Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Binatone Carrera C350 problem z kartą pamięci
Autor Wiadomość
mayer83 
azymut

Wysłany: 2012-01-12, 13:42   Binatone Carrera C350 problem z kartą pamięci

Witam,

Koleżanka poprosiła mnie o zrobienie nawigacji Binatone Carrera C350. Co się naczytałem o problemach z tą navi, to "moje". Otóż nawigacja jest odblokowana (taką już podobno kupiła), mam dostęp do paska Start oraz dwie ikony na pulpicie: kosz i My Device. Wgrana jest automapa. Sama automapa działa.

Jednak po restarcie navi (przez on/off) giną ikony z pulpitu. To już wyczytałem jak to rozwiązać. Problem jest jednak taki, że w opcjach Windowsa w Storage Manager trzeba "zamontować" kartę pamięci, na której jest auto mapa. Jednak po restarcie nadal navi nie widzi zainicjowanej wcześniej karty pamięci i tak można w kółko inicjować i robić skrót do mapy na pulpit.

Czytałem już chyba wszystko na kilku forach na temat tej navi. I nie wiem od czego zacząć. Backupu oryginalnych plików nie posiadam. Nie wiem, czy zacząć od wgrania nowego romu do tej navi a później zrobić na karcie pamięci folder Explorer.exe.

Proszę kolegów o pomoc.

gustawox_1 
Maestro GPS
Nv33 i NaviaII

Wysłany: 2012-01-12, 13:49   

mayer83, czytałeś to >> http://www.my-navia.pl/vi...p=168909#168909 może pomoże rozwiązać problem.

< ------------------------------------------------------------>
Wiktor Hugo
; Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości;

mayer83 
azymut

Wysłany: 2012-01-12, 18:32   

Jutro Spróbuję. A jeśli wgram od nowa ROM urządzenia, rozumiem, że to przywraca oryginalne menu binatone ale bez map tak?

[ Dodano: 2012-01-13, 09:37 ]
W tym poście jest tylko jak zrobić aby nie traciło ustawień tła i pulpitu. Ale na wstępie już mam problem. Do połączenia przez CeRegEditor potrzebne jest połączenie przez ActiveSync. Te z kolei nie działa na moim Windows 7. Ściągałem jakiś Shit pod nazwą Centrum Obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. Nawet nie łączy z navi. Spróbuję jeszcze dorwać jakiś komp z leciwym XP i tam zainstalować ActiveSync.

Ale z tego co wyczytałem wcześniej ten model binatone nie łączy się przez ActiveSync. Tzn, nie działa to podobno.

A da się te zmiany wprowadzić ręcznie na samym urzadzeniu? Próbowałem w wierszu poleceń wpisać regedit. Ale wyskakuje błąd, że zła nazwa. Dziwne.

Mogę potwierdzić, że połączenie przez ActiveSync nie działa z tym urządzeniem. Sterowniki w kompie wszystko ładnie instaluje, widzi dwa dyski w komputerze. Ale ActiveSync nie działa.

[ Dodano: 2012-01-13, 10:47 ]
Zajrzałem do działu APTECZKA. Spróbuję zrobić te wpisy przez regedit na samym urządzeniu

[ Dodano: 2012-01-13, 12:23 ]
Chyba coś poszło nie tak. Sama tapetę zmieniłem. Jednak gdy zrobiłem wpis do rejestru:

"Hkey_Local_Machine\System\Explorer\Shell Folders klikamy dwa razy na Desktop i w polu dane zmieniamy wpis na : \DateStorage\windows\Desktop "

zrobiłem reset i navi sie ładuje. Pasek ładowania dochodzi do końca, ale nawigacja sie nie włacza. POMOCY!! :(

[ Dodano: 2012-01-17, 11:22 ]
Wgrałem z karty nowy ROM od Voxtel_X353. Rom się wgrał, nawigacja wystartowała. Jednak na nowo muszę odblokować Windowsa. Próbowałem sposobem bezinwazyjnym, poprzez wgranie na kartę pamięci pustego katalogu Explorer.exe. Nie pomogło.

Mam jedynie dostęp do menu, gdzie mogę zmienić ustawienia języka. Kompletnie żadnych innych ikon. I dwa. Po resecie on/off resetuje się data i godzina. Ustaliłem, że urządzenie ma baterie, która nie trzyma napięcia. Także może pracować jedynie pod zasilaniem. Czy to może być przyczyna ginących ustawień?

Odpowiedz do tematu