Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-08-05, 20:42
MODECOM MX3HD jak zmienić tapetę/panel itp?
Autor Wiadomość
SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-24, 19:00   MODECOM MX3HD jak zmienić tapetę/panel itp?

Witam. Niby prosta rzecz a sprawia mi trudność. Jak zmienić
1. obrazek podczas ładowania się nawigacji
2. tapetę (mam do wyboru tylko kilka domyslnych a jak sobie wgram swoje to ich nie widzi)
3. dźwięk na wstępie
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-07-21, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-11-24, 19:02   

Próbowałeś wg MX3 bez HD?

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-24, 19:12   

tzn w ogóle nie wiem jak to zrobić. Szukałem ścieżki do podstawowych kilku tapet ale ich nie znalazłem w żadnym folderze. W ustawieniach jest browse więc teoretycznie można by wgrać swoją tapetę i podać do niej ścieżkę ale problem w tym że przenosi mnie do okna \SDMMC w którym nic nie ma.

JOSE001 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-24, 19:40   

aleks napisał/a:
Nie dostaniesz się bezpośrednio z komputera do plików systemowych, gdyż są one ukryte.
Musisz uruchomić Windows, następnie uruchamiasz "run residentflash2" (myślę, że w trójce jest podobnie jak w dwójce). Wyświetli Ci się ten folder i teraz musisz go skopiować w dowolne miejsce: albo na residentflash albo na kartę. Teraz dopiero po podłączeniu navi do komputera w trybie Active Synchro będziesz mógł sobie cały system skopiować na dysk komputera i bawić się nim do woli.
Pozdrawiam
Witam więc jak to jest z tym modecomem mx3 hd jest w pełni odblokowany czy nie jeśli tak to dlaczego wszystkie foldery są puste praktycznie działa tylko panel sterowania nie moża nawet tapety dołożyć,zmienić na pulpicie chyba że JA nie mogę tego zrobić .Z góry dzięki za odpowiedz

Ps. chodzi mi o pulpit systemowy.
Ostatnio zmieniony przez ___Olivia_ 2013-11-24, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

aleks
Waypoint

Wysłany: 2013-11-24, 20:45   Re: MODECOM Freeway MX3HD jak zmienić tapetę itp?

SKORPUCH napisał/a:
Witam. Niby prosta rzecz a sprawia mi trudność. Jak zmienić
1. obrazek podczas ładowania się nawigacji
2. tapetę (mam do wyboru tylko kilka domyslnych a jak sobie wgram swoje to ich nie widzi)
3. dźwięk na wstępie

1. Obraz startowy zmieniasz podczas aktualizacji firmware'u. Pobierz go ze strony producenta razem z instrukcją aktualizacji. Wymieniasz obraz na swój zachowując oryginalną nazwę i rozszerzenie (.bmp). Wykonujesz aktualizację zgodnie z instrukcją i po restarcie masz swój obraz startowy.
2. Tapety (muszą mieć rozdzielczość 800x480, wgrywasz do pamięci wewnętrznej (w trybie Active Synchro) lub na kartę. Po uruchomieniu navi wchodzisz w ustawienia/ tapety, wyświetli się ResidentFlash, albo SDMMC, albo jedno i drugie - zależy gdzie masz obrazy. Wybierasz który chcesz i klikasz: ustaw.
3. Dźwięki są dostępne wg ścieżki: ResidentFlash2/ YFAPP/ Sound. Dostęp do folderu ResidentFlash2 - wg mojego wcześniejszego opisu - tu wyżej przytoczonego przez JOSE001

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-24, 22:37   

Cytat:
2. Tapety (muszą mieć rozdzielczość 800x480, wgrywasz do pamięci wewnętrznej (w trybie Active Synchro) lub na kartę. Po uruchomieniu navi wchodzisz w ustawienia/ tapety, wyświetli się ResidentFlash, albo SDMMC, albo jedno i drugie - zależy gdzie masz obrazy. Wybierasz który chcesz i klikasz: ustaw.

