od chinczyka większą partię więc mógł wybrać logo navi.
A takto to watpie aby GPS szybko łapał. Ekran nie doświetlony . Standard chińczyka

Urządzenie tworzone według ustalonej przez nas specyfikacji a nie kupione na kilogramy. Na kilogramy kupowane są nawigacje, które sprzedawane są na Allegro i nie tylko w cenie 200 czy 300 zł w dodatku często z mapą. Jaka jakość tych urządzeń? - Zobacz cenę !
Produkcja odbywa się w fabryce z której pochodzą również bardzo markowe produkty. Niektóre bardzo dobrze znane na rynku w Polsce. Chociażby bardzo popularne pamięci USB oraz pewna marka nawigacji ( nazwę marki zachowam dla siebie :-P )

Zobacz gdzie produkują Larka, Pentagrama, Navroada, Modecoma i jeszcze kilka innych :mrgreen:

Odbiornik bardzo szybko łapie fix.

Ekrany są bardzo dobrze podświetlone. Wygrywają z powodzeniem w porównaniu do chociażby bardzo polecanego na tym forum Mio 500.

Urządzenie oprócz tego, że jest bardzo solidnie wykonane to w dodatku parametrami, szybkością działania, możliwościami wygrywa z 80% nawigacji dostępnych na naszym rynku. Z praktyki i osobistego porównania wiem, że nawet z niektórymi droższymi o 300-400 zł.

Po pierwsze - pamięć wewnętrzna 4GB a więc możliwość instalacji map EU
Po drugie - Wersja z odbiornikiem TMC o której konkurencja może jedynie pomarzyć.
Po trzecie - W przygotowaniu wersja z DUN ( być może również PAN )
Po czwarte - Wkrótce wersja z USB Host
Po piąte i niezmiernie ważne -
pełen support i współpraca z użytkownikami przy tworzeniu aktualizacji oprogramowania oraz w momencie tworzenia specyfikacji Dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wpływania na dostępność funkcji oraz cech oprogramowania. Również cech technicznych w kolejnych partiach produktów.

Poszukaj i znajdź inną firmę, która tak samo podchodzi do klienta.

Nie miałeś w ręku, nie testowałeś, nie podważaj opinii o sprzęcie, który dzięki naszym staraniom, mam nadzieje, będzie niedługo wzorcem jakości.

krisp napisał/a:
Ja bym się od tego trzymał z daleka.

Twój wybór, Twoja strata... Reszta jak wyżej.

Pozdrawiam

Admin Alga-Shop.pl

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-08-07, 14:55   

Alga-shop.pl napisał/a:
dzięki naszym staraniom, mam nadzieje, będzie niedługo wzorcem jakości.
Jak na razie tylko Alga-Shop jest na naszym forum jako doradca, pozostali też są, ale tylko po to, aby wyszukiwac nielegalne linki, totalnie olewając uwagi na temat ich produktów. To dobrze świadczy o podejściu firmy.

risk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-07, 17:00   

każdy swoje chwali

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-08-07, 17:38   

Nie jestem związany z tą firma, nie mam tez ich urządzenia - ale ich podejście budzi zaufanie.
A Lark problemy z odbiorem sygnału GPS tłumaczył awarią satelitów, zamiast się przyznać do błędu w zapisie daty. A potem polski oddział chwalił sie, że to oni rozwiązali problem - a instrukcja była pisana krzaczkami...

I dlatego szukając (kiedyś tam) nowego sprzętu na pewno zastanowię się na Wayteqiem, a dużym łukiem omnę larka

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2011-08-07, 18:35   

Jak będzie host to ja też będę chwalił :-)

risk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-07, 19:08   

jacekp1313, miałem Larka i święte słowa. Nawigacja z wyglądu fajna z punktu jakości nie do końca.

Nie podoba mi się obecne podejście firm do wypuszczania nawigacji, za każdym razem wychodzi choinka z Menu rozdmuchanym do granic możliwości.

Jednak na słowa pochwały zasługuje Przedstawiciel bo aktywny jest na forum w swoim temacie. Ja jednak z oferty tej firmy nie skorzystam.

Incgntx
Waypoint

Wysłany: 2011-08-18, 14:36   

Trzymaj się od tego z daleka , unikniesz potencjalnych problemów z tym związanych.

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2011-08-18, 19:26   

"Potencjalnych" problemów najłatwiej uniknąć nie używając w ogóle nawigacji. A jeszcze lepiej nie wsiadać do auta. Nie zalecane jest nawet wychodzenie z domu, ponieważ to również może nam przysporzyć "potencjalnych" problemów :mrgreen:

Lista jest długa....

Nawet leżąc w łóżku możemy z niego spaść co również jest "potencjalnym" problemem.

