Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2017-01-15, 11:07
Peiying Py9902
Autor Wiadomość
wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-30, 12:58   

Wszelkie zaznaczenie App czy Os, Logo, Logo1 jest niemożliwe (ptaszek na okienku się pojawia i od razu znika, ale można wejść po prawej stronie na opcję przeglądaj i wskazać katalogi. Ale w katalogach nie widać plików do wyboru. Czyli wchodzę na app, wchodzę do katalogu AutoMapa EU a tam pusto. Poza tym jak wejdę w app to znikają już opcje Update, Format, Exit. To sysupdater pojawia się nawet jak karta pamięci jest wyjęta.

A może istotny jest ten plik startowy, którego zrobiłem kopię zanim navi przestało działać? Tylko nie bardzo wiem co ewentualnie zmienić (AmInstallPath=\STORAGECARD\AUTOMAPA EU\)

A ma znaczenie LABEL oraz w jakim formacie karta została sformatowana (FAT16 FAT 32 itd?)

Pablo77
Waypoint

Wysłany: 2012-08-30, 18:25   

No, a jak zamkniesz ten szary panel radio ma zapewne jakieś ustawienia systemowe (Setup) lub coś podobnego, nie masz tam możliwości zmiany ścieżki do programu nawigacyjnego ?

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-30, 21:00   

Mogę zamknąć ten panel przyciskiem EXIT i wtedy mam tylko niebieskie tło. Inne funkcje działają jak wejdę do menu (radio divix tv itd). Jest tam też setup ale można tylko ustawić kontrast i takie pierdoły - nie ma nic odnośnie karty SC lub ustawienia ścieżki dostępu. W ogóle ten setup jakiś skromny jest od samego początku. Nawet ustawienia języka nie ma nie wiedzieć dlaczego.

Pablo77
Waypoint

Wysłany: 2012-08-31, 13:18   

Masz to jeszcze na gwarancji ?, bo wygląda to tak jakby urządzenie straciło jakiś plik konfiguracyjny i przeszło na jakieś dziwne ustawienia serwisowe. Ten program, który Ci się odpala służy do aktualizacji oprogramowania, wgrywania loga startowego, itp.

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-31, 13:31   

Niestety nie mam na to radio poza kartonem żadnej dokumentacji. Żadnych sterowników. Kupiłem z taką nawigacją samochód i po pół roku padła. Poprzedni właściciel tradycyjnie zmienił numer, ale ta usterka akurat nie jest jego winą. Cóż, pozostaje navi przenośne, choć to przyznam działało wyśmienicie.

A może ktoś posiada oprogramowanie serwisowe do tego modelu bo znalazłem na google tylko wersję softu do 3501 oraz do 4301

http://www.peiying.pl/wsp...2_samsung400mhz

http://www.peiying.pl/wsp...ion_samsung400m
Ostatnio zmieniony przez wojmir79 2012-08-31, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

Pablo77
Waypoint

Wysłany: 2012-08-31, 13:49   

No jeżeli się tu nie uda rozwiązać problemu, to jest o tyle dobrze, że Peiying ma przedstawicielstwo i serwis w Polsce więc jak co możesz zadzwonić lub maila do nich napisać.

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-31, 14:13   

A jakbym zaryzykował wgrać soft (wg instrukcji) to on dotyczy tylko GPS czy mogę popsuć inne właściwości (radio divix tv)?

Pablo77
Waypoint

Wysłany: 2012-08-31, 15:37   

Według, której instrukcji ?

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-31, 15:42   

Pliki te należy rozpakować i nagrać na czystą, uprzednio sformatowaną i nie uszkodzoną kartę SD. Pliki mają znajdować się w głównym katalogu karty. Tak przygotowaną kartę SD należy włożyć do urządzenia podłączonego do ładowarki sieciowej. Następnie należy zresetować urządzenie. W tym momencie powinno rozpocząć się wgrywanie systemu, nie wolno w tym czasie nic z urządzeniem robić (przerywać instalacji, odłączać od zasilania). Gdy na urządzeniu pojawi się komunikat należy wcisnąć „YES”. Gdy urządzanie uruchomi się normalnie(będzie widoczna standardowa nakładka urządzenia), należy wyjąć kartę SD z urządzenia.

http://www.peiying.pl/wsp...ion_samsung400m

Pablo77
Waypoint

Wysłany: 2012-08-31, 15:55   

To jest aktualizacja całego urządzenia, mogła by pomóc ale musiałbyś pierw znaleźć soft pod twój model.