Gotowy obraz w rozdzielczości 800x480 oraz dwóch rozszerzeniach .jpeg oraz .bmp skopiowałem w trybie active sync do ResidentFlash, po czym odłączyłem od komputera oraz ponownie uruchomiłem nawigację. Wchodzę w ustawienia - tapety - znajdź i znów mam pusty katalog \SDMMC :-/

aleks
Waypoint

Wysłany: 2013-11-25, 16:41   

SKORPUCH
To jest coś dziwnego.
A gdzie są tapety systemowe?
Spróbuj też wrzucić je bezpośrednio na kartę.
Pozdrawiam

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-25, 16:58   

Cytat:
A gdzie są tapety systemowe?

myślałem, że tutaj się tego dowiem

aleks
Waypoint

Wysłany: 2013-11-25, 18:41   

ResidentFlash2/ YFAPP/ Wallpaper
A jak wrzucisz bezpośrednio na kartę, to też Ci nie wyświetla?

d.marco 
guru

Wysłany: 2013-11-25, 19:14   

SKORPUCH, utwórz na karcie folder Tapety i wrzuć tam jakąś tapetę później wejdź w ustawienia tapet i jak pamiętam tam jest chyba dodaj lub wybierz nową wówczas wskaż na SDMMC/ Tapety i wybierz zobaczysz czy ci załaduje dokładnie nie pamiętam bo dawno robiłem to koledze ale zobacz

JOSE001 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-25, 20:54   

d.marco napisał/a:
SKORPUCH, utwórz na karcie folder Tapety i wrzuć tam jakąś tapetę później wejdź w ustawienia tapet i jak pamiętam tam jest chyba dodaj lub wybierz nową wówczas wskaż na SDMMC/ Tapety i wybierz zobaczysz czy ci załaduje dokładnie nie pamiętam bo dawno robiłem to koledze ale zobacz

Witam w opcjach tapety kliknij na znajdz później wskaż na folder z twoimi tapetami kliknij znowu na jedną z twoich obrazków dwa razy zamknij meniu i powinna być już na pulpicie samoczynie powinna również przejść na flesza, w moim przypadku tak było .Ale w jaki sposób włożyć swoją tapetę na pulpit systemowy to mi spędza sen z oczu jak tego dokonać.

aleks
Waypoint

Wysłany: 2013-11-25, 21:40   

JOSE001,
Przecież masz napisane: ekran startowy zmieniasz podczas aktualizacji firmware'u

d.marco 
guru

Wysłany: 2013-11-25, 21:57   

JOSE001, wrzuć na karte obrazek o nazwie logopa05 (chyba) w formacie mapa bitowa i wrzuć na karte frimware'u dokładny opis wgrywania masz na stronie producenta Modecom razem z frimware'
http://www.modecom.pl/pli.../FreeWAY_MX3_HD

SKORPUCH
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-11-25, 22:17   

Cytat:
Witam w opcjach tapety kliknij na znajdz później wskaż na folder z twoimi tapetami kliknij znowu na jedną z twoich obrazków dwa razy zamknij meniu i powinna być już na pulpicie samoczynie powinna również przejść na flesza, w moim przypadku tak było .Ale w jaki sposób włożyć swoją tapetę na pulpit systemowy to mi spędza sen z oczu jak tego dokonać.

Roz... mnie. Czemu nie czytacie ze zrozumieniem? Ludzie, jestem informatykiem z zawodu, nie ważne, że w życiu robię co innego, mam pojęcie. A wy mi wyjeżdżacie z tekstami kliknij znajdź i podaj ścieżkę do folderu. Jeśli byłoby to możliwe to nikomu bym tu głowy nie zawracał. Piszę przecież, że klikam znajdź i ląduję w pustym folderze \SDMMC i jedyne co mogę zrobić to opuścić ten folder.

aleks
Waypoint

Wysłany: 2013-11-25, 22:25   

Czy aktualizowałeś firmware?

Odpowiedz do tematu