Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ___Olivia_
2013-03-19, 16:05
Poradnik ratowania Mio Moov z pomarańczowego ekranu.
Autor Wiadomość
Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-26, 11:52   Poradnik ratowania Mio Moov z pomarańczowego ekranu.

Przedstawiam opis jak udało mi się uruchomić Mio Moov 500
z pomarańczowego ekranu Mio Explore More.

Cała operacja przywrócenia do życia urządzenia wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia go całkowicie.

Robicie to na swoją odpowiedzialność !!!

Naprawa była robiona w domowym zaciszu bez specjalistycznego sprzętu serwisowego.

Zanim zabierzemy się do rozbierania sprzętu naładujmy urządzenie aż zapali się zielona dioda lub jeśli mamy kiepską baterię możemy posłużyć się ładowarką.
Będzie trudniej ale damy radę.

Zaczynamy od przygotowania narzędzi jakie będą nam potrzebne.
Mały śrubokręt krzyżakowy, kawałek przewodu, igła i ja użyłem aparatu cyfrowego do powiększenia sobie miejsca gdzie należy zrobić zwarcie.

Przygotowujemy także kartę pamięci nie większej pojemności niż 256MB na której wklejamy zawartość plików .
Pobieramy również kopię zapasową swojego urządzenia lub jeśli mamy je na płycie później wgramy do urządzenia.
Na karcie musi być rom do MioMoov 500 i jak w moim przypadku aplikacja wywołująca niebieski ekran aktualizacji.
Aby sprawdzić jaki mamy rom musimy uruchomić urządzenie i odczytać cyferki na czarnym tle.

Potrzebne pliki możemy też pobrać z tej strony: http://www.gpspassion.com...723&whichpage=1
http://chomikuj.pl/G.o.o....Mio/Naprawa+Mio

Na stronie jest również film gdzie pokazane jest wywołanie ekranu aktualizacji z wcześniej przygotowaną kartą.

Ja pominąłem ten fakt i zwarcie 9 nóżki procesora i włączenie urządzenia spowodowało twardy reset i urządzenie w końcu wykrył mi komputer. Nie mogłem tylko dostać się do dysku MioDevice.

Ale zaczynamy:

Przygotowujemy sobie plik z aplikacją uruchamiającą ekran aktualizacji na kartę pamięci. Pamiętajmy aby zrobić format karty do systemu plików FAT nie FAT32.

Tak wygląda zawartość przygotowanej karty i folderu z aplikacją uruchamiającą ekran aktualizacji.

Folder z aplikacją do wywołania ekranu aktualizacji ma inną nazwę i aby uruchomić go na MioMoov500 należy zmienić mu nazwę na Cobia_500_64 z Cobia_420_64.

Zabieramy się teraz do rozebrania naszego sprzętu

Odkręcamy 4 śrubki w dolnej obudowie urządzenia

Następnie delikatnie odchylamy obudowę i ukazuje nam się widok podłączonych kabli od baterii i głośnika które z dużą ostrożnością odłączamy od płyty głównej

Następnie odkręcamy kolejne trzy śruby mocujące płytę główną do obudowy

Po odkręceniu delikatnie uchylamy płytę główną i przechylamy ją w prawą stronę zwracając szczególną uwagą na taśmę łączącą wyświetlacza aby jej nie urwać

Przykręcamy płytę do obudowy w zaznaczonym miejscu. Ułatwi to nam dalszą pracę i nie pozwoli na uszkodzenie taśmy wyświetlacza.

Ukazuje się widok pokrywy od procesora i kości pamięci którą delikatnie podważając usuwamy z płyty głównej.

Po usunięciu mamy widok procesora i kości pamięci.

Widzimy naklejkę wersji naszego romu jaki powinien być wgrany.

U mnie naklejka jest przyklejona do płyty głównej

Teraz najważniejsza procedura.

Nie śpieszmy się bo tu pośpiech nie jest wskazany.

Jak już wcześniej pisałem do powiększenia sobie miejsca zwarcia użyłem aparatu cyfrowego .

Nie posiadam sprzętu jak lupa bądź oczko zegarmistrzowskie które by ułatwiło mi tę pracę.

Dobrze zrobić sobie zdjęcie części i powiększyć na monitorze komputera.

Wówczas będziemy mieli pewność gdzie należy przytknąć igłę.

Tak wygląda 9 nóżka procesora

Do zwarcia użyłem kabla który zaczepiłem o masę złącza USB i do precyzyjnego dotknięcia użyłem igły

Zatem ze spokojem przystępujemy do próby zwarcia.

Jak już wcześniej pisałem dokonałem zawarcia które wywołało u mnie ekran połączenia komputera z urządzenia.Nie niebieski ekran aktualizacji.

Podłączamy baterię , jedną stronę kabla mocujemy do masy gniazda USB a drugi koniec owijamy igłę.

Jeśli nie mamy dobrej baterii podłączamy ładowarkę lub kabel USB z komputera.

Będzie trudniej wówczas zaczepić kabel do masy ale jeśli nie jest zbyt gruby powinno się udać.

Do powiększenia użyłem aparatu cyfrowego.

Jest to o tyle niewygodne gdyż robiąc podgląd miejsca później aby włączyć urządzenie musiałem go odłożyć. Ale moja cierpliwość jest taka że udało mi się to wykonać.

Gdy już mamy pewność że zwieramy dobrą nóżkę procesora uruchamiamy urządzenie włącznikiem do pozycji ON. Po 1-2 sekund zwalniamy zwarcie.

Jeśli nie popełniliśmy błędu po włączeniu powinien nam się ukazać taki widok:

Tak było u mnie. Możemy teraz wyłączyć urządzenie i ponownie włączyć sprawdzając czy znów się pojawi.

