Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka mawigacja do ciężarówki
Autor Wiadomość
Krzysztof G39 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-10-13, 16:50   

a co sadzicei o tym http://allegro.pl/nawigac...2685552289.html

[ Dodano: 2012-10-13, 17:32 ]
Drogi Wojtku Twoje porady sa dla mnie bezcenne.dziękuje Ci bardzo.szalenie mi pomogłes naprawde jest multum takich urządzen na rynku ze mozna do głowy dostać juz teraz wiem o czym mowisz z tymi mapami sam uzywalem kiedys jakiegos starego tt i fajnie mi sie na nim jezdzilo jak pierwszy raz dostałem do ręki Am nie mogłem sie odnalez do tego stopnia ze gdzies tam znalazlem mape tt i wgrałem do mojego larka,ale pamietam ze to nie bylo latwe jakies czary mary byly z godzinami by ustawic nie pokazywal mi na ktora bede u calu ale sama mapa byla ok,a ekran w navi maialem taki jak w kompie.wiem moze Cie to smieszyc ze tak pisze o tym ale dla mnie to magia.mozemy gadac o samochodach rajdach nartach ,ale nie o kompach navi itp,dla mnie komp to net nic wiecej ewentualnie pasjans :mrgreen: patrzylem jeszcze na GC500+ ale nie wiem jak to tam bedzie wygladalo wiec chyba kupie tegoMX3.zalezy mi glownie na BT 5 cali ekran i prostocie obslugi z wgrywaniem map.czeka mnei jeszcze jedna przeprawa ale to nie to forum szukam tabletu dla syna ,ah ta technika a juz i tak spedzilem 3 dni przed kompem zona mnie powiesi :mrgreen: Jeszcze raz dziekuje.
Czyli tak w skorocie bede mial dwqie mapy na ekranie jako ikonki i moge przechodzic z jednej na druga bo w starym larku wozilem kilka kart moiialem mio AM i TT jak chcialem lub potrzebowalem to przerzucalem ale to trwalo chilke

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-10-13, 21:09   

Na tego GOCLEVER-a NAVIO 500 PLUS FM BT nie zdecydował bym się ponieważ:

1.Ma bardzo słaby procesor ( 468 MHz) co w połączeniu z ekranem HD 800x480 pikseli będzie powodowało "mulenie", "przycinanie się", "brak płynności" w wyświetlaniu mapy.

2.Największy minus tej nawigacji: bardzo mała ilość pamięci RAM bo tylko 64MB gdzie obecnie standardem jest 128MB a za chwilkę będzie 256MB, chociaż już teraz są takie urządzenia które mają tego ramu 512MB

Można zajrzeć i samemu sprawdzić tutaj:
http://alga-shop.pl/c/100...-akcesoria.html

3.Obsługa MicroSD SDHC do 8GB - gdy konkurencja oferuje do 32GB

4.Tylko 1GB pamięci ROM - gdzie konkurencja ma od 2 do 4GB

Z tymi parametrami technicznymi które posiada wyżej wymienione urządzenie to ładnie by się prezentowało tak ze trzy lata temu.

Ostatnio zmieniony przez wojtek1972 2012-10-14, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

hsurim 
Waypoint

Wysłany: 2012-10-14, 14:27   

wojtek1972 napisał/a:
Na tego GOCLEVER-a NAVIO 500 PLUS FM BT nie zdecydował bym się ponieważ:

1.Ma bardzo słaby procesor ( 468 MHz) co w połączeniu z ekranem HD 800x480 pikseli będzie powodowało "mulenie", "przycinanie się", "brak płynności" w wyświetlaniu mapy.
(...)

Nie wiem jak jest w GOCLEVER, ale skoro mają identyczne bebechy z BLOW 70IBT- jak można gdzieś to tutaj wyczytać - to powiem tylko tyle, że przy takim właśnie procesorze moja BLOW chodzi ... normalnie :shock:

wojtek1972 
Waypoint

Wysłany: 2012-10-14, 19:07   

Kolego hsurim a jakiego programu do nawigacji używasz ? Testowałeś iGO Primo 1.2 na tym BLOW ?
Mam znajomego który się napalił na Modecoma w wersji HD i żeby AutoMapa mu w miarę płynnie działała musi wyłączyć animowane menu, budynki 3D ... a procesor 533MHz.
Kolejne pytanie: czy ekran HD jest niezbędny do nawigowania ? Przecież to procesor musi obsłużyć ten ekran HD.
Nie wiem jak świeci ten ekran w Blow ale słyszałem wiele niezbyt pochlebnych opinii o ekranie w GOCLEVER - że niezbyt czytelny w słoneczny dzień itd. Ale trzeba wziąć też pod uwagę że jest to sprzęt za "małe" pieniądze. Zresztą jeżeli ktoś ma jedno (BLOW) czy drugie (GOCLEVER) urządzenie i jest zadowolony to jest to najwarzniejsze. Ja jednak mimo wszystko wolałbym dołożyć te 150 zł i kupić coś lepszego. Bo myśląc przyszłościowo - programy do nawigacji będą coraz bardziej wymagające i inwestycja w sprzęt o dobrych parametrach będzie się opłacać i procentować.

lukaszm 
Waypoint

Wysłany: 2012-11-18, 17:38   Nawigacja dla kierowcy TIRa.

Poszukuję nawigację dla kierowcy TIRa aktualnie korzysta on z TomTom XL IQ Routes Edition niestety ograniczenie pamięci do 2GB sprawiło że musimy rozejrzeć się za czymś ze slotem karty pamięci. Myślałem nad TomTom GO 730 TRAFFIC IQ Routes EUROPE http://allegro.pl/tomtom-...2780189715.html dodatkowo są 2 letnie aktualizacje co o tym myślicie? Ewentualnie jaki inny model polecacie?