Softu nie masz do końca uglebionego więc pierw bym szukał sposobu aby to naprawić mniej inwazyjnymi metodami ;-)

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-08-31, 16:06   

Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu softu do mojego modelu, ale nie ma szans. Napisałem maila do serwisu Lechpol z prośbą o udostępnienie, może coś takiego posiadają i wspomogą. Nie znam i nie wyczytałem o innych "mniej inwazyjnych" metod naprawy softu. Jeśli zmiana tym sposobem softu ingeruje w inne funkcje urządzenia (dvd, radio, divix, TV) to nie będę ryzykował bo urządzenie całkiem będzie nieprzydatne.

rogi23
azymut

Wysłany: 2012-09-12, 20:56   

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Trafiłem tu za sprawą problemu podobnego do opisanego przez kolegę.

Posiadam identyczne radio. Z dnia na dzień radio, a dokładniej system nawigacji zbuntował się i po uruchomieniu panelu nawigacji pokazuje się szare okno o nazwie SysUpdater. Mój przypadek jest o tyle gorszy, że szarego okna nie mogę zamknąć. Ekran dotykowy reaguje prawidłowo w trybie radia, natomiast w trybie nawigacji nie mogę użyć przicisków do zamknięcia tego SysUpdater'a. Z nawigacją nic nie było kombinowane. Na karcie SD leżała Auto Mapa, problem pojawił się nagle z dnia na dzień.

Radio dziś wróciło z serwisu gwarancyjnego. Niestety z przykrością muszę stweirdzić, zę zostałem oszukany. "Serwis" wystawił opinię, że naprawiałem radio we własnym zakresie, oraz że wgrałem nieodpowiednie oprogramowanie GPS.

Serwis tego modelu prowadzi firma Lechpol, Zbigniew Leszek, Miętne; ul. Garwolińska 1; 08-400 Garwolin. Szkoda, że pracownicy tej firmy są niekompetentni, a polityka serwisu jest podobna do spychologii. W związku z tym zostałem na lodzie, pieniądze wyrzucone w błoto! Prawdopodobnie sprawa zakończy się u rzecznika praw konsumenta, albo już sam nie wiem gdzie. :(

Pojawia się pytanie czy koledze udało się przywrócić nawigację do żywych?

Pozdrawiam,
rogi23

wojmir79
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-09-15, 19:17   

Witaj. Nie nie udało się. Dotyk w sysupdater nie działa wszystko trzeba robić za pomocą pilota ale nie zawsze działa to tak jakby się chciało. Mi pilotem udawało się wejść na kartę pamięci ale system nie widział plików startowych nawigacji. Nie ryzykowałem z wgrywaniem nowego softu bo nie jest od tego radia. Pisałem do lechpolu że chce zakupić oprogramowanie do tego radia. Oto tresć korespondencji:

Witam. Chciałbym u Państwa zakupić oprogramowanie do navigacji samochodowej peiying py-9902 z uwagi na to, że po wciśnięciu GPS wyskakuje ekran sysupdater. Pozdrawiam Mirosław Wojciechowski

nie mamy takiego oprogramowania....

Tak więc masz odpowiedź dlaczego nie zostało naprawione. W rozmowie telefonicznej odmówili mi naprawy pozaserwisowej twierdząc, że pewnie uszkodzony jest jakiś moduł, który jest nie do naprawy... :(

rogi23
azymut

Wysłany: 2012-09-24, 16:35   

Ciekawy jestem czy w ogóle rozróżniają moje zgłoszenie od Twojego. To imbecyle są. Zgłosiłem się do rzecznika praw konsumenta, teraz będę próbował reklamacji towaru u sprzedawcy... Zbyt wielkiego pola manewru tu niestety nie ma. Będę próbował się z nimi szarpać, więc nic nie kombinuję przy sprzęcie...

Odpowiedz do tematu