Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2014-02-12, 14:04
Primo Android - głos AGATKA i inne TTS (problemy)
Autor Wiadomość
piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2017-09-09, 22:14   

hilary4 napisał/a:
...przy głosach naturalnych ścisza i jedno i drugie a na tts nie uparty kropka i koniec.

Rozwiązałeś problem? Pokaż sys.txt w taki sposób > http://www.wklej.org/ .
Kod:
[android]
navigation_audio_stream=3

Jakie kanały / strumienie sprawdziłaś?

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-09, 22:28   

Dałem sobie spokój, jutro jeszcze sprawdzę Twoją wskazówkę.Ale żeby było śmieszniej to na telefonie działa a na 2D Din w samochodzie nie może taki urok tego urządzenia.

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 12:03   

piotrekcz

A więc sprawdzałem po kolei i numerki audio stream i bez różnicy , władzę nad audio ma TTS być może w apk jest jakiś szkopuł .W związku z włączeniem opcji w syntetyzatorze systemowym "głos wyraźniejszy na tle innych dźwięków nie jest to takie bolesne ale....

Zamieszczam swój sys.txt

[device]
devtype_fallback_to_model=1

[android]
has_physical_home_button=0
check_for_dead_links=1
check_folders_after_rebuild=0
;fullscreen=1
;tablet=1

;select audio stream
; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
navigation_audio_stream=4

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
;this should be in android igo9 config:
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"

[debug]
skip_eula=1
imei="000000000000000"
experimental_features=1
show_networkservices=1

[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO"

[feature]
back_button=0

[interface]
extra_settings=1

[other]
demo_enabled=0

[poi]
provider_filtering=1

[2d]
traffic_lights=1

[3d]
usepolyfarroads=0

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*

[camera.roundabout]
enabled=0
centery=20

[map_update_checker]
enabled=0

[sound]
csv_voice_enabled=1

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

[tts]
automatic_direction_conversion=1
announce_exit_directions=1
tts_logics=3
priority=HIGH
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=2

[network]
available=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
event_max_distance=80

[google]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

[services]
server_addr="https://android.naviextras.com/"

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2017-09-10, 13:33   

hilary4 napisał/a:
Igo Primo basarsoft 2.01 9.6.29.404739

1. Nie ma (oryginalnej) takiej wersji programu. Zakładając że plik instalacyjny *.apk pochodzi od tej wersji programu (iGO Primo Israel 9.6.29.404739 (17 06 2014)) - wersja programu jest dość stara > jedna z pierwszych. Aktualizacje tej wersji (ostatnia: iGO Primo Israel 9.6.29.636868 (03.03.16)) - to znaczna poprawa płynności działania. Musisz zdecydować: zostajesz przy obecnej lub "męczymy" nowszą.
hilary4 napisał/a:
[android]

2. Cześć urządzeń, źle reaguje na wpisy błędne / poprzedzone średnikiem ( ; ) - zawarte w pliku pliku instalacyjny: *.apk/ res/ raw/ sys.txt. Jeśli wpis w sys.txt (katalog główny iGO) jest poprawny:
Kod:
[android]

i taki sam lecz poprzedzony średnikiem występuje w *.apk/ res/ raw/ sys.txt:
Kod:
[android]
;navigation_audio_stream=4

to masz dwie możliwości "wymuszenia zadziałania tego wpisu".
Rozwiązanie / możliwości:
a. korekta wpisów w: *.apk/ res/ raw/ sys.txt - przed zainstalowaniem aplikacji (preferuje),
b. przy włączonym programie iGO... - wejdź (urządzenie) w: Ustawienia/ Aplikacje/ iGO/ Wymuś zatrzymanie i jeszcze raz > Wymuś zatrzymanie pomimo komunikatu.
Rozwiązanie (b) jest "upierdliwe":
- nie daje 100% gwarancji "zadziałania" przy pierwszym podejściu,
- nie daje 100% gwarancji działania w przyszłości, podczas kolejnych uruchomień programu iGO.
3. Proponuję zacząć od wpisu:
Kod:
[android]
navigation_audio_stream=3

Ostatnio zmieniony przez piotrekcz 2017-09-15, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 14:17   

piotrekcz

Właśnie zainstalowałem IGO Israel-9.5.29.63.6868_sys_not_changed na razie muszę wszystko uporządkować i dodać niezbędne wpisy do sys.txt między innymi audio stream 3 wg wskazówki.Po czystej instalacji TTS w tej apce bez zmian oczywiście bez wpisu.Zobaczymy z wpisem.

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 14:41   

Tą wersje jedną z trzech też testowałem i z takim samym efektem , zaraz kończę porządkowanie karty i sprawdzę z tymi wpisami. Dzięki za chęci i cierpliwość.

[ Dodano: 2017-09-10, 15:04 ]
Przy audio_stream=3 krzyczy unsuportet log voice daje ok i idzie dalej zaraz sprawdzę ze zmienną 4

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2017-09-10, 17:18   

geranium napisał/a:
widzę że dalej jesteście zwolennikami im więcej wpisów tym lepiej ... ciekawe tylko że nie wyciągacie żadnych wniosków z tej pisaniny..

geranium napisał/a:
więc przyszedł czas na IGO i się okazało że
trzeba usunąć wpisy w sys.txt

1. Używasz pliku sys.txt?
2. Jeśli nie używasz i nie polecasz - proponujesz korekty?
3. Jeśli używasz, jakie wpisy w nim umieszczasz?
4. Brak pliku sys.txt (który w moim przypadku zawiera korekty wpisów domyślnych) powoduje aktywacje wpisów domyślnych z rożnych lokalizacji komponentów składowych programu (*.apk / data/ ux)?