[ Dodano: 2012-11-19, 12:49 ]
Panowie bardzo liczę na Waszą poradę gdyż czas goni, szukamy odpowiedniego urządzenia na kilka lat. Zastanawiamy się nad instalacją mapy w wersji Truck.

hernanc
azymut

Wysłany: 2012-11-29, 23:29   nawigacja z automapa do 500zl dla kierowcy - prosze o pomoc

Witam

Chcę kupić tacie na prezent nawigację. Tata jest kierowcą zawodowym, gdyby ktoś był uprzejmy pomóc, bylbym bardzo wdzięczny:

- nawigacja musi miec min. 7cali
- musi mieć automapę
- oczywiscie do ciezarówki
- cena (jesli sie da oczywiscie) do 550zl
- nie musi miec bajerow typu (filmy, internet, itd.)

myslalem nad tym:
http://allegro.pl/nawigac...2808124388.html
ale tez jest pelno paying co polecacie??

gustawox_1 
Maestro GPS
Nv33 i NaviaII

Wysłany: 2012-11-30, 08:09   

hernanc, >> http://www.my-navia.pl/vi...1&highlight=tir

< ------------------------------------------------------------>
Wiktor Hugo
; Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości;

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-02-23, 21:19   Proszę o pomoc w wyborze nawigacji, kierowca TIR

Witam.
Stoję u progu nowego miejsca pracy. Wraz z zakończeniem okresu wypowiedzenia, pracę zakończyła także moja wysłużona Mio Moov 500.
Czas na kupno nowego GPS'a. Czego potrzebuję, czego nie potrzebuję?

Nie potrzebuję:
- tmc (mam CB radio)
- darmowych dożywotnich aktualizacji itp
- map europy/świata itp

Potrzebuję:
Niezadowne urządzenie z dużym ekranem min. 5', dobrą reakcją na dotyk, szybkim procesorem np. 600 Mhz, szybkim odbiornikiem GPS, które można swobodnie odblokować i wgrać Automapę.

Zastanawiam się nad:
1. MANTA GPS 710MSX HD
2. NavRoad AURO 2 S
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-02-24, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2013-02-24, 09:09   

Zacznij od wyboru programu, który dobrze wyznacza trasy http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=1306 a potem dobierz do niego sprzęt.
Bo może sie okazać, ze program nie chce działac na sprzęcie z WinCE6 lub na konkretnych urządzeniach (ze względu na typ procesora lub konfigurację Windowsa)
AM to kiepski wybór dla TIR-ów, może Cie wprowadzić pod za niski tunel lub most o złej nosności

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-02-24, 10:19   

Kolego o ile dobrze pamiętam moja AM miała opcję wyboru samochodu ciężarowego i dalszego wprowadzenia konkretnych wartości jak wysokość, dmc, naciski osi. A było to już z rok temu więc teraz powinna ta opcja być dopracowana. Chyba że ktoś mi tu za chwile napisze że w ogóle to nie działa?

Ostatnio zmieniony przez SKORPUCH 2013-02-24, 10:53, w całości zmieniany 5 razy  

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2013-02-24, 10:24   

w wersji 6.11 to była tragedia.

guzik77 
Waypoint

Wysłany: 2013-02-24, 10:36   

Jak już kolega jacekp1313 pisał AM to nie jest zbyt dobry wybór do ciężarówki. Ja osobiście 2 lata temu zrezygnowałem z tej aplikacji na rzecz urządzenia Tomtom. Wgrałem mapę Truck i nie ma się do czego przyczepić. Płynność działania i prostota naprawdę pomaga w pracy, a o to przede wszystkim chodzi. Co z tego że ma procesor 400MHz? Nie ma zwisów itp, a przy AM to i 600 to wcale nie tak dużo :mrgreen: Tomek zrobił ze mną ok 250tys km i pewnie zrobi jeszcze więcej choć już nie ze mną, bo ja już odpuściłem jazdę i idzie do sprzedania. Pozdrawiam

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-02-24, 11:10   NavRoad VIVO S czy MODECOM FreeWay MX3 HD?

NavRoad VIVO S czy MODECOM FreeWay MX3 HD?

Może znajdą się użytkownicy tych dwóch urządzeń?

Stawiam na NavRoad tylko ze względu na większy, 6 calowy ekran. Błędny wybór? (nawigacja do tira)
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-02-24, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2013-02-24, 11:29   

Program TRUCK ma większa ilość danych do przetworzenia, więc nie szukałbym niczego z ekranem HD (niech procek zajmie się liczeniem trasy, a nie grafiką).
Z Navroadami bywają kłopoty z AM, a Modecom MX2 i MX3 (bez HD) to sprawdzone modele

P.S. Skasowałem tagi COLOR i SIZE - forum to nie choinka

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-02-27, 06:50   

Wczoraj stałem się posiadaczem Modecom FreeWay MX3. Nawigacja jest już gotowa do drogi. Zainstalowana jednak Automapa, ale skupmy się na urządzeniu. Nie wiem, czy da się wprowadzić prostsze menu. Przypuszczam, że mój ojciec, który potrafi tylko włączyć i wyłączyć komputer, poradziłby sobie z instalacją map.

Urządzenie BARDZO szybkie, chciałbym także pochwalić GPS - złapałem sygnał w środku domu w ciągu 10 sekund, wówczas, gdy moja poprzednia nawigacja (mio moov 500) musiała leżeć 10 minut na oknie.

Odpowiedz do tematu