My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Goclever NAVIO 520 DVR Polska
Goclever NAVIO 520 DVR Polska
199.00 PLN
TomTom Start 60 Europa
TomTom Start 60 Europa
499.00 PLN
TomTom Via 135 Europa
TomTom Via 135 Europa
345.00 PLN
Manta GPS470 Easy Rider Europa
Manta GPS470 Easy Rider Europa
134.71 PLN
Garmin Nuvi 54 LM Europa
Garmin Nuvi 54 LM Europa
549.00 PLN
TomTom Start 25 M Europa
TomTom Start 25 M Europa
389.00 PLN
Garmin Nuvi 3597 LMT Europa
Garmin Nuvi 3597 LMT Europa
1055.00 PLN
Goclever NAVIO 525 Polska
Goclever NAVIO 525 Polska
259.00 PLN

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AutoMapa - punkty przez i wyznaczenie trasy ?
Autor Wiadomość
sporting
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-05-31, 20:51   pytanie o jazde do celu/przez...

witam
czy moze mi ktos napisac sciage jak to wykonac,krok po kroku.mianowicie chodzi mi o to jak ustawic jazde w jednym miescie z punktu A do punktu B przez punkt C w automapie 5.0.5.nie pisac, ze najlepiej przez punkt G :-D

awow 
Waypoint

Wysłany: 2008-05-31, 22:21   

Pukasz w punkt A przytrzymujesz i puszczasz, z otwartego menu kontekstowego wybierasz START, to samo w punkcie B ale wybierasz KONIEC, natępnie w punkcie C wybierasz z menu kontekstowego PRZEZ.

sporting
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-06-01, 11:01   

awow napisał/a:
Pukasz w punkt A przytrzymujesz i puszczasz, z otwartego menu kontekstowego wybierasz START, to samo w punkcie B ale wybierasz KONIEC, natępnie w punkcie C wybierasz z menu kontekstowego PRZEZ.

witam ponownie.jest to moje pierwsze navi,wiec prosze krok po kroku,bo nie moge dac rady z tym.po kliknieciu w pkt A,to menu powinno sie same otwozyc czy jak?rozumiem ze mam kliknac na mapie w jakis tam pkt ,czy to juz mowisz chodzi o jakas opcje w menu z tym pkt. A?piszesz dosc jasno i zwiezle,tylko ze ja nie mam zielonego pojecia o navi.korzystam jak co z atomapy 5.0.5

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-06-01, 11:37   

sporting,
1. Klikasz interesujacy cie punkt który ma być początkiem. W prawym dolnym rogu masz taka jakby "różę wiatrów" - 4 strzałki. Klikasz je i z menu które się pojawi wybierasz START.
2. Klikasz miejsce które ma być traktowane jako PRZEZ - klikasz na "różę wiatró" i wybierasz PRZEZ
- jak chcesz klikasz kolejny punkt który ma być traktowany jako PRZEZ i powtarzasz punkt '2' aż do końca ustalania punktów przelotowych
3. Klikasz ma punkt który ma byc końcem trasy. Klikasz "różę wiatrów" i wybierasz z menu KONIEC.

Teraz w zależności jak masz skonfigurowany interfejs "trasy" (w ustawieniach) pojawi Ci się albo mapa z trasą, albo pytanie jak ją wyliczać, albo od razu przejdziesz do pierwszego manewru.
Gdybyś chciał poprzestawiać punkty przelotowe (np. zamiast A-B-C-D zrobić A-C-B-D), wchodzisz w MENU>Trasa>Informacje i na 1-szej stronie masz swoje punkty. Klikasz na interesującym Cie punkcie który chcesz przesunąć na czarną strzałkę po lewej stronie (góra albo dół) i punkt Ci się przesunie. Tak samo możesz przesunąć start w miejsce innego punktu - nawet końca trasy (np. C-A-B-D, C-D-A-B, A-D-B-C...) . Konfiguracja dowolna.

mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę.

pim 
Waypoint

Wysłany: 2008-06-01, 12:24   

sporting napisał/a:
witam ponownie.jest to moje pierwsze navi,wiec prosze krok po kroku,bo nie moge dac rady z tym.