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 18:56   

Panowie
geranium
piotrekcz

Nie chciałbym być kością niezgody. Sprawa wygląda tak zainstalowana apka Israel 9.6.29.636868 sys_not_changed-1-gogle-1 w telefonie bez sys.txt chodzi jak burza TTS ścisza no wyłacza radio, podczas komunikatów czyli wszystko ok. Ta sama apka w urządzeniu 2 DIN w samochodzie bez sys. txt krzyczy unsuportet log voice po dania ok uruchamia bez wyłączania ściszania po dodaniu sys.txt uruchamia się normalnie ale nie ścisza,wyłancza.Na dzisiaj mam serdecznie dość.

geranium Samochód w garażu jutro sprawdzę z wpisem navigation_audio_stream mam rozumieć bez cyferek. Dzięki Panowie musze się napić.

[ Dodano: 2017-09-10, 19:07 ]
Po dwóch łykach przypomniało mi się, włączony alert znaków drogowych czy też key ścisza po przejściu na głosy naturalne tzn. bez TTS też ściszają to tak gwoli uzupełnienia. Pozdrawiam.

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2017-09-10, 19:25   

geranium napisał/a:
...sys.txt zawarty w apk z reguły wystarcza do sprawnego działania...

Właśnie o takie podsumowanie mi chodziło i zawsze w miarę możliwości to podkreślałem. Jestem zwolennikiem obecności sys.txt w katalogu głównym (iGO), zawierającym wpisy zawarte w pliku *.apk z jednego powodu - użytkownik wie że je
ma (chce; czy nie) i są takie a nie inne, bez zaglądania do pliku *.apk.
hilary4 napisał/a:
...bez sys. txt krzyczy unsuportet log voice

Najprostsze rozwiązanie, Twój sys.txt (dla 2 DIN) może zawierać tylko ten wpis:
Kod:
[sound]
csv_voice_enabled=1

i nic więcej - musisz sprawdzić, nie wiem jakie masz pliki głosowe.

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 20:16   

piotrekcz
Co prawda jestem po 2 głębszych ale jeszcze panuję ten temat przerabiałem z geranium
kasowałem wpisy select audio stream kasowałem wpis sound i wtedy krzyczał unsupported voice oraz wpisy rozszerzające TTS i nic to nie dało .pliki voice głos naturalny nie podaję bo mam ich z 4 i one działają prawidłowo natomias pliki voice TTs mam 2 jeden to Voice_TTS_Android_plp_lua a drugi Voice_TTS_NUA_plp_f1_lua-dri40_vsq5f22. Pozdrawiam

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 21:23   

geranium
Które pliki są nie kompatybilne bo nie rozumiem.Nie mam skina pongo bo nie używam testuję bez skinów
chociaż mam skin Doupas 9.0h który działa b/dobrze. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2017-09-10, 21:29 ]
PS. Te same pliki mam w telefonie i wszystko działa i na TTs i na głosach naturalnych - wszystkich

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2017-09-10, 21:32   

geranium napisał/a:
trzeba będzie chyba założyć nowy temat "Współpraca iGO z bluetooth"

Temat jest ciekawy, szczegolnie w kontekscie tego, co po takiej wspołpracy oczekujemy ( np wyciszanie komunikatow iGO w trakcie rozmowy etc... , choc to np. w mieście i połaczeniu od kobiety :-P może być cokolwiek samobójcze )

Bo jesli nie - to sa gotowe rozwiązania omijajace ta kwestię np apki w rodzaju "Mono Bluetooth router" powodujące iz dokładnie wszystko , co pojawia się normalnie na glosniku ( absolutnie niezaleznie od kanalu streamingu ) jest transmitowane na sluchawkę .
Ostatnio zmieniony przez no_taki 2017-09-10, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

hilary4
Waypoint

Wysłany: 2017-09-10, 21:40   

W moim przypadku wydaje mi się że wina leży po stronie Voice_TTS w głównym założeniu jest on skonstruowany pod telefon a 2DIN ma trochę inną filozofię aniżeli telefon takie moje gdybanie.

[ Dodano: 2017-09-10, 21:42 ]
W moim przypadku w czsie rozmowy IGO jest chowane w czasie rozmowy a po zakończeniu rozmowy przywracane.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2017-09-10, 21:48   

hilary4 napisał/a:

W moim przypadku w czsie rozmowy IGO jest chowane w czasie rozmowy a po zakończeniu rozmowy przywracane.

I tu @geranium ma rację, To wszystko kwestia poustawiania odpowiednich priorytetów .

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2017-12-15, 21:36   

Witam. Dopracowuję sobie odmiany i wypowiadane teksty pod Androida "Przetwarzanie tekstu na mowe" Praktycznie już mam wszystko dopracowane ale nie mogę uporać się z wypowiadaniem A1 Cały czas nawigacja wypowiada "Autostrada Bursztynowa ej" zamiast "Autostrada Bursztynowa A jeden" Doradzcie proszę gdzie i jak to dopisać w TTS

Odpowiedz do tematu