:-P

varth 
Navi Expert
Radek

Wysłany: 2011-08-18, 21:19   

Mam tą Algę w wersji z wbudowanym TMC.
Niestety jestem zawalony robotą ale może w sobotę znajdę chwilkę by skrobnąć parę słów o tym sprzęcie.
A tak na szybko...
Bateria krótko trzyma (około 2 godzin).
Podpięcie nieoryginalnej ładowarki sieciowej (od HTC) przy włączonym Primo powoduje odłączenie wbudowanego odbiornika TMC i szukanie go na złączu miniUSB.

g3ck0
Waypoint

Wysłany: 2011-08-18, 21:52   

Pewnie w oryginalnej ladowarce (przewodzie) znajduje sie antena od TMC

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2011-08-18, 21:59   

Cytat:
A tak na szybko...
Bateria krótko trzyma (około 2 godzin).
Podpięcie nieoryginalnej ładowarki sieciowej (od HTC) przy włączonym Primo powoduje odłączenie wbudowanego odbiornika TMC i szukanie go na złączu miniUSB.

Zależy od ustawionej jasności ekranu i kilku jeszcze czynników. Przy tak dużym ekranie uzyskiwane czasy na baterii nie są wcale tragiczne.

Jeśli chodzi o drugą sprawę to prawidłowo. Tak się właśnie powinna zachowywać ta nawigacja (pin 4 w gnieździe miniUSB ). Należy używać oryginalnej ładowarki ;-)

Pozdrawiam

Admin Alga-Shop.pl

varth 
Navi Expert
Radek

Wysłany: 2011-08-24, 10:04   ALGA AS-6005 BT HD TMC

W Haydparku obiecałem, że napiszę parę słów o tym urządzeniu. A więc zaczynamy...
ALGA AS-6005 jest drugim urządzeniem tego typu które przeszło przez moje ręce. Pierwsza ALGA była z serii... nazwijmy ją "prototypowej" ;-) i miała sporo niedociągnięć.
Parametrów urządzenia nie będę podawał. Na stronie sklepu Alga-Shop.pl można się z nimi zapoznać.
Nawigację otrzymujemy zapakowaną w ładne, dość spore tekturowe pudełko. Urządzenie jest dość dobrze zabezpieczone na czas transportu przez gąbki i włożone do foliowej torebki podobnej do takich w jakie wkłada się urządzenia elektroniczne.
W pudełku jest także ładowarka sieciowa, samochodowa, kabel USB do podłączenia nawigacji z komputerem oraz antenę TMC.

Nawigacja jest duża (szersza od mojego Beckera 7928, który mały nie jest).
Ekran tworzy płaską powierzchnię z przednią ścianką urządzenia przez co zarysowania są praktycznie pewne. Aby je zmniejszyć nakleiłem dociętą folię dedykowaną dla Samsunga Galaxy Tab (wolałem dociąć niż szukać w necie już dopasowanej). Wadą tego jest minimalne zmniejszenie czułości ekranu na dotyk.
Wszystkie złącza ulokowane są na lewej ściance urządzenia. Od góry mamy wejście słuchawkowe, gniazdo karty microSD, gniazdo anteny TMC (co ciekawe opisane jako "AV IN" - czyżby planowana była jakaś kamera cofania :?: ) i wejście microUSB służące do ładowania i komunikacji urządzenia z komputerem.
Prawa strona i dół nawigacji są puste.
Od góry mamy z lewej strony włącznik urządzenia a prawej jakąś zaślepkę (myślałem najpierw, że jest tam schowany rysik).
Z tyłu umieszczony jest głośnik i otwór służący do resetowania nawigacji.
Na nawigacji używam iGO Primo (AutoMapa według mnie przydaje się tylko jako atlas). I niestety mimo Atlasa V 500MHz wychodzi wada urządzeń 800x480 - urządzenie musi wyświetlać więcej pikseli w tym samym czasie i robi to po prostu wolniej.
Widać to gdy włączy się demo trasy. Włączenie tego samego dema (z tą samą prędkością) na AS-6005 i na Beckerze 7928 (480x272 pikseli) pokazuje przewagę Beckera w szybkości odświeżania ekranu.
Przewaga ALGI to czas łapania sygnału. Często mam tak, że w chwili wejścia w ekran mapy już mam zafiksowaną pozycję (fakt, że Primo z głosem Agaty i wszystkimi dodatkami uruchamia się "trochę" dłużej :-P )
Na urządzeniu działały iGO 8.3.4 i 8.3.5, Primo 9.2.0, AutoMapa i Navigon 7.6.3 i 7.7.5. W Navigonie trzeba szukać wersji "dostosowanej" do rozdzielczości 800x480.

