Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-08-07, 16:49
Samsung Galaxy SII i 9.6.7.281004 brak ladowania...
Autor Wiadomość
Haweł 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-03, 08:38   Samsung Galaxy SII i 9.6.7.281004 brak ladowania...

Jak w tytule nie laduje podczas nawigacji,choc piknie,ze podlacze do zapalniczki i jest ikona ladowania,ale sie rozladowywuje...na Sygic wszystko OK...co to moze byc ?

dagetto 
guru
Samsung Galaxy I9305

Wysłany: 2013-07-03, 22:58   

Masz oryginalny rom?
U mnie na galaxy s na romach 4.2.2 występuje objaw braku ładowania, na stockowym ładowanie działa.
Jeżeli to rom z xda to pisz do developera o błędzie.

Haweł 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-04, 09:59   

dagetto napisał/a:
Masz oryginalny rom?
U mnie na galaxy s na romach 4.2.2 występuje objaw braku ładowania, na stockowym ładowanie działa.
Jeżeli to rom z xda to pisz do developera o błędzie.

Ja mam wersje 4.1.2 aktualizowalem ze strony samsunga...

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2013-07-04, 13:56   

Haweł napisał/a:
nie laduje podczas nawigacji,choc piknie,ze podlacze do zapalniczki i jest ikona ladowania,ale sie rozladowywuje
To chyba nie ma nic wspólnego z wersja "androida" - u mnie generalnie pradu z ładowarki wystarcza na tyle, by poziom naladowania baterii był taki sam - telefon nie ulega rozładowaniu, ale tez nie doladowuje się.. Czasami nastpepuje mniejsze lub większe rozladoanie baterii, raz czy dwa zadarzylo się, ze poziom naladowania baterii spadl bardzo znacznie..
Stawialbym na zbyt maly prad ladowania (kiepska ladowarka samochodowa) i po prostu ladowarka nie wyrabia przy dużym obciążeniu sprzętu (zużyciu prado) przez iGO (caly czas pali się ekran, komunikaty głosowe, ostrzeżenia itp, duże obciążenie procesora - telefon jest az goracy - to wszystko powoduje duże zurzycie energii) - mocniejsza ladowarka na pewno by problem rozwiazala..
Haweł napisał/a:
na Sygic wszystko OK
Być może "Sygic" nie genruje az tak dużego zużycia energii..

Haweł 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-04, 14:56   

janusz_40 napisał/a:
Haweł napisał/a:
nie laduje podczas nawigacji,choc piknie,ze podlacze do zapalniczki i jest ikona ladowania,ale sie rozladowywuje
To chyba nie ma nic wspólnego z wersja "androida" - u mnie generalnie pradu z ładowarki wystarcza na tyle, by poziom naladowania baterii był taki sam - telefon nie ulega rozładowaniu, ale tez nie doladowuje się.. Czasami nastpepuje mniejsze lub większe rozladoanie baterii, raz czy dwa zadarzylo się, ze poziom naladowania baterii spadl bardzo znacznie..
Stawialbym na zbyt maly prad ladowania (kiepska ladowarka samochodowa) i po prostu ladowarka nie wyrabia przy dużym obciążeniu sprzętu (zużyciu prado) przez iGO (caly czas pali się ekran, komunikaty głosowe, ostrzeżenia itp, duże obciążenie procesora - telefon jest az goracy - to wszystko powoduje duże zurzycie energii) - mocniejsza ladowarka na pewno by problem rozwiazala..
Haweł napisał/a:
na Sygic wszystko OK
Być może "Sygic" nie genruje az tak dużego zużycia energii..

Ale ladowarka jest orginalna,mozna kupic mocniejsza ?

Bonawentura 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-04, 17:23   

Uzupełniając wypowiedź "janusz_40" dodam, że w wielu ładowarkach użyty jest kabel o zbyt małym przekroju. Przy prądzie 0,5 A występuje na nim duży spadek napięcia. Aby temu zaradzić trzeba kupić zasilacz/ładowarkę z wyjściem USB oraz kabel USB dedykowany do dysków 2,5 cala USB (gruby).

Haweł 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-27, 14:33   

Zakupilem ladowarke zapalniczka samochodowa-USB od HTC,jest mocniejsza,ale na Automapie wszystko OK,ale juz wolniej rozladowywuje sie na IGO PRIMO i teraz pytanie,bo dzisiaj rozmawialem z kolega kolegi :) i on powiedzial mi,ze IGO moze wyszukiwac wiecej satelit przez co pobiera wiecej pradu i ladowarka moze nie wyrabiac.Faktycznie w Informacjach GPS jest az 12 kresek na satelity i czy da sie zmniejszyc np. do 8 lub 6 satelit zeby mniej chapal pradu ? Pytam,bo jestem troche zielony az w takich kombinacjach alpejskich...

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2013-07-29, 08:03   

Haweł napisał/a:
w Informacjach GPS jest az 12 kresek na satelity i czy da sie zmniejszyc np. do 8 lub 6 satelit
Haweł napisał/a:
IGO moze wyszukiwac wiecej satelit
Niektóre modele telefonow maja wbudowany GPS z mozliwoscia loklaizacji również za pomocą systemu GLONAS - np. na mojej Xperii potrafi zauwazyc nawet 20'kilka satelit..
Nie da się zmniejszyć ilości satelit, z których odbiornik odbiera sygnal - no chyba, ze chcesz je zestrzelić ;-)
Haweł napisał/a:
zeby mniej chapal pradu
Nie sadze, ze ilość dostępnych satelit ma wpływ na zwiększone zużycie pradu..
Poszukaj konkretnej ładowarki samochodowej z USB - zobacz jaki prada ma ta Twoja - na pewno co najmniej polowe słabszy niż domowa i stad caly problem..

malinek
azymut

Wysłany: 2016-11-08, 17:54   

Jak ktoś jeszcze tego potrzebuje to powiem jak można zwiększyć prąd ładowania w S2 i9100...

Odpowiedz do tematu