Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Licencja / subskrypcja na AM
Autor Wiadomość
Adam-T 
Waypoint

Wysłany: 2009-03-12, 19:41   Pierwsza rejestracja licencji AutoMapy

Witam.
Przy pierwszej rejestracji nowej licencji Waszym zdaniem do czego lepiej przypisywać licencję do karty SD czy do urządzenia?
Pozdrawiam
Adam

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-12, 20:01   Re: Pierwsza rejestracja licencji AutoMapy

Adam-T napisał/a:
Witam.
Przy pierwszej rejestracji nowej licencji Waszym zdaniem do czego lepiej przypisywać licencję do karty SD czy do urządzenia?
Pozdrawiam
Adam

W obu przypadkach są plusy i minusy, przypisując do karty będziesz mógł ją przekładać do innego urządzenia, warunek to taki sam system operacyjny, ale nie skopiujesz na inną kartę jako kopię bezpieczeństwa.

Przypisując do urządzenia będziesz mógł używać tylko z tym urządzeniem do którego jest AM przypisana, ale możesz zrobić dowolną ilość kopii bezpieczeństwa.

Adam-T 
Waypoint

Wysłany: 2009-03-12, 20:18   

Dziękuję za odpowiedź. Miałem właśnie dylemat, który sposób wybrać, ale myślę, że przypiszę licencję do urządzenia (nie mam zamiaru go zmieniać jak na razie).
Pozdrawiam
Adam

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-12, 20:26   

Adam-T napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź. Miałem właśnie dylemat, który sposób wybrać, ale myślę, że przypiszę licencję do urządzenia (nie mam zamiaru go zmieniać jak na razie).
Pozdrawiam
Adam

I wg mnie dobry wybór, ja też tak zrobiłem.
Do karty jest sens wtedy gdy mamy inne urządzenie/a np. posiadając więcej samochodów, firma, domowy park maszynowy etc. :lol: i jeszcze wszystkie musiały by mieć ten sam OS.

bolobol
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-12, 23:03   

Witam.
Pozwolę sobie podpiąć się pod Wasz temat, ale z nieco innym problemem.
Otóż nabyłem niedawno Nokię 500 wraz z AutoMapą EU, która to mapa zapisana jest na karcie SD HC 4GB i z tego co doczytałem na forach, w takim przypadku została zarejestrowana przez producenta (lub dystrybutora), bo po włożeniu karty do urządzenia, nawigacja zadziałała bez jakiejkolwiek rejestracji przez internet, czy wpisywania kodów.
W związku z tym, mam pytanie:
jak się ma 12-sto miesięczny dostęp do darmowych aktualizacji programu liczony ponoć od daty rejestracji? Jeśli producent/dystrybutor rejestrował program np. w grudniu, a ja kupiłem zarejestrowany produkt np. w marcu, to jaki okres czasu pozostał mi na darmowe aktualizację?

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-12, 23:06   

bolobol napisał/a:
to jaki okres czasu pozostał mi na darmowe aktualizację?

Sprawdź sobie na stronie AutoMapy tutaj http://www.automapa.pl/?PEI=55442&lng=PL

Tylko dziwne to jest, Ty powinieneś rejestrować AutoMapę podając Imię, Nazwisko i adres e-mail, powinieneś dostać od sprzedawcy nr licencji na zdrapce, jeżeli tego nie masz to program bez licencji = pirat.

Uruchom AutoMapę -> klik na Menu -> druga strona -> O programie -> i odczytaj dla kogo jest przypisana licencja.

bolobol
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-12, 23:58   

bolobol napisał/a:
to jaki okres czasu pozostał mi na darmowe aktualizację?

renron napisał/a:
Sprawdź sobie na stronie AutoMapy tutaj http://www.automapa.pl/?PEI=55442&lng=PL
Własnie chcę tego uniknąć, bo być może, data sprawdzenia może być potraktowana jako data rejestracji, od której liczy sie owe 12 miesięcy. Z tego co pamiętam, wersja AM 5.3 wyszła bodajże w listopadzie 2008 a o następnej jak dotąd nie słychać. Zatem wolałbym się - ewentualnie - za wcześnie nie ujawniać, żeby bieg owych12-stu miesięcy rozpoczął się jak najpóźniej.
renron napisał/a:
Tylko dziwne to jest, Ty powinieneś rejestrować AutoMapę podając Imię, Nazwisko i adres e-mail, powinieneś dostać od sprzedawcy nr licencji na zdrapce, jeżeli tego nie masz to program bez licencji = pirat.

Nie koniecznie:
"Uwaga! Jeśli AutoMapa została zakupiona w zestawie nawigacyjnym razem ze sprzętem i rejestrację wykonał producent wówczas adres email, na jaki została wykonana rejestracja sprawdzić można wybierając w programie AutoMapa opcję Menu -> O programie.
Jeśli termin ważności licencji budzi wątpliwości prosimy o kontakt z pomocą techniczną.
Adres email użyty przy rejestracji licencji można zmienić przy okazji kolejnej rejestracji nowszej wersji mapy lub w razie konieczności ponownej rejestracji już używanej wersji mapy. W tym celu wystarczy podać nowy adres email w formularzu podczas rejestracji mapy."
Reszta na:
http://www.automapa.pl/?PEI=11256&lng=PL

renron napisał/a:
Uruchom AutoMapę -> klik na Menu -> druga strona -> O programie -> i odczytaj dla kogo jest przypisana licencja.

