Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 15:01
NAVROAD ENOVO S
Autor Wiadomość
flo333 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-02, 13:56   NAVROAD ENOVO S

Witam, właśnie pojawił się nowy Navroad którego planuje zakupić na dniach ponieważ wygląda na to że ma potencjał :) jednak myślę jeszcze nad Pentagramen Nomad Q5 obie by mi odpowiadały chociaż navroad ma 4.3'' ekran to mi bardziej pasuje niż 5.0'' w nomadzie lecz obawiam się o wyświetlacz tzn o jego czułość ponieważ poprzednik miał z tym spore problemy, wiele osób się żaliło. Ja miałem Nomada Evo 4.3 i gdyby nie to że miał tylko 64mb ramu to bym go nie sprzedał bo wszystko w nim ładnie działało poza dalekimi trasami ;) tzw out of memory.
Proszę tych którzy mieli juz z tymi urządzeniami doczynienia o swoje spostrzerzenia
Pozdro for All
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2014-02-06, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

walery
Waypoint

Wysłany: 2012-07-02, 17:43   

Jezeli ktos ma nr470 z blyszczacym wyswietlaczem to nie moze narzekac na jego dzialanie. Co do enovo s, to czy za transmiter FM (nie mylic z TMC) oraz 66Mhz oraz doplacac ..... dostajac brzydsza wg mnie navigacje :roll: To kazdy musi sam skalkulowac. No i jeszcze choroba wieku dzieciecego, co tam wyjdzie w pierwszych seriach tego nie wie nikt. Ogolnie nie powinno byc problemu. ;-)
P.S. Nie znalazlem info o bateri w enovo-s. Cos to podejrzane :mrgreen:

Coloster
azymut

Wysłany: 2012-07-05, 12:16   Enovo S

Kupiłem Enovo S parę dni temu i jestem mile zaskoczony.
Przede wszystkim polecam od razu zakupienie dodatkowo aktywnego uchwytu - nieiwlkie pieniadze a wygoda duza, zwlaszcza ze urzadzenie samo sie uruchamia po wlozeniu w uchwyt

Jeśli chodzi o wyglad w porowaniu do porzednika to jest moim zdaniem lepiej
Mialem okazje porownac oba w sklepie
Obudowa jest ciensza i zgrabniejsza, sam plastik z tylu jakby gumowany, nie zbiera odciskow palcow

Jesli chodzi o wyznaczanie dlugich tras, robilem testy i nie ma z tym problemow, spokojnie daje rade

Ekran dziala dobrze, choc do pojemnosciowego mu daleko. Nie odbiega jednak od innych urzadzen ktore lezaly na polce obok

Co do baterii to nie mam informacji, ale jak jechalem z wlaczonym gps i puszczona MP3 to dzialal miedzy 1,5 a 2 godz

Najmniej zadowolony jestem z tego ze w sumie musialem dokupic osobno uchyt zamiast go miec juz w pudelku. Na szczescie nie jest on drogi, ale fajnie jakby marka tez o cos takiego zadbala

Ogolnie warto urzadzenie kupic

walery
Waypoint

Wysłany: 2012-07-05, 12:20   

Dobre. navigacja bez uchwytu. Rzadko się zdarza a jednak jak widać się zdarza. Mozna wiedzieć ile wołają za taki uchwyt w sklepie? bo mi się udało znaleźć za 50 zł a to parę groszy nie jest. :roll:
Co do baterii to wygląda, że jest gorsza, no ale coś za coś.

Coloster
azymut

Wysłany: 2012-07-05, 15:18   

Zle mnie chyba zrozumiales.
taki zwykly uchwyt jest w pudelku jak w kazdej nawigacji
ja dokupilem do tego aktywny uchwyt czyli taki w ktory mozesz wpiac zasilanie zamiast do urzadzenia, taka lapka ktora moze zostac w samochodzie razem z tym ramieniem montowanym do szyby
bez tego tez nawigacja jest w pelni uzyteczna ale ten aktywny uchyt bardzo ulatwia sprawe
bo nie musisz wpinac za kazdym razem zasilania do nawigacji tylko wrzucasz do uchwytu i sama startuje

tomulus
azymut

Wysłany: 2012-07-09, 15:23   

Witam

To mój pierwszy post więc proszę się nie dziwić jeśli coś pokręce.

Zastanawiam się nad zakupem Navroad enovo s z AM. Czy jest jakaś różnica w stosunku do modelu 470, chodzi głównie czy poprawili jakość głośnika. Na forum w opinii można spotkać się z komentarzami o fatalnym głośniku. Podobno w bardzo słoneczny dzień niewiele widać na nawigacji czy to samo ma może enovo s?

Ostatnie pytanko - nawigacja będzie sporadycznie używana, wystarczy 4,3" czy może lepiej rozejrzeć się za 5"

Dziekuję za odpowiedź.

ps. im więcej czytam tym gorzej z wyborem.

Coloster
azymut

Wysłany: 2012-07-10, 10:13   

O ważnych dla mnie różnicach pisałem powyżej. Jeśli chodzi o głośnik to nie mam do niego jakiś pretensji. Informacje na trasie słychać dobrze i to jest wazne. Nie jest to i nie będzie bose, bo za to się placi i nie ma takiej konieczności. Wiadomo ze moglobyc lepiej ale nie za ta cene. Ja sobie zdawalem z tego sprawe jak kupowalem ze nie jest to „sprzet grajacy”

Jeśli chodzi o ekran to wiadomo, że jak się da na wprost słońca to nie widać nic i tak jest we wszystkich urządzeniach jakie miałem z lcd, cudow nie ma. Ja mój kiedy jest duze slonce ustawiam lekko w dół i daje rade. Przy normalnej pogodzie jest bardzo dobrze bo ekran nie odbija jaskrawo światla.

Mnie wystarcza 4,3” ale to już raczej każdy ma inaczej, bo pewnie się znajda tacy co powiedza ze za maly i trzeba kupic 5”

tomulus
azymut

Wysłany: 2012-07-10, 15:52   

Witam ponownie.

Nie pytałem o jakość głośnika Bose, JVS a tylko czy nie chrzęszczy etc etc jak wypowiadają się co niektórzy forumowicze o 470.

Co do ekranu,... w sumie to może poczekam na jeszcze jedną również obiektywną ocenę przed zakupem.

Pozdrawiam

D2mian 
azymut

Wysłany: 2012-07-10, 19:45   

Witam,
U mnie ładowarka ma wtyk kątowy więc umieszczenie gniazda z lewej strony to nie problem. Navi trafiła mi się z matowym wyświetlaczem który ma gorszą reakcję na dotyk, ale wydaje mi się że ekran jest powleczony jak by folią. Teraz czy gdyby zdjąć tą folię nie polepszyła by się praca dotyku. Oczywiście jeśli nie da się tego zdjąć bez uszkodzeń to jakoś to przeżyję. Dotyk działa ok ale mogło by być ciut lepiej. W każdym razie ja chwilowo nie narzekam.

Co do prędkości działania to wszystko działa ekspresowo. Satelity łapie nawet w mieszkaniu w którym ściany są z betonu ze zbrojeniem, jakieś 3 metry od okna :)
Samo wykonanie jest spoko poza tym że na tylnej ściance obudowy widać odciski palców.

Całość działa sprawnie i wzorowo.

Damian

flo333 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-11, 19:36   

walery napisał/a:
Dobre. navigacja bez uchwytu. Rzadko się zdarza a jednak jak widać się zdarza. Mozna wiedzieć ile wołają za taki uchwyt w sklepie? bo mi się udało znaleźć za 50 zł a to parę groszy nie jest. :roll:

uchwyt jest w zestewie :D ale koledze chodziło raczej o "aktywny" uchwyt w który oprócz zwykłego są wyposażone standardowo navroady z wyższej półki

[ Dodano: 2012-07-11, 19:43 ]
A ja w końcu odważyłem ( w nawi to nowy system ale zdobywa rynek jak mało co, dostęp do programów nawigacyjnych też nie jest zły więc zobaczymy ) się na zakup Auro AND, przekonały mnie parametry i filmik z prezentacji :
http://www.youtube.com/wa...uCu4KVZI&fmt=18
czekam na dostarczenie, jak już ją ogarnę :) to coś na pewno napisze :) pozdrawiam

walery
Waypoint

Wysłany: 2012-07-14, 20:13   

flo333 napisał/a:
walery napisał/a:

uchwyt jest w zestewie :D ale koledze chodziło raczej o "aktywny" uchwyt w który oprócz zwykłego są wyposażone standardowo navroady z wyższej półki

[ Dodano: 2012-07-11, 19:43 ]
A ja w końcu odważyłem ( w nawi to nowy system ale zdobywa rynek jak mało co, dostęp do programów nawigacyjnych też nie jest zły więc zobaczymy ) się na zakup Auro AND, przekonały mnie parametry i filmik z prezentacji :
http://www.youtube.com/wa...uCu4KVZI&fmt=18
czekam na dostarczenie, jak już ją ogarnę :) to coś na pewno napisze :) pozdrawiam