Przeczytaj instrukcję! http://www.automapa.com.pl/?PEI=80019&lng=PL

To, o co pytasz jest opisane w tych rozdziałach:
http://automapa.com.pl/?P...&lng=PL&ch=2_11
http://automapa.com.pl/?P...ng=PL&ch=2_11_1
http://automapa.com.pl/?P...9&lng=PL&ch=3_1

sporting
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-06-01, 12:49   

wedrowca wielkie dzieki juz kaput
pim rowniez dzieki

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-06-01, 20:14   

Cytat:
Przeczytaj instrukcję!
Jeszcze dodatkowe info dla wszystkich (nie ma w instrukcji... :mrgreen: )
Inteligentne POI AM 5.x.x zostało poprawione w nieoficjalnej wersji 5.0.9

długi 
Waypoint

Wysłany: 2008-06-01, 21:02   

harry napisał/a:
Cytat:
Przeczytaj instrukcję!
Jeszcze dodatkowe info dla wszystkich (nie ma w instrukcji... :mrgreen: )
Inteligentne POI AM 5.x.x zostało poprawione w nieoficjalnej wersji 5.0.9

Znowu się zacznie... :lol:

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-06-02, 07:34   

długi napisał/a:
Znowu się zacznie...
OK długi, dzięki za sugestię... :mrgreen:
Oficjalna najnowsza wersja AM to 5.0.7; planowana aktualizacja programu i map przewidziana jest na "miesiące wakacyjne"
O szczegóły nie pytajcie - wszystko na automapa.com ... :mrgreen:

michal701223
Waypoint

Wysłany: 2008-08-01, 09:55   

Wedrowca napisał/a:
sporting,
Gdybyś chciał poprzestawiać punkty przelotowe (np. zamiast A-B-C-D zrobić A-C-B-D), wchodzisz w MENU>Trasa>Informacje i na 1-szej stronie masz swoje punkty. Klikasz na interesującym Cie punkcie który chcesz przesunąć na czarną strzałkę po lewej stronie (góra albo dół) i punkt Ci się przesunie. Tak samo możesz przesunąć start w miejsce innego punktu - nawet końca trasy (np. C-A-B-D, C-D-A-B, A-D-B-C...) . Konfiguracja dowolna.

A może ktoś wie jak DODAĆ nowy punkt do zbudowanej już trasy (z początkiem i końcem). Z usunięciem istniejącego nie ma żadnego problemu (w menu Informacja), ale jak dodać?

Pozdr.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-08-01, 10:01   

Normalnie. Wstawiasz nowy punkt, AM Ci przeliczy trasę a Ty potem w Informacjach przestawiasz ten punkt tak, żeby był w odpowiednim miejscu jak chcesz jechać.

Przykład:
Masz trasę z punktami A-B-C-D-E. Kasujesz pkt B (bo go nie potrzebujesz). Powstała Ci trasa A-C-D-E (C, D i E przesunęły się o jedno miejsce w stronę A). Wstawiasz nowy punkt powiedzmy znajdujący się blisko mety, ale ma być jako B. W informacjach przesuwasz nowy punkt z ostatniej pozycji przed metą w miejsce B. W ten sposób masz nadal A-B-C-D-E, tyle, że stare B już skasowałeś na początku, a nowy punkt który był przed metą przesunąłeś na miejsce B.

Jak dokładnie przeanalizujesz to, co napisalem, to okaze sie ze nie jest to takie strasznie skomplikowane :-) Powodzenia!

michal701223
Waypoint

Wysłany: 2008-08-01, 10:05   

Wedrowca napisał/a:
Jak dokładnie przeanalizujesz to, co napisalem, to okaze sie ze nie jest to takie strasznie skomplikowane :-) Powodzenia!

Dzięki!
Skomplikowane nie jest, rozumiem, tylko nie wiedziałem, że przy zbudowanej mapie można dodawać nowe punkty - jak rozumiem klikając na mapie i z menu kontekstowego?

szybkilopez 
Waypoint

Wysłany: 2008-10-01, 08:17   Punk przez "okolica" w AM 1.1?

Witam wszystkich,
Mam takie pytanie. O co chodzi z punktem przez okolica w AM 1.1? Na jakiej zasadzie wybierany jest punkt przez, jaki promień bierzez program do wyznaczenia trasy i od czego on zależy? Czy mozna zmieniać jakieś parametry? Po co w ogóle została dodana taka mozliwość wyboru.
Wszystkim dziękuję za odpowiedź.

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2008-10-01, 09:21   

po to zostala dodana ta opcja, bys mogl wyznaczyc trase inna niz autoamtycznie wybierana przez automape, nie wjezdzajc np do centrum miasta..
Wyglada to przykladowo tak: Jedziesz wyznaczasz trase ze Szczecina do zielonej gory - automapa ustala Ci trase przez Gorzow, a Ty masz kaprys jechac przez Pile, Poznan - dodajesz te miasta jako "przez, okolice" i automapa nie wymaga dokladnego adresu i nie prubuje nawigowac przez centra miast, ani dokladne adresy lecz prowadzi wybrana przez Ciebie trasa

sapoan
Waypoint

Wysłany: 2008-10-02, 00:55   

Witam
Szybko wrzucilem i szybko przegladałem ale nie znalazlem. Gdzie jest więc ten wybór "przez okolice"

Odpowiedz do tematu