Oprócz nawigacji na urządzeniu można jeszcze oglądać animacje flash i filmy, przeglądać zdjęcia i przeglądać pliki tekstowe.
Flasha nie sprawdzałem. Filmy najlepiej przerobić do rozdzielczości 800x480 gdyż skopiowane do urządzenia bez konwersji (na wbudowanym odtwarzaczu) tną się - szczególnie na "pełnym ekranie". Odtwarzacz nie czyta napisów. Przeglądanie zdjęć działa. Tak samo jak aplikacja do plików txt (lepszy jest AlReader który też działa)
AS-6005 ma wbudowany transmiter FM i Bluetootha.
Transmitera nie sprawdzałem (nie potrzebny mi jest). Bluetooth działa, łączy się z moim Galaxy S i nawigację można używać jako zestaw głośnomówiący. Jest też profil DUN ale nie mogłem sprawdzić tego gdyż mój Samsung ma na ten profil alergię i nie mogę zestawić połączenia (przez PDANet).

[ Dodano: 2011-08-24, 10:59 ]
Teraz trochę o wadach.
Przy dość sporej szerokości urządzenia umiejscowienie złącza do ładowania po lewej stronie i prosta wtyczka ładowarki samochodowej nie są najlepszym wyjściem. Zarówno przy umieszczeniu ALGI po lewej stronie deski rozdzielczej jak i po środku trzeba doliczyć około 3 - 4 cm z lewej strony aby wtyczka miała luz. Oprócz tego kabel może powodować odchylanie się wtyczki z gniazdku co może powodować po jakimś czasie luzy. Rozwiązaniem tego jest ładowarka z wtyczką kątową (taka jak do TomTom'ów tylko wygięta w drugą stronę).
Ramię uchwytu ma słabe trzymanie w osi pionowej. Mocniejsze naciśniecie z boku ekranu (tak jak są ikony w Primo) powoduje obracanie się urządzenia mimo dokręcania śruby blokującej. U siebie zastosowałem standardowe ramię HR w połączeniu z uchwytem od AS-6005. Wada tego rozwiązania - ramię jest dłuższe od oryginalnego i nawigacja wisi praktycznie na wysokości nawiewów. Grunt, że się nie obraca :mrgreen:
Ikonki w menu nie zawsze działają jak trzeba. Wciśniecie dużej ikony "GPS" czasem powoduje włączenie menu "FOTO" i szukanie zdjęć w pamięci urządzenia. Podmenu "GPS" lepiej wywoływać z ikonki "GPS" na dolnym pasku.

Teraz gwóźdź programu - wbudowany odbiornik TMC.
Nawigację kupiłem pod katem korzystania i iGO Primo i odbierania komunikatów TMC przez ten program. Na Beckerze działało to bezproblemowo ale uznałem, że czas na zmiany :oops:

Z tego co wiem to odbiornik ma takie same parametry jak zewnętrzny odbiornik RTA-3000 RoyalTek'a. Parametry sprawdzałem programem "RoyalTek TMCDemo.exe" (zarówno "GNS TMC.exe" jak i "GnsTester.exe" nie wykrywają sprzętu TMC). W tym programie wszystko działa na porcie "COM,4" i baud 38400. Urządzenie znajduje częstotliwość RMF i odbiera sygnał TMC. Niestety odbiornik jest bardzo czuły na ułożenie anteny TMC. Podczas testów w domu (ok. 5 km od Pałacu Kultury który widzę przez okno) lekkie przesunięcie anteny powodowało zanik sygnału RDS\TMC. Postawiony obok Becker trzymał sygnał bez żadnego problemu.
Próba odbioru TMC przez urządzenie w samochodzie skazana jest na niepowodzenie. Primo zachowuje się tak jakby w stolicy nic nie nadawało na 90,6 i 91 FM (częstotliwości RMF FM). Nic nie pomaga ręczne wymuszenie częstotliwości. To samo się dzieje na iGO 8.3. Na Navigonie nie mam jak sprawdzić bo nie mam wersji 7.4.3 na rozdziałkę 800x480 a w wersjach na WinCe6 nie działa odbieranie TMC.
Ponieważ ta sama wersja Primo (stosuję data.zip w rozdzielczościami 480x272 i 800x480) bezproblemowo działa na zamocowanym obok Beckerze więc pod tym względem ALGA AS-6005 ponosi całkowitą porażkę.
Problem z odbiorem TMC jest według mnie główną wadą tego urządzenia i nad tym trzeba jeszcze popracować. Fajnie by było jakby twórcy iGO Primo sami dostosowali program do ALGI to wtedy nie trzeba by było urządzać "partyzantki" do dopasowywaniem wpisów w programie.
Pozostałe "wady" tej nawigacji są może drażniące ale łatwe do poprawienia.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu