Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Magic Earth
Autor Wiadomość
mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-05-14, 15:50   

Testowałem ostatnio na niezbyt długiej trasie darmowy program Magic Earth na androida z darmowymi mapami OpenStreetMap i muszę przyznać, że spisał się znakomicie. Wyznacza trzy trasy do wyboru, na kitkacie 4.4 (nawigacja Wayteq x995) chodzi płynnie jak masełko bez żadnych zacięć (MapaMap i Atomapa tnie i chodzi skokami). Posiada asystenta pasa ruchu, ostrzega przed radarami i przekroczeniem prędkości. Wadą są duże pliki map, bardzo powolne ich ściąganie (przynajmniej tak było w moim przypadku) i dość długi czas uruchamiania samego programu, ale może to wina sprzętu. W każdym razie warto przetestować. Ja chyba zdecyduję się na niej pojechać do Grecji.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-05-14, 17:28   

Z ciekawosci zainstalowalem i jak szybko zainstalowalem tak szybko odinstalowalem Przyczyna:

Jesli ten program tak prowadzi ( trasa szybka ) i nie widzi głównej drogi Nowy sącz - Brzesko a doklada Bóg wie ile km i prowadzo wioskami imocno kręta dróżką przez Zakliczym prawie pod Tarnow po czym kaze wracać A4 z powrotem to ja dziekuję

Tu znam trasę , ale nie potrzebuję nawigacji na trasy mi znane

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-05-14, 19:28   

Nie mówię, że program jest idealny, ale iGO wyznaczyło trasę z Wieliczki do Powroźnika jak Magic Earth trasę o przejeździe 2h i 29min. Więc nie jest źle.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-05-14, 19:47   

J
mumingr napisał/a:
ale iGO wyznaczyło trasę z Wieliczki do Powroźnika jak Magic Earth

Jednak inaczej :-)

i zbliżenie:

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-05-14, 20:18   

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, teraz iGO primo wyznaczyło inną trasę :shock: , nie mam pojęcia czym kieruje się algorytm przy wyznaczaniu trasy :lol: może pogodą i gwiazdami :mrgreen:

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-05-14, 20:30   

Prawdopodobnie uzywasz historycznych ( statystycznych) danych o ruchu . ( pliki .fsp )
Ale to nie o iGO temat :-)

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-05-15, 09:44   

Dzisiaj po aktualizacji map na Magic Earth i wyznaczeniu trasy Wieliczka-Powroźnik, trasy wyglądają inaczej niż u Ciebie:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ab744ff41b494488
https://www.fotosik.pl/zdjecie/44a1816627551029
od czego to zależy?

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2019-05-15, 11:18   

Na stronie www chwala sie pieknymi widokami 3D: https://www.generalmagic.com/magic-earth/
Na pewno plusem sa mapy off-line oraz trasy piesze i rowerowe

P.S. Wydzieliłem z wątku ogólnego o programach na Androida - wygląd aan to, że tmeat sie rozwinie

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-05-15, 12:14   

W nawiązaniu do mojego pierwszego postu, płatna wersja korzysta z map TomToma. Pliki map są mniejsze od map OpenStreetMap ale mniej dokładne.

03.06.2019
W uzupełnieniu. Przez dwa ostatnie dni korzystałem z tej nawigacji na krótkiej trasie Kielce-Kraków-Kielce oraz w samym Krakowie. Na samej trasie zachowywała się poprawnie jak każda inna (ostrzeżenia przed fotoradarami, itp), w samym Krakowie (a nie znam miasta) prowadziła bezbłędnie z pkt. A do pkt B. Jestem bardziej niż zadowolony.

mar-z
azymut

Wysłany: 2019-06-09, 20:15   

Witam kolegów - mam 2 pytania dotyczące Magic Earth:
-generalnie wszystko ok , ale na max powiększeniu mapy jest opóźnienie jeśli chodzi o dokładność położenia (np. muszę już skręcić , a na mapie mam jeszcze kilkanaście albo i więcej metrów do manewru)
Czy można to jakoś ustawić , tak jak na AutoMapie?
-mam radio 2Din z Dual Zone ale Magic Earth "wyłącza" radio i podczas nawigowania nie mogę słuchać muzyki. Jedynie AutoMapa to umożliwia. Co można z tym zrobić? Który plik z AutoMapy porównać z Magic Earth i ewentualnie poprawić?

Dzięki z góry za zainteresowanie

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-06-10, 08:00   

mar-z napisał/a:
..............ale na max powiększeniu mapy jest opóźnienie jeśli chodzi o dokładność położenia (np. muszę już skręcić , a na mapie mam jeszcze kilkanaście albo i więcej metrów do manewru)................Dzięki z góry za zainteresowanie

Tutaj raczej nie otrzymasz odpowiedzi z racji tej, że na tym forum mało jest użytkowników tego programu. A szkoda, bo gdyby go rozłożyli na czynniki pierwsze jak iGO czy AtoMapę to byłby idealny program z bardzo dokładnymi na bieżąco aktualizowanymi mapami. U mnie na zwykłej nawigacji nie występuje problem opisany przez Ciebie. Opisz swój problem w komentarzach pod programem w Google Play, jak zauważyłem twórcy programu dość szybko odpowiadają na uwagi użytkowników. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu