Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-08-05, 20:53
Modecom - czyszczenie ResidentFlash
Autor Wiadomość
wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-12, 22:44   Modecom - czyszczenie ResidentFlash

Koledzy proszę o pomoc.

Pytanie jak w temacie: jak "wyczyścić" lub sformatować ResidentFlash w MODECOM-ie ?

Właśnie kupiłem nowego Modecoma FreeWayMX2 z tym nowym procesorem SiRF Atlas-V i 4GB pamięci Flash.
Urządzenie było kupione w sklepie jako nówka. Przyjeżdżam do domu podłanczam Modecoma do komputera a tu się okazuje że w pamięci wewnętrznej urządzenia są pozostałości po starej AutoMapa EU, jakieś zdjęcia itd... Trochę się wkurzyłem bo liczyłem że nie będzie żadnych niespodzianek i postanowiłem Windowsem z kompa sformatować Resident Flash w Modecomie. Włączyłem "Pamięć masową" i zaczołem formatować. Niestety zostało mi bardzo dużo "dziwnych" plików których nie mogę usunąć. Próbowałem już chyba wszystkiego łącznie z Total Commanderem, szukałem rozwiązania przez wujka Google i nic nie zdziałałem.
Przy wyborze pliku nawigacji mam do wyboru tylko SDMMC ...
Nie mam czasu jechać do tego sklepu w którym Modecoma kupiłem bo jest trochę daleko a z drugiej strony chciałbym jakoś samemu sobie z tym poradzić.

Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2014-02-18, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-13, 09:09   

Co znaczy "dziwnych plików"? Wiele nawigacji zapisuje na flashu pliki niezbędne do pracy GPS'u (efemerydy i almanach), jakieś ustawienia itp.

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-13, 22:45   

Pisząc o "dziwnych plikach" wydaje mi się że są to pozostałości po tej starej AutoMapie EU która była tam wcześniej. Pliki podpisane są "chińskimi znaczkami", kreseczkami.
Kolego Tikotka czy jest jakiś sposób żeby jeszcze raz dokładnie sformatować ResidentFlash ? Wgrywanie nowego Firmware ze strony Modecoma nic nie daje.
Może wejscie w Storage Manager i sformatowanie którejś z tych partycji od 00 do 03 by coś pomogło?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-13, 23:00   

Ze storage managerem lepiej ostrożnie. Jeśli zostają pliki z nazwami typu ^%*($##___ i tym podobne, to są to po prostu uszkodzone elementy, które nie powinny dać się skasować (zwyczajne delete), ale po formacie jak najbardziej winny zniknąć. Formatowałeś jak na razie tylko z poziomu PC przez kabelek USB?

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-14, 00:36   

Tak, z poziomu PC przez kabelek USB. Szukałem jakiegoś innego sprawdzonego rozwiązania żeby na ''dzień dobry'' nie uwalić tej nowej nawigacji ale znalazłem tylko opis jak to zrobić w przypadku Larka. Tam ResidentFlash to partycja 002. Jak jest w przypadku Modecoma nie mam bladego pojęcia.
Od czego zacząć? Co robić dalej?

Ostatnio zmieniony przez wojtek1972 2012-07-17, 14:17, w całości zmieniany 2 razy  

Napoleonik 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-14, 11:29   

wojtek1972 Na karcie SD postaw totalcomander'a pod winCE, włóż do navi i uruchom, następnie przejdź do Windows CE, uruchom commander'a i bez problemu powinieneś wyczyścić residentflash. U mnie to działa. :-D

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-14, 12:05   

Można też użyć programu storage tool (czy jakoś tak), który ma opcje formatowania partycji.

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-15, 04:58   

Koledzy, TotalCommander nie daje rady wykasować tych "śmieci" a HP USB Disk Storage Format Tool2.2.3 informuje że pliki są chronione przed wykasowaniem. Powoli tracę cierpliwość, męczę się z tym Modecomem do 5 rano i nic.
Wie ktoś może tak na 100% jeżeli wejdę w Storage Manager która partycja to ResidentFlash? Są: Part00*, Part01*, Part02*, Part03*

Napoleonik 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-15, 09:03   

wojtek1972 jeśli z poziomu navi nie daje rady (mam nadzieję że uruchamiasz wszystko z poziomu administratora) to poprzez USB (kabelek) z poziomu Windows musi dać. Wchodzisz we właściwości każdego pliku i zalogowany jako administrator w opcjach zaawansowanych dajesz pełną kontrolę i powinno zadziałać, a jeśli nie to zainstaluj darmowy , fajny, polski programik o nazwie "odkurzacz" który ma opcję usuwania zablokowanych plików - nawet systemowych, dlatego trzeba uważać i nie grzebać np: w systemie Windows.
Powodzenia :-)

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-15, 09:20   

wojtek1972 napisał/a:
Wie ktoś może tak na 100% jeżeli wejdę w Storage Manager która partycja to ResidentFlash? Są: Part00*, Part01*, Part02*, Part03*
Ja czyściłem swojego Larka sposobem który wyczytałem tu na forum.

Usunąłem kartę pamięci,wszedłem w Storage Manager wybrałem pierwszą pozycję . Następnie klikam Dismount a następnie Format. Następnie robię tak z drugą i trzecią pozycją. Dismount i Format.

Po formacie pamięci flash Samsung należy wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie.

Po tym zabiegu mam już czystą pamięć nawigacji.

Zaraz pokażę jak to zrobić.

[ Dodano: 2012-07-15, 10:34 ]
Zrobiłem mały poradnik: http://www.my-navia.pl/vi...p=366403#366403

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-15, 15:54   

Koledzy bardzo dziękuję za pomoc. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to że zawsze można na Was liczyć!
Pomogło wejście do Storage Manager i kolejne usuwanie partucji: Part01*, Part02*, Part03*
Później wgrałem jeszcze raz oprogramowanie ze strony producenta i wszystko wróciło do normy. Zagrałem troche "vabank" ale już mi było wszystko jedno. Teraz wreszcie mam dostęp do wyboru pliku nawigacji, na tego ResidentFlash wgrałem AM i wszystko pięknie śmiga.

Wykorzystałem wszystkie dostępne powyżej rady, pomogła ta ostatnia.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-15, 16:11   

wojtek1972, super że wszystko działa.

wojtek1972 napisał/a:
pomogła ta ostatnia.
Czyli formatowałeś (czyściłeś) ResidentFlash moim sposobem? Jeśli tak to poproszę o wpis że na urządzenie na którym to robiłeś poszło bez problemów.

Napoleonik 
Waypoint

Wysłany: 2012-07-15, 17:51   

Wytrwałym szczęście sprzyja i nie tylko :->
Pozdrawiam

winek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-07-27, 20:58   

A więc sprawa wygląda następująco :)

Chcę wyczyścić pamięć residentflash i chciałem zrobić tak jak w linku poniżej:
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=34633

Tyle, że jak u mnie wchodzę w storage manager to nie ma tak jak w opisie, jest coś takiego:

Mam tylko DSK1: Microsoft flash disk, nie mam DKS2 itd

Jak daję w DKS1 pierw DISMOUNT to wyskakuje komunikat "unable to dismount store".
To samo wyskakuje jak daję FORMAT.

Jak zresetuję urządzenie to nic się nie zmienia, dalej syf jest na Residentflash, jest tam AM EU jakaś zainstalowana i inne pierdoły, już to było jak kupiłem nówkę. Chciałem to pokasować bo zainstalowałem najnowszą AM EU na karcie pamięci :)

Jak to zrobić, może inny sposób jest na to?

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-07-27, 21:22   

winek napisał/a:
Jak to zrobić, może inny sposób jest na to?
Usunąć ręcznie.

Jakie to urządzenie masz oczyścić?

Odpowiedz do tematu