Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Allegro i forum_navia
Autor Wiadomość
navigator
Administrator

Wysłany: 2008-06-15, 15:15   Allegro i forum_navia

Przyszedł czas na szarpniecie grosza :) A tak poważnie to w odpowiedzi na aukcje po 50 zeta za odblokowanie tego co można zrobić zupełnie za darmo zmotywowało Zarząd Forum do wejścia na drogę komercji.

Głównym celem jest "naprowadzenie" i zachęcenie użytkowników GPS-ów spod chińskiej gwiazdy do samodzielnego działania.

Nie będziemy "sprzedawać " na Allegro sposobów , których nie można znaleźć na forum. Postaramy się jednak zebrać je w spójną , czytelną całość i jeżeli nam się to uda "zautomatyzować" proces odblokowania.
W żadnym przypadku przedmiotem aukcji nie jest oprogramowanie które wymaga zakupu licencji lub jest w jakikolwiek sposób ograniczone w bezpłatnym rozpowszechnianiu, powielaniu.
My pomagamy tylko i wyłącznie w odblokowaniu i przygotowaniu nawigacji do swobodnego instalowania programów, multimediów itd.

Zarobiona ewentualnie kasa wraca do społeczności forum w postaci : kubusi , gadżetów i innych tym podobnych. Raz na kwartał będzie przedstawiane sprawozdanie finansowe.

Dla początkujących : skorzystanie z TEJ OPCJI należy zostawić sobie na sam koniec , wtedy gdy już naprawdę www.my-navia.pl nie będzie Ci wstanie pomóc. Traktujcie korzystanie z aukcji Allegro jako porażkę a nie pomoc. Po prostu ktoś inny wypije Wasze kubusie...

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-06-15, 22:31   

Ja nie łapię o co chodzi. Rozumiem, że kasa przyda się na pewno :-) . Ale jak... to teraz to co jest na forum zniknie a pojawi się na Allegro? Sorry, ale jestem po nieprzespanej nocy (wesele) i chyba nie kumam :-)

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-06-15, 23:30   

Wedrowca napisał/a:
to co jest na forum zniknie

Kiedyś na pewno ale jeszcze nie dzisiejszej nocy ;-) Kilka razy była już akcja na allegro oferowania odblokowania różnych różności za złotówkę w ramach zwalczania nieuczciwej konkurencji która ciągnie wiedzę z forum (i czasami wyniki pracy np. pulpity) i próbuje na tym zarabiać.

navigator
Administrator

Wysłany: 2008-06-15, 23:42   

Forum nie zniknie. Nie znikną także efekty Waszej pracy. Wszystko co jest tutaj zgromadzone jest własnością Wszystkich.

Od dłuższego czasu denerwuje nas to ,ze Wsza praca jest sprzedawana na Allegro. Próbowaliśmy rożnych sposobów aby ukrócić takie praktyki. Od lekceważenia poprzez wystawianie aukcji informacyjnych aż do zgłaszania pracownikom Allegro o "niecnych" praktykach. Efekt tych działań można określić jako ZEROWY .

Wobec powyższego postanowiliśmy wejść na drogę "komercji" i w drodze rywalizacji cenowej zniechęcić do sprzedawania tego co można uzyskać za darmo. Przy okazji zostały zmobilizowane siły aby opracować prostsze "automatyczne" sposoby odblokowania urządzeń za pomocą samo wykonywalnych plików. Jeżeli tylko one powstaną zostaną oczywiście udostępnione wszystkim userom na forum.

Celem tego tematu jest miedzy innymi poinformowanie Was ,że podjęliśmy taką próbę . Jeżeli pojawi się jakaś kasa to oczywiście podam także jak została spożytkowana.

Drugi cel tego postu to dyskusja czy nasz pomysł jest właściwy czy może zbyt kontrowersyjny ?

Decyzja o "wejściu" na Allegro powstała i została dopracowana po wielu godzinach spędzonych na Skype z Lukasem [ pomysłodawca] i maxpl [ aktywny działacz ] .

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-06-15, 23:58   

Aaaaa... to teraz rozumiem.
No ja jestem jak najbardziej za tym, żeby ukrócic cwaniaków korzystających z czyjejs pracy (przedstawionej dla ogółu całkowicie za darmo!), i dla własnych zysków bez żadnych skrupułów to wykorzystują. Może i da się to jakoś ukrócić - mam nadzieję. Problem w tym, że bez pomocy Allegro jakoś nie widzę z tego wyjścia :-( . Ktoś kto będzie szukać pomocy - a nie trafi na forum "Navii" - z nikąd się nie dowie, że to samo co jest tam sprzedawane, może mieć za darmo i w kilka minut użyte u siebie.
Po prodstu raportować do centrum Allegro takie nieuczciwe aukcje, zalewać ich informacjami i zgłoszeniami ile się da. Może choć jednemu na 100 ukróci się złodziejski proceder.

maxpl
GPS instruktor

Wysłany: 2008-06-16, 00:26   

To tak jak grzyby po deszczu jedno likwidują a 10 innych powstaje dlatego został stworzony taki pomysł pod nazwą Grupa My-Navia by prace z tego Forum mogły być udostępnione legalnie przynosząc korzyści wszystkim użytkownikom chociażby w postaci nagród czy gadżetów.

strzaly01 
Waypoint
Lark 35.1 / 43.1

Wysłany: 2009-05-20, 22:11   

Mimo że nie udzielam się zbyt dużo a mianowicie nie jestem w stanie pomóc zbyt wielu osobom to podpisuję się pod tym pomysłem. Ci którzy udzielają się najbardziej i są pomocną dłonią dla naszej społeczności zasługują chociażby nawet na tego kubusia. A ci wszyscy pseudo handlowcy z allegro na utarcie nosa. Chociaż z praktyki wiem że zgłaszanie naruszeń na allegro nie jest takie proste, i zespół allegro wcale nie kwapi się żeby usuwać każdą aukcję która w jakiś sposób narusza regulamin. Np kiedyś sprzedawałem telefon i gostek ewidentnie skopiował moje i jeszcze jednego faceta zdjęcia i zgłosiliśmy to do zespołu allegro a otrzymaliśmy tylko odpowiedź że zdjęcia nie były podpisane cyfrowo i nie mogą nic zrobić...

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2009-05-26, 12:47   

I jeszcze propozycja (a propos Allegro i innych serwisów aukcyjno-handlowych): dodanie do regulaminu punktu o usuwaniu ewidentnych reklam aukcji (nawet własnych) - przykład http://www.my-navia.pl/vi...?p=90082#90082.
Inne posty o kupnie/sprzedaży zawierają wszystkie informacje, a tu tylko ewidentna reklama

[EDIT 14.10] Chodzi raczej o to, żeby forum nie zmieniło się w słup ogłoszeniowy z linkami do serwisów kupna/sprzedaży, a nadal było miejscem spotkań ludzi bawiących się nawigacjami.

Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2009-05-26, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

prenrzyk 
GPS instruktor

Wysłany: 2009-05-26, 13:09   

Rozumiem,że to "wejście na drogę komercji" ma być m.in. remedium na bolączki "wyłączeniowe" forum?

Odpowiedz do tematu