"Licencję posiada"
AutoMapa OEM
OEM@AutoMapa.pl"

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-13, 00:04   

bolobol napisał/a:
Własnie chcę tego uniknąć, bo być może, data sprawdzenia może być potraktowana jako data rejestracji, od której liczy sie owe 12 miesięcy.

Może masz rację, ja kupiłem AutoMapę osobno, sprawdzenie daty ważności nie uruchamia jej biegu.
Po drugie żeby to zrobić musisz posiadać nr licencji i adres mail, adres masz bo podałeś OEM@AutoMapa.pl, natomiast nr licencji uzyskasz edytując w notatniku plik AutoMapa.lic, który powinien znajdować się w folderze z mapami, AutoMapa EU -> Maps -> Europe, sprawdź. A po za tym nr licencji powinien też być na karcie SD.

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ważność licencji, zawsze możesz reklamować, bo masz dowód zakupu. W przeciwnym razie możesz być parę miesięcy w plecy.

ochkarol 
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-13, 00:20   Re: Pierwsza rejestracja licencji AutoMapy

renron napisał/a:
Witam.
[...ciach...]przypisując do karty będziesz mógł ją przekładać do innego urządzenia, warunek to taki sam system operacyjny, [...ciach...].

Nieprawda. AM przypisana do karty może działać na wszytkich kompatybilnych OS'ach w różnych urządzniach, oprócz PC. Wystarczy dograć pliki dla danego OS'a oraz pliki dla innych rozdzielczości (jeśli potrzeba).

Karol
Ostatnio zmieniony przez ochkarol 2009-03-13, 00:25, w całości zmieniany 2 razy  

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-13, 00:28   

ochkarol napisał/a:
Nieprawda. AM przypisana do karty może działać na wszytkich kompatybilnych OS'ach w różnych urządzniach, oprócz PC. Wystarczy dograć pliki dla danego OS'a oraz pliki dla innych rozdzielczości (jeśli potrzeba).

A nie będzie to złamanie warunków licencji ?, bo jeżeli tak to z legala uczynimy "sprawną inaczej"

ochkarol 
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-13, 00:34   

renron napisał/a:
ochkarol napisał/a:

A nie będzie to złamanie warunków licencji ?, bo jeżeli tak to z legala uczynimy "sprawną inaczej"

Nie. Po to jest możliwość przypisania do karty.
Zapytaj support AM jak to zrobić to Ci napiszą dokładnie. Ktoś gdzieś cytował support odpowiadający na to pytanie. Chyba na PDA-Club'owym forum.

Karol

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-03-13, 00:41   

ochkarol napisał/a:
Nie. Po to jest możliwość przypisania do karty.
Zapytaj support AM jak to zrobić to Ci napiszą dokładnie. Ktoś gdzieś cytował support odpowiadający na to pytanie. Chyba na PDA-Club'owym forum.

Przyznaję, masz 100% racji, co nie zmienia faktu plusów i minusów z przypisania licencji karta - urządzenie.

ochkarol 
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-13, 00:48   

renron napisał/a:

Przyznaję, masz 100% racji, co nie zmienia faktu plusów i minusów z przypisania licencji karta - urządzenie.

Jak wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy.

Karol

bolobol
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-13, 01:10   

renron napisał/a:
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ważność licencji, zawsze możesz reklamować, bo masz dowód zakupu. W przeciwnym razie możesz być parę miesięcy w plecy.
Sprawdziłem i... chyba miałem rację! :oops:
Data do której mogę bezpłatnie aktualizować swoją AM, to: 15.03.2010. To równo rok od jutra! Czyżby zbieg okoliczności? Osobiście wątpię! A skoro tak, to jeśli to nie zbieg okoliczności, to dopiero teraz jestem "w plecy". Ale tego już się nie chyba dowiem :cry:

ochkarol 
Navi Expert

Wysłany: 2009-03-13, 06:40   

bolobol napisał/a:
Sprawdziłem i... chyba miałem rację! :oops:
Data do której mogę bezpłatnie aktualizować swoją AM, to: 15.03.2010. To równo rok od jutra! Czyżby zbieg okoliczności? Osobiście wątpię! A skoro tak, to jeśli to nie zbieg okoliczności, to dopiero teraz jestem "w plecy". Ale tego już się nie chyba dowiem :cry:

Dlaczego uważasz, że jesteś "w plecy" :?:
Producent gwarantuje rok ważności licencji od daty zakupu i masz nawet ciut lepiej (bo kupiłeś nie 15-go marca 2009 - tylko wcześniej). Nie wiem o co Ci chodzi. :-/

Karol

Odpowiedz do tematu