Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Lark 35.3 - Podręcznik
Autor Wiadomość
bojer
Waypoint

Wysłany: 2009-01-19, 18:45   Lark 35.3 - Podręcznik

Hejka, jestem nowy i chciałbym coś wnieść do tej społeczności. Jestem posiadaczem Larka 35.3 i jestem z niego zadowolony. Naprawdę nie stwarza większych problemów :)

Piszę ten temat głównie z myślą o nowych posiadaczach, którzy dopiero zaczynają zabawę z tym urządzeniem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~ A ~~~~
START
Czyli pierwszy raz mamy w rękach urządzenie.

~~ A1 ~~
Zanim zaczniemy

Zanim zaczniemy cokolwiek robić należałoby zarejestrować naszą wersję mapki.
Cytat:
Instrukcja jak tego dokonać jest w instrukcji obsługi mapy.
Lepiej się zabezpieczyć niż później żałować, więc warto poświęcić te 5 min.

Zainstalujmy jeszcze oprogramowanie do komunikacji urządzenia z komputerem.

Oprócz tego bardzo przydatny okaże się zdalny edytor rejestru, np:
CeRegEditor

To chyba wszystko co póki co będzie nam potrzebne, więc przejdźmy do następnego kroku.

~~ A2 ~~
Wejście do Windowsa

No więc chcemy dostać się do 'środka' naszego maleństwa, ale jak szybko i bezboleśnie to osiągnąć?
Autorzy oprogramowania urządzenia zostawili w loaderze Larca 35.3 tylną furtkę, która pozwala bez żadnych problemów wejść do windowsa. Metoda prosta, szybka i bezbolesna :)
No więc:
Cytat:
Włączamy urządzenie przełącznikiem ON/OFF i naciskamy przyciski MENU i VOL+.
Po chwili ujrzymy pulpit Windowsa CE, który przypomina co nieco ten znany z Win9x.

Jest to metoda tymczasowa i po zrestartowaniu urządzenia (przełącznik ON/OFF) nasz Larc przywita nas 'prostym' menu użytkownika, a nie 'skomplikowanym' windowsem :)

O tym jak na stałe przełączyć się na Windowsa opowiem w dalszej części. :)

~~ A3 ~~
Backup plików

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian warto się ubezpieczyć na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Skopiujmy więc oryginalną wersję plików z pamięci naszego urządzenia w bezpieczne miejsce na naszym PC. Jest wiele sposobów jak tego dokonać, ale ja opisze 2 najbardziej oczywiste/logiczne/proste.

Cytat:
Jeśli posiadamy kartę pamięci i czytnik kart do komputera to najszybciej będzie zgrać pliki z urządzenia na kartę i potem z karty na komputer.
Co robimy?
Wchodzimy w My Device na pulpicie i dalej w 'dysk' ResidentFlash
kopiujemy całą zawartość na kartę pamięci (oznaczona jako SDMMC), czyli:
* Edit->Select all
* Edit->Copy
* Przechodzimy na kartę
* Edit->Paste
Po chwili pliki są skopiowane na kartę. Wystarczy teraz tylko skopiować z karty na komputer. :)

Jeśli nie mamy karty to możemy zgrać pliki przez kabelek USB:

Cytat:
Podłączamy urządzenie do komputera i czekamy aż zainstalują się sterowniki na PC. Po chwili powinien również pokazać się kreator nowego urządzenia mobilnego (nie wiem jak się nazywa). Kreator jest dość prosty i tłumaczyć go chyba nie trzeba. Gdy oba urządzenia się połączą to Lark wyda z siebie specyficzny dźwięk i pokaże się nowa ikonka w zasobniku WinCE (prawy dolny róg).

Po poprawnym połączeniu będziemy mogli wejść do folderów na Larku z poziomu
'Mój komputer'. Wchodzimy tam w ResidentialFlash i kopiujemy wszystko na PC.

Mamy już kopię praktycznie wszystkich plików. Teraz czas na kopię rejestru.

~~ A4 ~~
Backup rejestru

Opcja zależna od edytora rejestru jaki posiadamy, więc opiszę to na przykładzie CeRegEditor.
Cytat:
Wchodzimy w Narzędzia->Kopia/Odtworzenie->Twórz obraz/kopię i wskazujemy gdzie i pod jaką nazwą chcemy zapisać nasz obraz rejestru. Potwierdzamy i po kilku minutach (?) mamy gotowy backup.
Oczywiście zawsze możemy go przywrócić wybierając opcję Odtwórz obraz.

Obraz rejestru i pliki warto spakować i dobrze schować na wypadek 'nieprzewidzianych komplikacji'.
Później dojdzie nam do tego jeszcze jeden folder plików, ale to potem :)

~~ A5 ~~
Podsumowanie

Tak więc ukończyliśmy przygotowania do 'personalizacji' urządzenia. Co prawda jeszcze nic nie namieszaliśmy w naszym systemie, więc backupy teraz nie są nam potrzebne, ale to się może szybko zmienić :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Część druga cyklu będzie o przygotowaniu systemu do właściwej pracy.

Odpowiedz do tematu