Mnie akurat ten filmik nie przekonal, bo moj ipad moze wiecej. :-D Ani slowa nie ma tam o nawigacji. Taki maly tablet. A jak dziala auto mapa ze nie wspomne o igo ? Ani slowa ile trzyma bateria przy tym kombajnie. Nie zrozum mnie zle ale nawigacja dla mnie to nawigacja a nie tablet. jak ktos nie ma tableta to sie moze mordowac na paru calach.

flo333 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-22, 00:47   

Witam, po kilku godzinach spędzonych z tym urządzeniem tj Navroad Auro AND ( w długim okresie czasu bo niestety pracuje dosyć dużo ) mogę stwierdzić że to chyba najgorszy wybór, może nie o samego Navroada chodzi ale dostęp programów nawigacyjnych na system android jest mocno ograniczony- na pewno nie dorównuje funkcjonalnością i łatwością instalacji programów nawigacyjnych systemowi Windows CE, tak więć jeżeli szukacie konkretnie nawigacji to odradzam, a jeżeli jako zabawki na nudne wieczory to może was trochę pochłonie lecz szczerze lepiej dołożyć trochę więcej i zakupić telefon z androidem, chociaż na telefonie nie będzie takich problemów z odpaleniem popularnych nawigacji ( nie wiem czemu ale prawie każdy program nawigacyjny wymaga dostępu do internetu a nawet sieci gsm )
Wyświetlacz ładny ( rozdzielczość ) lecz w słońcu słabo, bateria nie powala na kolana ( w końcu urządzenie z przeznaczeniem do ładowarki samochodowej :lol: )
Plusy też są :-D
Szybkość z jaką Sygic wyznacza trasę jest niesamowita, wizualnie urządzenie dobrze wykonane lecz gabaryty nie powalają ( dosyć ciężkie i grubawe )
Będę miał niedługo możliwość przetestować w trasie poza pl więc sprawdzę Sygica Aure 11 i może coś jeszcze np NDrive lub CoPilot ( bo zależało mi na Navigonie ale za cholere nie mogę odpalić przez brak gsm w urządzeniu, może znacie lekarstwo? )jak zdążę poskładać komplet map :)
Sorki za wykład ale takie informacje się mogą przydać w wątpliwościach przy zakupie.

undertakerthe
azymut

Wysłany: 2014-02-06, 19:00   NAVROAD Enovo S 4,3 kilka pytan

Witam zamierzam kupić jako pierwszą nawigację NAVROAD Enovo S 4,3 i mam w związku z tym parę pytań ponieważ czytane przeze mnie opinię są skrajne

1. Czy w ogóle zawracać sobie głowę tą nawigacją ? Czy jest dobra dla mało wymagającego użytkownika

2. Jak z Automapą ? Dobrze działa i czy niema problemów z jej współpracą z tym urządzeniem

3. Jak trzyma bateria ?

4. Jaka jest jakość głosu, da się słuchać komunikatów ?

5. Ile musi mieć GB karta SD aby wgrać AutoMape ?

mario30
azymut

Wysłany: 2014-04-02, 16:01   

Hej, to może ja odpowiem z doświadczenia:

1) Tak jest ok. Niezłe podzespoły za rozsądną cenę.
2) Działa przyzwoicie co jakiś czas zawieszka ale przy Automapie to normalne, przy dziennej ilości 30 tras...
3) Słabo, po 6 miesiącach to tylko z ładowarką
4) Jakość jest przeciętna, głośnik trochę taki charczący ale spokojnie można przeżyć
5) Na kraj zalecana karta to 2GB, Europa 4GB.

avidawid 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-27, 19:28   Re: NAVROAD ENOVO S

flo333 napisał/a:
Witam, właśnie pojawił się nowy Navroad którego planuje zakupić na dniach ponieważ wygląda na to że ma potencjał :) jednak myślę jeszcze nad Pentagramen Nomad Q5 obie by mi odpowiadały chociaż navroad ma 4.3'' ekran to mi bardziej pasuje niż 5.0'' w nomadzie lecz obawiam się o wyświetlacz tzn o jego czułość ponieważ poprzednik miał z tym spore problemy, wiele osób się żaliło. Ja miałem Nomada Evo 4.3 i gdyby nie to że miał tylko 64mb ramu to bym go nie sprzedał bo wszystko w nim ładnie działało poza dalekimi trasami ;) tzw out of memory.
Proszę tych którzy mieli juz z tymi urządzeniami doczynienia o swoje spostrzerzenia
Pozdro for All

jaki aktualnie jest nr najnowszego softu? . mam 1.0 . czy jest nowszy ?

Odpowiedz do tematu