Jeśli tak to w odwrotnej kolejności skręcamy urządzenie. Jeśli nie ma ekranu próbujemy ponownie ale nie zbyt wiele razy gdyż możemy uszkodzić pamięć wewnętrzną całkowicie.

Oczywiście zachowujemy ostrożność .

U mnie pierwsze zwarcie wywołało właśnie ten ekran.
Po skręceniu uruchamiamy Mio i gdy pojawi się wyżej wymieniony ekran wkładamy przygotowaną wcześniej kartę pamięci

Wówczas po jej włożeniu ukazuje się nam taki widok gdzie wybieramy opcję UserMode. (W tle na zdjęciu widać zasady bezpieczeństwa uruchamianego sprawnego Mio które wcześniej już naprawiłem. Ale dla potrzeb poradnika wykonałem ponowne wgranie oprogramowania bez wcześniejszego usunięcia zawartości Mio).

Po wybraniu ukaże nam się potwierdzenie aplikacji i klikamy na YES

Po kliknięciu mam już odblokowany ekran aktualizacji.

Który ukaże nam się po ponownym włączeniu urządzenia. A wygląda on tak

Mamy tam różne opcje wgrywania ale ja wybrałem pierwszą opcja. Aby ją wybrać musimy przesunąć włącznik w pozycję OFF i ponownie na ON

Gdy to zrobimy mamy kolejny ekran.

Tu znów wybrałem pierwszą opcję wgrania która też zrobi format dysku urządzenia.
Moje Mio nie było widoczne w systemie. Po zwarciu system zaczął widzieć dwa dyski ale nadal nie mogłem się dostać do dysku Mio. Mogłem tylko obsługiwać dysk zewnętrzny jakim była karta pamięci. Ta opcja powoduje iż dysk Mio będzie z formatowany aplikacją z karty.

Kontynuujemy.

Znów przesuwamy włącznik w pozycję OFF i ON. Teraz następuje wgrywanie romu który poprzedza format dysku urządzenia

Gdy programowanie się skończy powinien być taki ekran mówiący o restarcie naszego urządzenia.

Moje się nie zrestartowało więc wyłączyłem je sam.

Prawie skończone.

Teraz musimy usunąć ekran aktualizacji który będzie się zawsze uruchamiał jeśli zostawimy w slocie karty kartę . Aby to zrobić uruchamiamy je bez karty do momentu ukazania się ekranu łączenia z urządzeniem i wkładamy kartę do slotu. Pojawia się znajome już okno tylko że teraz wybieramy drugą opcję SuperMode.

Potwierdzamy.

I mamy już zablokowany ekran aktualizacji.

Wyłączamy urządzenie i wyjmujemy kartę. Podłączamy do komputera i uruchamiamy. Czekamy aż połączy się i zainstaluje urządzenie w systemie.
Po zabiegu formatowania moje Mio w końcu było prawidłowo widoczne w systemie i dysk Mio już był dostępny z Windows.

Po tym mamy taki widok.

Teraz możemy połączyć się z naszym Mio poprzez Mio More Desktop i wgrać wcześniej przygotowaną kopię zapasową na dysk Mio Device. Ja ściągnąłem ją z Internetu i skopiowałem na dysk Mio.

Jego zawartość po kopiowaniu powinna wyglądać tak

Gdy już to zrobiliśmy wyłączamy urządzenie i odłączamy kabel USB. Jeśli mamy słabą baterię kabel może być podłączony lub używamy ładowarki.
Jak wcześniej pisałem u mnie było zablokowane na pomarańczowym ekranie bez możliwości połączenia z komputerem i wymiany plików na dysku MioDevice.
Włączamy Mio.

Na początku pokaże nam się ekran do kalibracji ekranu.

Prawidłowa kalibracja powinna wyglądać tak iż klikamy w sam środek krzyżyka w pięciu punktach. Gdy krzyżyk zginie pojawić się odliczający 30 sekund licznik i w tym czasie musimy kliknąć tylko raz w ekran aby zakończyć proces kalibracji.

Po tym mamy już znajome okno pomarańczowe Mio.

Następnie powinien być już ekran ładowania aplikacji tak jak tu.

Wczytujący się pasek świadczy o uruchamianiu aplikacji.

Gdy dojdzie do końca i nie popełniliśmy żadnego błędu przy kopiowaniu plików powinien ukazać się ekran zasad bezpieczeństwa gdzie klikamy Akceptuj.

Mio zostaje uruchomione i możemy z niego już korzystać.

Teraz aby go ponownie nie stracić robimy kopię zapasową poprzez Mio More Desktop.
Możemy sobie odblokować je aby korzystać z innych map jak ja uruchomiłem sobie Auto Mapę.
Najbezpieczniej odblokować je panelem z karty SD gdyż to odblokowanie zabija tylko procesy podczas uruchamiania aplikacji Mio nie zmieniając nazw plików w systemie Mio na urządzeniu. Ale o tym poczytajcie sobie na forum.

Panel i uruchomiona AutoMapa

Opracował Google..
Przepraszam za słabą jakość zdjęć.

Ostatnio zmieniony przez ___Olivia_ 2014-05-16, 20:29, w całości zmieniany 5 razy  

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2012-04-26, 12:09   

Wątek o ratowaniu: http://www.my-navia.pl/vi...039&view=newest
Dyskusja o poradniku: na razie nie ma wątku

[ Dodano: 2015-05-05, 14:36 ]
Do czasu odtworzenia przez autora oryginalnego poradnika, proszę korzystać z tych linków: http://www.my-navia.pl/vi...p=448041#448041

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi